Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz zolee001 #248 üzenetére

    Ha megnézem a másik oldalt és az idetermelt hsz-eket, az azokban lévő jelzőket és megfogalmazást, akkor azért nem mondanám... Meg ha egyeseknek szabad ilyen stílusban írogatni, akarom mondani inkább trollkodni itt a topikban, akkor ne lepődjön meg a reakciókon...

    "A Vista és a 8 is több 100 millio példányban kelt el,tudsz venni mást OEM szinten?"

    És, ez most kit érdekel...? Windows 10-ról van szó és a jelenlegi használati adatokról. Az pedig nem meglepő, hogy a régebbi Windowsokban egy idő után kihullanak, nem lehet előtelepített és önálló formában a végtelenégig értékesíteni, ahogyan az életciklusok is véges. Az 1 milliárd pedig előbb-utóbb nyilván össze is fog jönni, még ha nem is olyan gyorsan, mint ahogyan remélték.

  • DarkFater

    tag

    válasz zolee001 #244 üzenetére

    Szia Zolee!

    Bizony bizony.

    Az ugye nyílt titok, hogy a marketing maszlag mögött, hogy új fícsörök, meg satöbbi mögött a háttérben gyakorlatilag a kód eljes újraírása zajlik (igen lassan) és csak a szakmai szem veszi észre, hogy az átíráskor igaz, hogy az adott részt újraírták, de sajnos közben az évek alatt felhalmozott tudás és a kódba beledrótozott extrák elvesznek.

    Ilyen apróságra volt jó példa nekem a pendrive. Bedugtam adott pendrive-ot egy XP, 7pro és 8.1 gépbe és mind kiírta, hogy pl Kingston Data Traveller model xxx. A win 10 ennyit látott: USB megajtó. Ha a gépbe egynél több volt bedugva már meg is volt a kavarodás. Aztán egyszercsak már ezt is tudta a win 10.

    A sok felesleges fícsör letiltása komoly időt és hozzáértést igényel. Egy mezei júzer nem fogja a services táblát nézegetni és azokat állítgatni.

    A gép beállítása paraméterezése megint egy más tészta. Ott is van fejlődés, hála istennek már nem annyira gáz mint mondjuk 2 éve.

    Kedvenc sztorim a folyamatosan összeomló win10 képnézegető volt amivel mindössze EGY darab jpeget kellett volna megnézni SOS a felhasználónak és ezen sok pénz múlt. De nem ment... Másik gépen sem.. (4 egyforma HP gép volt) Emberem vörös fejjel szidott, hogy miért erőltettük rájuk "ezt a szart" amikor a win7 tökéletesen ment náluk.
    Megnyugtattam embert, azonnal rohamléptekkel letöltöttem és felraktam neki egy örök klasszikus irfanview-t.
    Gyorsan elindítottam, ekkor a win10 feldobott egy ablakot amiben közölte, hogy ez egy megbizhatatlan 3. fél által készített alkalmazás, ezért most letiltja és visszaállítja alapértelmezettnek a windows10 képnézegetőt és azzal nyitja meg a képet, majd puff összeomlott... :D
    Emberem amúgy magyar bajnok sportlövő ekkor vörös fejjel az asztal mellé letámasztott fegyveréért nyúlt és közölte, hogy 30 másodpercem van mielőtt valahova elereszt egy lövést. :)))
    Persze rögtön mentem a beállításokhoz és határozottan közöltem win10-el, hogy DE nekem csakazértis az Irfan kell és utána rendben voltunk.

    Ez a szerencsétlen közjáték nem lett volna ha a win10 nem olyan amilyen.

    Én személy szerint nagyon sok durva hibát láttam, mivel kisvállalkozásoknál jellemzősen nem új hardverek vannak és a gépek nem sterilek, hanem bizony fel van ott rakva minden mint otthon.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • King Unique

    titán

    válasz zolee001 #250 üzenetére

    Ha nem sikerült volna értelmezni, arra irányult ez, hogy van ilyen lehetőség is annak, aki nem akar egyből restartolni update után, meg azt mantrázza, hogy mindenképpen csak úgy random újra fog indulni a rendszer. és nem lehet semmilyen módon meggátolni... Amúgy meg mi közöm a példádhoz, majd te mész, aztán beállítod neki, ha szükséges.

