Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djvoyager

    tag

    válasz Kansas #89 üzenetére

    Ha próbáltál, használtál valamelyiket a felsorolt B brandekből, akkor nem fogsz panaszkodni az összesezrelés minőségére. De akár a mobialrenán is olvashatsz teszteket róluk. Az autós hasonlat meg erősen sánít ... mert fényévekre nincs ekkora különbség, sőt nagyjából mindenki cucca ugyanabban az x OEM gyárban készül....

    Voyager -= We brake for nobody! =-

  • HuMarc

    addikt

    válasz Kansas #131 üzenetére

    Én meg a Sony Ericsson Xperiákban sokkal több fantáziát láttam, mint a Sony Xperiákban :) Xperia Mini, Mini Pro, LwW vs. Xperia tipo, Xperia E stb. Ha ezeket összeveted, szerintem egyértelmű, ki győz. De ez már sok az OFF-ból.

    Hogy On is legyek: Ebből lehet akár elég kemény rétegtelefon is. Mint pl. a Motorola Defy volt. Nem volt néptelefon, de volt/van egy elég masszív réteg, amelyik használja.

  • azopi74

    addikt

    válasz Kansas #131 üzenetére

    "Nézőpont kérdése... én meg a Sony-Ericsson telókban nem láttam semmi fantáziát(céges telóként használtam sokáig - ügyeletre mondjuk elég volt), az Xperiákban meg látok.."

    A Sony-Ericsson droidos okostelókat is Xperiáknak hívták, sőt, még a WinMo-sokat is ;)

    De hogy legyen egy kis ON is a sok OFF után, ha elérhető lesz lesz a sógoroknál is karácsony előtt a Media Marktban vagy a Saturnban, úgy néz ki, én is Moto G-t veszek a kislányomnak ... Németeknél már van, talán elér Bécsbe is. Ha meg nem , akkor marad a Lumia 520, maximum nem Pou-zni fog, hanem Mou-zni :)

  • azopi74

    addikt

    válasz Kansas #157 üzenetére

    Nem nagyon , nem venné sokkal jobban zokon a dolgot, mint pl az Asus, meg az Acer a Microsoft Surface-akcióját...

    A Google rotációs rendszerben, csak és kizárólag az OEM-partnereivel egyfajta "joint venture"-ben gyártja/forgalmazza a különféle Nexus modelleket, erre kínosan ügyel. Egyszer LG, egyszer Samsung, egyszer HTC, egyszer Asus, most jön a Sony is a hírek szerint, de sohasem Google (vagyis Motorola Mobility).

    Ha a Google igazán komolyan belépne a készülékpiacra (megtehetné bármikor, de most még nem igazán áll érdekében a dolog), akkor bizony, talán egyedül a Samsung-ot leszámítva igencsak el tudná lehetetleníteni korábbi partnereit.

  • azopi74

    addikt

    válasz Kansas #162 üzenetére

    Ahhoz azért elég volt, hogy magára haragítsa az OEM partnereket, és azt is elérje, hogy teljesen kihátráljanak a WinRT mögül.

    A MS egyébként hosszabb távon tervez a Surface-szel, szerintem senki nem gondolta komolyan még a MS berkein belül sem, hogy abból - azzal az árazással - azonnali átütő piaci siker lenne. Bár kiváncsian várom a Surface 2 eladási adatait, de óriási áttörésre azért nem lehet számítani még azzal sem. (én olyan 3-4%-os részesedésre tippelek a Surface 2-re, és a Surface Pro 2-re is hasonlót, vagyis max 8%-ot összesen). Talán majd a Surface 4... :)

    Ballmer meg nem igazán a Surface-be bukott bele, hanem inkább abba, hogy egyszerűen képtelen volt egy kézben tartani a vállalatot, túl sok fiaskó volt írható a számlájára, az első Surface-ek langyos piaci fogadtatása csak egy apró csepp volt a tengerben...

  • azopi74

    addikt

    válasz Kansas #176 üzenetére

    "A magam részéről nem vagyok benne biztos, hogy a WinRT nem volt abban a formájában eleve kudarcra ítélve(gyakorlatilag elenyésző az app. kínálata az Ipad-hez vagy az Android-hoz képest ma is)."

    Ebből nem nagyon lehet kiindulni, az Android tabletes app-kínálata is elenyésző volt az ipad-hez képest három évvel ezelőtt - sőt, az igazság az, hogy még most is az, - piaci részesedése meg valahol ott volt, ahol most a WinRT, mégis ma már 65% a részesedése a platformnak a tablet piacon.

    "WP is jócskán rá kellene kapcsoljon, hogy megközelítse a piacvezetőket"

    Hát az attól függ ki(ke)t értesz piacvezetők alatt.
    Androidtól persze még messze van, és jó ideig messze is lesz, de az ios-t a legtöbb piacon már eléggé megközelítette - itt-ott le is hagyta (legalábbis az eladott darabszám tekintetében) ...

    Moto G érdekes húzás a Google részéről, egyértelműen a Lumia 520-ra adott ütős válasznak szánják, de ezzel igen durván lépéskényszerbe hozza a az OEM-partnereit is. Ők eddig - saját jól felfogott üzleti érdekeik miatt - nem kényeztették a vásárlókat a 200 USD alatti kategóriában, hiszen az volt az érdekük, hogy tisztes távolság, és igencsak érezhető különbség legyen a belépő szintű készülékek és a használható kategóriába tartozó felső-közép kategóriás cuccok között. Hogy tényleg csak a nagyon árérzékeny vásárlók fejében forduljon meg, hogy a 150-200 USD közötti árcímkék környékén nézelődjön, ha mégis azt teszi, akkor igen kemény kompromisszumokkal nézzen szembe. Őket az nem igazán érdekelte, hogy ebben a kategóriában (egészen mostanáig) nem igazán lehetett androidos készüléket nyugodt szívvel ajánlani senkinek - főleg a Lumia 520 óta, és hogy -elsősorban ennek köszönhetően - a WP a "nem is jegyzett" platformok közül hirtelen - egy-két negyedév leforgása alatt 10% körüli részesedést ért el stratégiai fontosságú piacokon, sőt, még a Nokia számára "mostohagyerek" USA-ban is 5% körülire hízzon. Legyen ez a Google problémája- gondolhatták.

    Hát az is lett, aki most egy huszárvágással megoldja. De ezek után valamit lépniük kell az OEM-eknek is, mert most itt a Google kihozott egy Ace 3-at, sőt több szempontból az S4 Mini-t alázó készüléket, valahol a szeméttelefon kategóriába tartozó Galaxy Fame árszintjén. Ez egy fajta finom nyomásgyakorlás az OEM-ekre Google módra, diszkrét beavatkozás az ár- és üzletpolitikájukba. Érdekes idők jönnek, annyi szent...

Új hozzászólás Aktív témák