Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz copin #7 üzenetére

    szerintem is így van, vicces, hogy egy felső kategóriás telótól várják a megváltást. ez maximum erőfitogtatásra jó, nem lesz belőle annyi eladás, ami tényleg megmenti a céget, megmozgatja a mobilpiacot. (ennél már csak az lenne viccesebb, ha mondjuk egy 8800 Arte, Vertu, vagy hasonlótól várnák a megváltást :) )

    a lényeges termékek mindig az alsó-közép kategóriától lefelé indulnak, ugyanis a gyártási költség alacsony, a tömegtermelés miatt gazdaságos az egész procedúra, és rengeteget lehet eladni belőle. ilyen termékből pedig azért van bőven a Moto-nak jelenleg is. persze ezzel is csak ideiglenesen lehet fenttartani a céget, ha nem fejlesztenek.

    viszont amit nem értek, hogy nem úgy volt (legalábbis röpködtek róla kósza hírek), hogy a cég szeretné átlépni a 3G-t, és egyből a 4G-s mobilok fejlesztésébe fektetné az energiát. ez némileg magyarázza a passzivitást az elmúlt időszakban. plusz ami még feltűnő volt nekem, hogy a Motorola piacának nagyobbik részét ugye nem az EU övezet, hanem az USA és Kína teszi ki. namost pont a napokban volt egy hír, hogy Kína nem kíván 3G hálózatot fejleszteni (mire kiépítenék elavult lenne már), hanem az LTE megoldásokra koncentrál, és 2-3 éven belül már működő rendszerük lesz (ha pedig azt mondják, akkor lesz is). plusz úgy tudom az USA-ban sem akkora üzlet meg hype a 3G, mint felénk, az öreg kontinensen (például az iPhone-t is vitték, mitn a cukrot, tett mindenki magasról a 3G hiányára), így végülis érthető lenne a cég hozzáállása, csak kérdés, hogy kihúzzák-e addig, amíg ténylegesen beindul a 4G...
    ha pedig mégis eladják, akkor gondolom valami olyasmi lesz belőle, mint az IBM-Lenovo esetében történt.

Új hozzászólás Aktív témák