Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zaskar

    senior tag

    3 napja használom a Defyt. Symbianos, nem érintős Nokiáról váltottam. Néhány tapasztalat a teljesség igénye nélkül:
    - mérete és súlya pont megfelelő, a 3,7"-os kijelző ellenére sem hatalmas
    - első nap wifin használtam, aztán péntek estétől lett mobilnetem is - mindkettővel gyors a böngészés, jó a multitouch, semmi problémám nem volt
    - első két napon nyúztam rendesen (zene BT fülessel, webrádió, sok nyomkodás, testreszabás, hívások) de estére sem ment át pirosba a töltöttségjelző
    -a mai nap már nem sikerült ilyen jól, estére majdnem lemerült (igaz, volt benne navigáció Sygic-al, kb, 45 perc, és úgy látom, az mindennél jobban eszi az akkut)
    -a kijelző, annak ellenére, hogy "csak" TFT, sztem szép éles képet ad (bár tény, hogy az AMOLED szebb...)
    -zenét egy Nokia BH-103-as BT fülessel hallgatok,a minősége így hangszínszabályozás nélkül is teljesen jó, a gyári füles viszont felejthető
    -a kameráról már volt itt szó. Én úgy látom, hogy mobilos mezőnyben elfogadható képet ad, de csak jó fényviszonyok mellett, igaz, a fotók kissé alulexponáltak, de azon könnyen lehet segíteni. Viszont a LED vaku nagyon gyengécske, tényleg csak nagyon közelre ér valamit. A fotók egy pici utómunkával nem annyira rosszak.
    -a VGA videó átlagos, akinek nem tetszik, nézze meg egy Iphone 3GS VGA videóját -na az siralmas ehhez képest (elismerem, az N8 HD videóját azért irigylem, a tesztvideót megnéztem 106-oas plazmán is -nem kellett szégyenkeznie...) amúgy ezen kívül 2 kompakt gép meg egy Nikon tükörreflexes is van itthon, tehát nem a Defyvel fogok a családi fotóalbumba fényképezni...)
    -az ütés és vízállóság csak hab a tortán, az előző telefonjaimat féltettem az esőtől, leeséstől, az izzadságtól (aktívan biciklizek és futok) ezt már kevésbé fogom.
    -a benne levő 2 gigás kártyát lecseréltem egy 8 gigásra. Ami nem tetszik, hogy egyszerű .doc fájlokat (könyvek) 100-200 kb méret, a beépített office olyan lassan nyit meg, hogy nem lehet kivárni. Tud valaki ajánlani helyette valami alternatívát a Marketből? Persze nem biztos, hogy azzal megoldódik.
    - GPS gyorsan talál jelet, nagyon stabilan tartja, az N86-nál erre perceket kellett várni. A Sygic jól működik, de ahogy itt írták, az IGO-t is rá lehet varázsolni.
    -A gépelést még szoknom kell, de összehasonlítva kollégám Iphone-jával, nem találtam rosszabbnak.
    -a beszéd minősége tényleg kiemelkedően jó, kihangosítva is.
    -Videókról és lejátszható formátumokról nem tudok nyilatkozni, még csak néhány mp4-et raktam át a régi telómról.
    Hirtelen ennyi jutott eszembe. Vízbe egyelőre nem dobtam, elefánt talpa alá sem helyeztem, hogy teszteljem az IP67-es szabványnak való megfelelőséget...:)
    Apropó, olvastam a neten ezekről a Task Killer programokról, de eléggé megoszlanak a vélemények a szükségességükről. Mi az igazság, ajánlja innen valaki, és ha igen, melyiket?

Új hozzászólás Aktív témák