    Ha pedig újfent nem bírsz magaddal és annyira kötekedni akarsz, akkor felőlem mehet itt, meg ameddig engedik, aztán majd meglátjuk, tudod... :U :D

  • DarkFater

    tag

    válasz King Unique #247 üzenetére

    Szia King,

    Az alpári jelző a win10 mentalitását jellemzi.
    Semmilyen más módon nem lehet egyértelműen leírni, hogy mi a filozófiája és hogy hogyan működik.

    Nem tudom amúgy hol élsz és mit csinálsz, de ha megkérdezel egy IT-st akkor nem azt a marketing bullshitet fogja mondani, hogy a win10 karbantartott és folyamatosan új fícsörökel fejlesztett.

    Nyílt titok, hogy a win10 felhasználók kvázi bétatesztelők, mert a windows szoftver teljes újraírása zajlik csendben a hátérben.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • zolee001

    őstag

    válasz King Unique #251 üzenetére

    Nos,a posztolo felfokozott idegállapotban irta a kommentjét és valóban eröen fogalmazott,de én a sorok között olvastam a mondanivaloját a jelzökkel nem foglalkoztam.
    Be kell látni,hogy elég megosztó a W10 mint termék és sokan (szereintem) jogosan panaszkodnak,most én nem védeni akarom a posztolót és föleg nem a stilusát de az számomra lejött a irottakból,hogy nem buherátor aki saját maga nyirja ki a rendszert utána itt fröcsög hanem általam ismert és napi szinten hallott problémákat vetett fel
    Talán a legtöbb IT felhasználó marhára nem kiváncsi a rendszer bugyraira hanem csak használni akarja,az idösebb korosztály kiváltképpen
    Föleg jogos a dolog amenyibben kifizetett termékröl van szó és nem torrent diszdobozosról

    "A Vista és a 8 is több 100 millio példányban kelt el,tudsz venni mást OEM szinten?"

    És, ez most kit érdekel...?
    Te irtad a statit,én pedig a korábbi évek statijait amit minden terméknél reklámoznak,a W10 esetében "konkurencia" nélkül nem lesz nehéz jo statisztikákat kiadni.
    Egyébként pont ma volt az MS Tech Summit,csak ugy röpködtek a statisztikák de valahogy nem maradt meg bennem mert a kutyát nem érdekli

  • King Unique

    titán

    válasz Pitralon #249 üzenetére

    Azért ne keverjük már azzal, hogy az "okos" user pl. a frissítéseknél nem képes megnyitni a gépházat és beállítani szükség esetén a megfelelő opciókat, ha felül akarja bírálni az alapértelmezett frissítési beállításokat. Mert pont az a lényeg, hogy attól nem csinál akármit a rendszer, van beállítási lehetősége a usernek is pl. a sokat emlegetett frissítéseknél. Meg a mostani cikk is erről szól, hogy ilyen téren további előrelépés lesz a 19H1 verziónál.

    A DX12-t pedig a 7, 8.1 továbbra sem kapott és nem is fog. A nemrég megjelent cikk sem erről szól, továbbra sem a DX12 lesz telepíthető Win7-re hanem a szükséges api-k elérhetőek az adott játékon (WoW) keresztül.

  • zolee001

    őstag

    válasz King Unique #253 üzenetére

    "Amúgy meg mi közöm a példádhoz, majd te mész, aztán beállítod neki, ha szükséges."

    Na ez akkor nem volt világos,a konkrét eset valoban 1 felhasználó volt,de mennyi Marika néni és Józsi bács és megannyi név a naptárban van még?

    Amugy igen elvakultan véded a terméket,nekem fizetnek is valamint alá kellett irni,hogy nyilvánosan nem szidhatom,ha alamiröl jo a véleményem akkor azt mondom de ha van rossz is akkor azt is

  • DarkFater

    tag

    válasz King Unique #253 üzenetére

    A fő probléma régóta, hogy a frissítések halaszthatóak DE nem letilthatóak.

