Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • old rocker

    veterán

    válasz philoxenia #4000 üzenetére

    Bizonyos szempontból irigyellek benneteket, bizonyos szempontból nem. Én sokkal egysíkúbb vagyok, azaz jobban ragaszkodok egy-egy zenei irányzathoz, irodalmi stílushoz, író(k)hoz. Nálam ritkaság, hogy a hard rock/igényes metál/progresszív rockon kívül bejöjjön valami, bár akadnak rá példák, a már egyszer linkelt Kozmosz: Az okosak földje Magyarország, vagy Bay Alex pár száma, a múltkor linkelt Bogi ... pl. (Bogie háború-ellenes nyálát viszont nem komáltam.)
    Az általad felsorolt egyéb irányzatok az én ízlésemmel szinte kizárják a dallamosságot... Az angol számokban is szövegcentrikus vagyok, bár az angol tudásom... khm... de amikor egy szám dallamilag megfog, akár szótárazva is lefordítom és a dallam alapján gyakran ráérzek arra, a precíz, szakszerű angol fordításnak tartalmilag mi lehet a magyar megfelelője. Azaz előfordul, hogy más, szakfordítói szövegét a zenehallgatás és az angol szöveg tartalmi figyelésével jobban tudom "magyarítani", mint az, aki valóban tud angolul, ám a zene, a szöveg és a mögöttes jelentéstartalmak együttese pont ezért nem bontakozik ki benne.
    Irodalom: vannak kategóriák, írók, amikből iszonyatosan sokat olvastam, egy-egy könyvet akár kétszer-háromszor is., mert nagyon megfogott. Viszont éppen ezért gyakorta konzervatív vagyok, azaz nehezen szánom el magam ismeretlen író olvasására. Számomra pl. Eszterházy ismeretlen és az is marad. Pont azért, mert még Vonneguttól is van mit elolvasnom...
    Ugyanakkor amiket olvastam és tetszettek, azokból rengeteg idézet maradt meg bennem,,, Pl. Rostand Cyrano de Bergeracját életem 3 különböző időszakában olvastam el és elég sok versszak, részlet vagy mondat bevésődött...
    Ugyanígy vagyok a filmekkel, vannak dialógusok, - gyakran a képi kontextusból kiragadva már nem is olyan jók - amiket szintén megjegyzek.
    Hirtelen az ajánlgatott Zulu-ból jutott eszembe egy, a képi megjelenítés hiányában szimpla jelenet...
    Forest Whitaker, a munkamániás százados, Orlando Bloom elvált, kurvázó, piázó hadnagy... (Annyira jól játssza, hogy először alig ismertem fel...)
    Gyilkosság helyszínére elsőként kiérkező százados és a lenyúzott képű hadnagy, akit nagy nehezen kiugrasztott a ribanc mellől, késve érkezik, kiugrik a kocsiból, köszön: Jabobaba! - Szarul nézel ki...! -Köszönöm, kedves vagy, mint mindig .... Aztán hozzálátnak a melóhoz. Legközelebb, hasonló szituban, kiszáll a kocsiból: Tudom, szarul nézek ki...
    És az alapvetően krimi/dráma tele van ilyen apró gegekkel.

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Új hozzászólás Aktív témák