Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • finest

    őstag

    válasz moonlight115 #1107 üzenetére

    "Szerencsések, ha meg tudnak élni belőle." - Mondom, h a félpénzekből a világban mindig éppen eggyel kevesebb van.
    Az indiánok elejtettek egy-egy nagyobb vadat, napokra megvolt a kajájuk, nem dolgoztak semmit. Egy kőbaltával, furkósbottal jártak a természet előtt és tízezer évekig boldogan éltek. Ha megvolt a bölény, jöhetett a szórakozás. A hivatástudat csak a mi társadalmunkban kap szerepet, ha meghallom, reflexből arra gondolok, h az uraim megint egy félpénzzel kurtítani akarnak a jövedelmemen. Sajnos hivatástudatból nem vehetek kalácsot a gyereknek. A végén csak kilyukadunk oda, h a hivatástudat egyfajta küldetés tudat, olyanoké, akik marhára fontosnak hiszik magukat és akik nélkül sokkal boldogabb lenne a világ. A hobbit nem munkának éljük meg. Az írók, művészek stb. nem a munka szeretete miatt dolgoznak (legfeljebb a szórakoztató művészetben, ahogy a francia mondja: l art pour l'art, de a megélhetési művészet, nem valódi művészet), hanem mert meg akarnak mutatni magukból valamit. A művész akkor is dolgozik, ha nem kap érte fizetséget. Végül is a fodrászat is nagyon alkotó foglalkozás, nem csoda, h élvezed. De ne ma munkát szereted, hanem amit általa kifejezel.
    Van-e hivatástudata egy földművesnek? Sosem hallottam még olyat, h paraszti hivatástudat. Pedig a paraszt aránylag független, megél belőle fizetség nélkül is, megtermeli, elcseréli. Vajon szereti ,amit csinál? Biztosan. A német úgy mondja, h a legbutább parasztnak nő a legnagyobb krumplija. Akinek az esze csak a munkája körül forog, jó eredményt ér el, legyenek ezek a gondolatok akármilyen földhöz, sárhoz ragadtak. De a paraszt nem a munkát szereti, hanem a krumplit. Szóval én nagyon nem bízok azokban, akik az én hivatástudatomra apellálnak.

    [ Szerkesztve ]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

Új hozzászólás Aktív témák