    A gond ott van, hogy a hardvereknek és a dfrivereknek is van életciklusa.

    Ez a következőképpen meg. Vegyünk példának egy videokártyát.

    - Amikor kijön egy új "vas", akkor az aktuális driver verzióba beleveszik az új kártyát is. A kártya nem fog 1000%-on működni, lesznek bug-ok, mert az alap driver nem egy videokarit szolgál ki, hanem rengeteg különböző modellt és egy régebbivel lehet, hogy koreektül megy de az újra még nincs rendesen felkészítve.

    - Később jönnek frissítések, új driverek és azt látod, hogy a videokarid egyre jobb, gyorsabb és stabilabb az aktuális alkalmazásokkal.

    - Aztán egy napon eljön egy pont ahol az aktuális driver a tuti a kártyához. Minden klappol és a kártya életének csúcsán jár.

    - Aztán kezd a kártya öregecske lenni és azt veszed észre, hogy a frissítés után a kártya az új driver verzióval LASSABB.

    - Végül eljön a nap amikor az aktuális driver verzió azt mondja, hogy: NEM TÁMOGATOTT

    Sajna ekkor te már régen egy olyan drivert fogsz használni, ami a te régi kártyádhoz már nem ideális.

    Nos.
    EZÉRT van az, hogy megvan, hogy egy adott hardverhez milyen drivert AJÁNLANAK a profik és afölé nem érdemes frissíteni.

    Sajna win10 esetében nem tudsz egy adott driver verziónál lecövekelni, mert a halasztgatások ellenére kb 2 hónap után erőböl lefrissít.

    Tudod hány öreg gépet láttam kékhalálos állapotban ilyenek miatt??

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • Pitralon

    tag

    válasz DarkFater #254 üzenetére

    Ja, nagyobb cégeknél, pénzintézeteknél, hiába erőltetik..., egyenlőre hiába, ....jójaz a 7-es is.

    Speciel én is jó sok gépet rámoltam vissza 7-esre, még anno, amikor ingyen lehetett 10-esre upgradelni..., azóta már mondjuk javulhatott ez a spy...akarom mondani op rendszer.....

    De mondok egy konkrét példát: Van egy autókkal foglalkozó ismerősöm, aki vett egy (nagyon)jobbfajta laptopot, feltelepítette a 10-es csodát, pár nappal rá már érdeklődött, hogyan is lehet megcsinálni a boot menüt, illetve induláskor kiválasztani az oprendszert, mert csak win7-en megy a diagnosztikai szoftvere! :R

    [ Szerkesztve ]

    Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

  • King Unique

    titán

    válasz zolee001 #255 üzenetére

    Igen, csak az szépen kimaradt, hogy helyenként voltak túlzó és szubjektív állítások, meg ezek általánosítva beállítva, ami nem feltéten igaz. Ez a csak használni akarja meg a szokásos mantra, gyenge kifogás, ami ott bukik el, hogy valamennyi hozzáértés, vagy legalábbis készség a user részéről is szükséges egy ilyen OS kezeléséhez, ahogyan egyébként a többihez szintén. Ha ő ezt lexarja és figyelmen kívül hagyja a rendszer adta beállítási lehetőséget, üzeneteket, még egy gépházat sem képes megnyitni, akkor az igenis valahol a user sara is, nem kell mindent 1:1-ben az OS-re fogni, ennyi.

    Te jöttél a másikkal, ami pont nem aktuális, de csak alapon oda lett hányva... Viszont ha ezt sem sikerült volna értelmezni, akkor azért lett megemlítve, meg speciel korábban más által is, mert attól hogy itt fröcsögnek egyesek, még nyilván nem mindenki van ilyen véleményen és nem olyan rossz a rendszer, mint ahogyan beállítják, ha már ugye világszerte ennyien használják. Meg ráadásul ott van az is, hogy folyamatosan fejlődik és jönnek ki az újabb és újabb verziók, vagyis a korábbi verziók, vagy pláne csak egyes korábbi alapján nem feltétlen lehet általánosítani.

