Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz #16820480 #213 üzenetére

    Akkor ott valami nagyon nincs rendben, mert ez még a ZTE Blade Q-n se történt meg. Lehet, hogy túl agresszíven taskkillel a rendszer, de az is lehet, hogy simán gagyi a ROM. Ezzel mérj már egyet a kedvemért.
    Összeomlás előtti, vagy inkább belassulás előtti érték ami számít. Például a hírhedt Galaxy SIII gyári 4.3 aminél nagyon kijön, hogy az 1GB RAM és 1GB RAM közt akár 2x-es különbség van a valóságban. 300MB-ot sem tud felszabadítani, míg a ZTE Blade Q túl tudja lépni az 550MB-ot.
    Ennek megfelelően az általad felvázolt esetben a bezárás elképzelhetetlen, ha a Chrome-ban 3 vagy kevesebb tab fut.
    De tényleg nem mindegy az se, hogy milyen vehemenciával hajítja ki a hibernált processzeket, lehet nálad nem a RAM a kevés.

    Megj, Android 7 és felette ZRAM és SWAP miatt túl tudja lépni a fizikai RAM méretet is a mérés.
    A Z3 compact szenvedés nélkül 1GB-ig tud eljutni, ennyiből kell osztoznia a felhasználói appoknak, egy felhasználói app (játék) legfeljebb ennyit ehet meg.

    AOT amúgy az ART óta jelen van, tehát a legtöbb mindent nem futásidőben fordítja már. Csak amit lehet, érdemes, vagy muszáj. [link]

    Amúgy ez a memóriatisztogatás most nem tudom hogy jött ide. Én sima use caseket szerettem volna látni, ahova nem elég mondjuk 3GB RAM, de legyen akkor csak 2GB. És nem kötekedésből, hanem mert nem láttam sose és nem ismerem a mai modern igényeket.

    Hát, nekem voltak preemptív multitaskos telefonjaim, Symbian meg Linux, maradjunk annyiban hogy a droid még mindig csak egy rossz vicc, de a hardver fejlettsége miatt ez már annyira nem tűnik fel, mint 2011-12-ben. Más kérdés, hogy a preemptív multitask nem alapigénye az átlagembernek és bizony ott egy fejlesztői hiba súlyosabb következményekkel tud járni (leszívja az akkut).

    Amúgy technikailag a Linux kernel miatt az android is preemptive lenne, de mivel lényegében csak az fut, amit látsz, kivéve daemonok és servicek, ezért user szemszögből kvázi egyfeladatossá butul.

    VR szemüvegek meg a prémium miatt tuti marad az SD8xx a csúcstelókban mindegy mi van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák