Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ch4r0n

    tag

    válasz KenGuruL #736 üzenetére

    Én a helyedben váltanék. Indoklásul annyit mondanék, hogy én egy 735-öt használtam eddig ami szerintem jobb készülék mint egy 640, de azt kell mondanom a 650 szerintem jobb telefon még a 735-nél is. Pedig a 735 tényleg igazán jó telefon, szeretem a mai napig.

    Amiben jó a 650 és most konkrétumokat írok tapasztalatból!!!:
    A kijelző sokkal jobb még a 735-nél is, nemhogy egy 640-nél. Egyszerűen sokkal szebbek a színei, az marhaság amit írtak fentebb, hogy sárgás a fehérje. Egyszerűen csak 100% fényerőre kell kapcsolni és a fényviszonyokhoz igazított automatikus szabályzást le kell tiltani. Illetve tényleg hidegre kell állítani a színsémát.

    A hangminősége is messze jobb mint egy 735-nek, akkor gondolom a 640-nél is jobbnak kell lennie. Ez abból adódik, hogy végre előre kerültek a hangszórók, így nem folytja le a kezünk vagy az asztal, esetleg a kanapé ahova le van téve. Ez nagyon kellett, hogy végre nem hátul van mint a 735/640 páros esetében. A tesztekben audiora a 640: 6 pontot, 640XL: 7-et, 735: 7-et végül a 650: 7 pontot kapott ugyancsak. A 650-nek én a 8-at megadnám mert átlagos mindennapi használatkor messze jobb a hangminősége és végre nem kell tölcsért képezzek a kezemmel amiről visszaverődik a hátlapi hangszóróból a hang felém, hogy hangosabb legyen a videó vagy a zene.
    Azt sem értem, hogy a hangminőség/vételi stabilitás miért lett csak 8 pont a 650 esetében, amikor anno a 735 és a 640 is megkapta a 9 pontot. Megint csak azt tudom mondani, hogy szerintem a 650 is megérdemelte volna azt a 9-es számot.

    A tárhely is brutálisan megnőtt: 735-ön 7,28-ból 3,31 a rendszer. 650-en 14,5-ből 3,26 a rendszer. Szóval 4GB-ról 11GB-ra nőtt kb a tárhely a w10 218-esetében, ez van mind két készüléken jelenleg.

    Az üzemidőtől tartottam a legjobban, de jól bírja a 650! Nem veszek észre különbséget a 735-höz képest, pedig a 735 kiemelkedően jól bírja az okostelefonok között. A 650 meg alapból (persze állítható, letíltható) még 15 percig mutatja mindig az órát miután lezár a telefon. Szóval itt én megint nem vontam volna egy pontot a teszt végén és megadtam volna a 7 helyett a 8 pontot, ahogy azt anno a 735-öt is megkapta amikor tesztelték.

    Amiben visszalépés a 650, hogy csak 720p-ben vesz fel, de szerintem ez elhanyagolható. Főleg, hogy a 650 kamerái 8 meg 5 megapixelesek, míg a 640-ben csak 8 plusz 1 megapixeles az előlapi kamera. Illetve a két koppos feloldást tényleg elvették, ez mondjuk jobban hiányzik a 735 után.

    W10 amúgy nálam eddig gyors, stabil, nem csinál hülyeségeket újraindulást, meg wifi eldobást sem, bár még nem laktam be appok terén egyáltalán a rendszert.

    A 650 a legszebb lumia szerintem és a fentebbi dolgokkal egybevéve értékállóbb is hosszútávon egy 640-nél én váltanék a helyedben. Főleg ha tényleg nem kerül semmibe.

    Az én konklúzióm az, hogy ez a mobilarena teszt most nagyon elbánt a 650-el méltatlanul. :W Én konkrétan 17-ért hoztam ki a vodától "GO Medium EU D" 2 év hűséggel, ennyit biztos megért! Remélem segítettem, illetve remélem sikerült hozzájárulni a topik érdemi tartalmához is.

Új hozzászólás Aktív témák