  • zolee001

    őstag

    válasz DarkFater #258 üzenetére

    "EZÉRT van az, hogy megvan, hogy egy adott hardverhez milyen drivert AJÁNLANAK a profik és afölé nem érdemes frissíteni.

    Sajna win10 esetében nem tudsz egy adott driver verziónál lecövekelni, mert a halasztgatások ellenére kb 2 hónap után erőböl lefrissít."

    1,Ami müködik miért kell csesztetni?
    2,De tudsz,konkrétan 3 helyen,vez pult-system-hadware fül-Device Installation Settings (20 éve ott lakik)
    Group policy 30+ WU settings van
    Power Shell

  • King Unique

    titán

    válasz zolee001 #257 üzenetére

    Ha a Marika néni annyira nem ért és nem is akar értene hozzá, semmivel nem akar foglalkozni, akkor vagy használja így és viseli a következményét, vagy értelemszerűen segítséget kér, az talán csak megy.

    Ezt nem mondanám, csak megemlítem, ahogyan itt mások is, hogy nem pontosan minden úgy van, ahogyan azt itt egyesek beállítják. De ha továbbra is ennyire kötekedned kell és ilyen jelzőkkel illetsz, akkor csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy amit te művelsz, az meg szimpla napraforgózás és amúgy gáz... :U Ebben a topikban inkább lehordod az MS-t, meg a W10-et, ellenben más topikokban érdekes módon pont azoknak esel neki, azok ezt teszik. Ez eléggé kétszínű megnyilvánulás... :U

    [ Szerkesztve ]

  • zolee001

    őstag

    válasz Pitralon #259 üzenetére

    "feltelepítette a 10-es csodát, pár nappal rá már érdeklődött, hogyan is lehet megcsinálni a boot menüt, illetve induláskor kiválasztani az oprendszert, mert csak win7-en megy a diagnosztikai szoftvere! "

    Ez a W10 hibája? Ki gyártotta azt a diag szoftvert,él még?
    Cég létezik még?
    Lusta megirni W10-re avagy esetleg anyagilag nem érte meg neki?
    Application Compatibility Toolkit (átnevezö kommandó uj nevet adott neki de passzolom)
    Hyper V (W10 része) Virtuális W7
    és még sorolhatnám,100+1 modon megoldható a probléma csak akarni kell

  • King Unique

    titán

    válasz DarkFater #254 üzenetére

    Ilyenkor nyugodtan tedd csak hozzá, hogy szerinted... Csak attól még tudod nem biztos, hogy feltétlen így van és mindenki így gondolja, akár IT-s szektorban, akár home userként, akár pl. ebben a topikban.

    (#258) DarkFater:
    Ha annyira le akarod véglegesen tiltani a frissítéseket, akkor azt javaslom használj inkább pl. nem támogatott XP-t, vagy hamarosan majd 7-est, lehet az jobb lenne neked...

    Az meg valahol, vagy adott esetben inkább a hardvergyártók sara, ha nem képesek megfelelő drivert írni, vagy olyat, ami az új Windows 10-verziónál is használható.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkFater

    tag

    válasz zolee001 #257 üzenetére

    Azért volt első bejegyzésem nem kellően tárgyilagos mert hajnali kettőig dolgoztam és reggel hatkor már azzal baszott le az asszony, hogy miért maradt bekapcsolva a gép. Kicsit felmegy ilyenkor a pumpa az emberben amikor viszhangozza a Microsoft marketing bullshitet a jónép. pont.

    Amúgy Hagyd Zolee nem érdemes vitatkozni vele.

    Valószínűleg King kolléga egy fiatal, ráérő, és valamennyire hozzáértő fórumozó kolléga.
    Látszik, hogy érti, de mintha túlságosan az MS mantrát szajkózná.
    Ha ez nem igaz kedves King kérlek bocsáss meg.
    Ha igen akkor kérlek gondolj bele, hogy másfajta emberek is vannak mint te és nem lehet vitatkozni veled, ha nem érted a dolgozó emberek, a kispénzűek, az idősek, stb stb problémáját.

    Fontos:
    EGY probléma megoldása csak akkor lehetséges, ha elfelejtjük, hogy mi milyen környezetből jövünk és nyitott szemmel rácsodálkozunk a szituációra és környezetre amiben vagyunk.

    Én szakmabeli vagyok. Korból és beosztásból addóan gépet már ritkán szerelek, mert más területen vagyok.
    DE figyelem a srácokat és időnként direkte beállok segíteni, mert amikor panasz van akkor el kell mondani a az ifjú titán fiatal kollégának, hogy lehet, hogy az ügyfél hülye a számítógéphez, de ezt nem mondjuk a képébe. :))

    Aztán azt is szoktam mondani, hogy lehet, hogy ő többet tud a gépekről, de ő meg a bútorgyártáshoz hülye az ügyfélhez képest, szóval hátrébb az agarakkal és kicsit tessék leszállni a magas lóról.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • zolee001

    őstag

    válasz King Unique #262 üzenetére

    Én nem tettem rád semmilyen megjegyzést sem jót,sem rosszat,félreértetted
    Amennyiben figyelmesen elolvastad volna az irásom ,amiben pont kifejtettem ezt a "napraforgózást"
    Nálam nézöpont kérdése,a posztolo valós problémákat vetett fel amikkel én is találkozok napi szinten,másik topicban csak fröcsögö de konkrét problémát nem érintö avagy saját maga elöidézett idiotaság miatt lenullázott rendszer miatt ne az MS-t szidja

  • Pitralon

    tag

    válasz zolee001 #263 üzenetére

    Megcsináltam neki, létrehoztam egy új partíciót, és felraktam egy 7-est is..jól működik a mai napig.is, ezzel csak azt akarom mondani, hogy a problémát véleményem szerint megoldani kell, nem visszamenni 01001001111 szintre.

    Kinek a pap, kinek a paplan!

    Üdv, és jó éjt kívánok mindenkinek! :R

    Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

  • King Unique

    titán

    válasz zolee001 #266 üzenetére

    Arra lehet próbálsz odafigyelni, de attól még folyamatosan csinálod itt és már más topikokban is... De akkor nem kell ugye meglepődni a válaszokon sem. A magyarázkodást pedig megspórolhatod, mert olvastam mostanában egyik-másik ilyen hasonló témánál a topikokat. Ha annyira kötekedni akarsz, akkor először fejezd be pl. itt, amit elkezdtél...

    [ Szerkesztve ]

  • DarkFater

    tag

    válasz zolee001 #261 üzenetére

    Zolee drága!

    Én ezt pontosan tudom. Széthekkelem neked a regstry-t ha akarom. De nem akarom, mert képben akarok lenni, azért figyelem, hogy mit miért és hogyan csinál a win 10.

    Nem egy embert ismerek aki viszont meg is tette a win10-el. Egyszer beállította aztán kiherélte teljesen.

    Megintcsak ismétlem magamat: Ez a probléma nem kellene létezzen. Mindenfajta trükközés nélkül kellene hogy létezzen a választás szabadsága, hogy EZ ÍGY NEKEM JÓ, TESSÉK KÉREM BÉKÉNHAGYNI.

    A cikk pontosan erről szól, gyakorlatilag ezt lépte meg a Microsoft ezzel.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • King Unique

    titán

    válasz DarkFater #265 üzenetére

    Ha már ennyire személyeskedsz Fater és amúgy több pontban is mellélőve, akkor ennyi erővel te meg biztos valami kiégett, megfáradt, kiöregedő troll lehetsz, aki több hasonló topikban is lenyom néhány ilyen litániát... Láttam több helyütt is a megnyilvánulásaidat és igazából itt sem lepődtem meg rajta... :D Meg biztos nehéz lehet elfogadni és feldolgozni, hogy az imádott hetesed hamarosan majd nyugdíjba vonul és lehet azért is fröcsögsz itt az új Windowsra. Csak ugyanakkor azt elfelejted, ahogy attól mert itt leírod ezeket, a valós helyzeten pont nem változtatnak semmit, sehol nem jegyzik azon kvül, hogy ezen a felületen jó esetben megmarad, ergó tök feleslegesen csinálod... De ha annyira jól esik, lelked rajta, csak akkor nem kell meglepődni, ha majd jönnek egy egyetnemértő válaszok, mint ahogyan jöttek is szép számmal... ;) :DDD

    Aztán ha már te leírhatod itt a véleményedet, akkor leírhatja más is. Attól még nem kell senkit elfogultsággal , meg MS mantrával vádolni, csak mert nem ért veled egyet. Meg pláne nem csak egyvalakit, ha már többen sem... Na meg ennyi erővel ilyen alapon akkor tel lehetnél valami önkéntes / fizetett fizetett hater-troll, ha másokra az ellenkezőjét aggatod...

    Ja, ha esetleg ezek nem igazak, akkor kérlek bocsáss meg. :R Bár az eddig olvasottak alapján ki tudja...

    [ Szerkesztve ]

  • zolee001

    őstag

    válasz King Unique #268 üzenetére

    Másodjára mondom ,hogy nincs szándékomban kötekedni senkivel,reményeim szerint nem is tettem,veled sem
    Ez egy forum,mindenki elmondhatja a véleményét az adott témárol szabadon és ugyanakkor másnak lehet más a véleménye is,nem?
    Ezt a topicot mintha már linkelted volna nekem,nem fogom átolvasni az egészet de emlékeim szerint nem kötekedtem ott sem
    A forumtárs Linux vonalat részesiti elönyben és nem szimpatizál az MS termékekel,sokan vannak igy és forditva is,én elfogadom
    Az enyém az uccso hozzászolás részemröl utána már nem intéztek hozzám üzenetet de az a topic lezárva

  • zolee001

    őstag

    válasz DarkFater #269 üzenetére

    "A cikk pontosan erről szól, gyakorlatilag ezt lépte meg a Microsoft ezzel."
    Ezzel teljesen egyetértek,az irány jó és világszerte minden szakmai sajtó csak dicsérte az MS döntését

  • King Unique

    titán

    válasz zolee001 #271 üzenetére

    Felesleges újfent szabadkoznod, nem véletlenül írtam azt, amit és amúgy jogosan annak vettem... Ezt elkerülvén legközelebb megspórolhatod a nekem címzett válaszaidat, fárasszál vele másokat, ennyi.

  • DarkFater

    tag

    válasz King Unique #264 üzenetére

    Kedves King, jó hogy mondod...

    Win 10 témában egy dolgot tudok biztosan:
    - Anno 2015-ben megnéztem a win10-et és azt mondtam ez nagyon ott van, de a megbeszéléseken azzal hűtöttem a srácokat, hogy várjunk még vele, amíg a gyermekbetegségeket javítják.

    - 2016 elején már céges értekezleten eldöntöttük, hogy az ügyfeleket erőszakkal tereljük win10-re amíg lehet, mert nekik is jó, mert ingyen kapnak jobbat és nekünk is homogénebb lesz a környezet és egyúttal néhány modernizálást is el tudunk sütni pl ki tudjuk az ügyfelekkel dobatni az Xp-s Vistás gépeket. ja és win95-ös P3 konfig is volt élő, működő...

    - 2016 nyarán szinte minden ügyfelet átraktunk erővel win10-re...... ÉS MÉG SOHA NEM SZOPTUNK annyit mint akkor.

    - A cégben is Direkte mindenféle öreg, fiatal vasat átraktunk, hogy legyen tapasztalat és élesben lássuk nálunk. Szoptunk ott is mint a torkos borz. Microsoftos "szakik" mindennaposak voltak nálunk, mutogatták a beállítási trükköket és magyarázták mi miért nem vagy miért nem úgy működik.

    - Nekem alapelvem az amit Zolee is írt, hogy régebbi, de működő dolgokat nem kell feéltétlenül elbafni azzal, hogy hiszünk a marketingnek és eldobjuk, cseréljük az ismeretlen újra, mert lehet, hogy rosszabb lesz.
    Pontosan ezért amikor beindult a win10 ügyfelekkel a szívás én azt javasoltam a kollégáknak nyeljünk egyet és menjünk vissza 7-re. Egy-két kivétellel lehülyéztek, hogy maradi vagyok, nem fogadom el az újat, túldramatizálom a dolgot.... stb stb

    Ezért aztán pl én saját hatáskörben sutyiban engedtem és intéztem ügyfeleknek a downgrade-et.

    - 2017 nyarára eljutottunk oda, hogy a "hangos" kollégák lettek a legnagyobb win7 hívők és már nem én adom nekik kölcsön a win7 telepítőmet, mert azt már többször lenyúlták, hanem ők adják nekem kölcsön az övékét.... és ők beszélik le ha régi vasra win10-et akar valaki rakni.

    - 2018-ra az ügyfelek több mint fele ismét win7-en futott és a mai napig ott is van. Kicsit cöcögünk mikor ez szóba kerül és húzzuk a szánkat mert mindenki tudja, hogy a stabil munkakörnyezet fontos az ügyfeleknek, de napról napra gázabb lesz a helyzet a win7 körül. Folyamatosan tereljük őket új gépek vásárlása irányába, miközben mindenki tudja, hogy egy word és excel a core2duón is lazán elmegy.

    - slusszpoén. A cégben minden kritikus és régebbi hardver alapú gép kb 2017 eleje óta ismét win7 alatt fut. Win10-es gép csak a legújabb vasakon fut, ugye ott más már nem is lehet, mert driver támgatottság nincs 7-re.

    - slusszpoén 2. Amiről megint nem beszélünk, mert hivatalosan ilyen nincs és ha ezzel meggyanúsítanád a Microsoftot akkor a gatyát is leperelnék rólad: Az MS is tudja, hogy a problémák forrása a régebbi vasak és szoftverek megléte ezért tudatosan terelik a frissítésekkel ebbe az irányba a népet.

    Nem egy olyan esetet láttam mikor a teljesen jól működő atomstabil 1000 éves alkalmazás egyik pillanatról a másikra elkezdett hibásan működni meg belassult, stb..... Milyen érdekes, hogy ez pont egy win10 frissítés után történt :N Próbaképpen downgradelve a gépet megint problémamentes lett minden.. Milyen érdekes?
    Biztosan véletlen nemde?

    Mikor viccesen megemlítettem ezt egy sör mellett egy MS supportos kollégának az a sörhab fölött rámkacsintott és csak annyit mondott, hogy "Terelés, terelés...."

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • zolee001

    őstag

    válasz King Unique #273 üzenetére

    Nincs szándékomban szabadkozni mert nincs miért,nem tettem semmit még ha te valamiért ,rosszul értelmezve annak is veszed
    Ellenben már én érzem azt,hogy te szeretnél kötözködni velem vagy fogást találni amire szintén nem vagyok vevö
    Meg vagyunk egyezve

  • King Unique

    titán

    válasz zolee001 #275 üzenetére

    Ezt már ismerem és lényegében most is azt csinálod, még ha szerinted nem is... Ellenben elhiheted, hogy nekem különösebben nem célom, nem én szoktalak megszólítani, de azért az talán nem meglepő, ha válaszolok ilyenkor, meg azt azért csak lehet. Ha ez nem tetszik, akkor le volt már írva, hogy mi lenne a megoldás, kíváncsi leszek.

  • DarkFater

    tag

    válasz King Unique #270 üzenetére

    Kedves King,

    "Ha már ennyire személyeskedsz Fater és amúgy több pontban is mellélőve, akkor ennyi erővel te meg biztos valami kiégett, megfáradt, kiöregedő troll lehetsz, "

    Nem barátom, nem személyeskedtem, csak próbáltam kitalálni, hogy miért sulykolod a mantrát és nézel vak szemekkel a ténykre.

    Nem nem személyeskedtem, sőt direkte elnézést kértem ha esetleg félreérthető lett volna. Nem úgy mint te amikor azt mondtad, hogy ha Zolee nagymamájának bármikor win10 alatt gép beállítási gondja van akkor Zolee ugorjon oda megcsinálni.

    Durva érzéketlenség volt ez haverem. A való életben ezeket senki nem szereti.

    Ha már kíváncsi vagy gépügyben józan racionalitás és tények alapján hozok döntéseket.

    Van egy komoly Intel vasam otthonra családnak win10 alatt, és direkte nem hekkelem szét, mert így látom mit tud és néha szívok vele.. Ez van.

    Az AMD alapú privát használatú "dolgozós" otthoni gépemet eladtam, mert a hardver nem volt hajlandó normálisan működni win10 alatt.

    A céges aktuális régi asztalim win7 / win10 /win7 életciklust járta be, mert win7 alatt atomstabil volt, win10 alatt meg tömény szívás.

    Megjegyzem azért tudok olyan sokat a win10 árnyoldaláról mert nem akartam elfogadni én sem a tényt, hogy a win10 nagyon nagyon nagyon tökéletlen. HAT HÓNAPIG küzdöttem vele és mindent megpróbáltam, aztán egy napon azzal leptek meg a kollégák, hogy egy hétvégén visszarakták rá a hetest, így nekik is nyugodtabb lett az életük :D

    Az új win10 alapú lesz.

    Amúgy igen imádom az öreg vacak hetest mert STABIL és minden olyan helyre azt rakok, amitől nyugodtan szeretnék aludni.

    Pontosan ezért nem egy ultravékony csiricsáré notim van, hanem egy régebbi, vastagabb, business line modell, belül durván felspécizve :D win7 alatt. Minden száguld rajta és bármikor és 100% rendelkezésre állás mindezt 2 éve, nem negyon nyúlok hozzá a frissítéseken kívül. Havonta frissítem amikor én akarom és azzal a frissítéssel amivel én akarom. 100% kontrollom van.

    Keresztlányomnak új notit vettem win10-el, tönkretette, most régit kap mert kár belefeccelni a pénzt amig nem tanul meg vigyázni rá......még nem tudom mivel lesz szerelve. Nem hitből fogok dönteni, hanem megvizsgálva a lehetőségeket.

    Ja igen!
    A szülőknél és a nagymamánál nálam is win7 van (megint) 2 hónapja és képzeld azóta nem basztatnak. :D

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • King Unique

    titán

    válasz DarkFater #274 üzenetére

    Kedves Fater...

    Mondjuk azt, hogy elhisszük, hogy nálatok, a ti cégeteknél, ügyfeleiteknél állítólag ez volt, meg lehet még máshol is, na de nem mindenhol és pont azért nem igazán lehet ezt általánosítani. Például ezen a fórumon is írtak már többen számtalan ellenpéldát otthoni és céges szinten egyaránt, meg hogy évek óta használják többnyire nagyobb gondok nélkül a rendszert és maradnak is Windows 10-en. Ahogyan arra is volt már számtalan példa, hogy nem feltétlen kell hozzá a legújabb hardver, többen régebbi, vagy akár retró konfigokon is használják.

    Az viszont reális, hogy ha annyira régi a hardver és egy régebbi Windowszal megfelelően működik, akkor nem feltétlen kell ráerőltetni az újabbat, pláne ha ahhoz nincsen megfelelő támogatás és driverek. De ugyanakkor előbb-utóbb váltani kell, mert a régi Windows életciklusa is véges, ahogyan a hardver sem működik örökké, meg egy idő után elavul. Azt pedig pont magad is leírtad, hogy a W7 használata egyre problémásabb lesz az újabb vasakon, mert nincsen hozzá támogatás, driverek, UEFI is gondot okozhat stb. Szóval akár tetszik, akár nem, egyre inkább a Windows 10 már a jelen is, a jövő pedig mindenképpen.

    "Nem egy olyan esetet láttam mikor a teljesen jól működő atomstabil 1000 éves alkalmazás egyik pillanatról a másikra elkezdett hibásan működni meg belassult, stb....."

    Ja, hát annyira nem meglepő, hogy az 1000 éves program nem feltétlen működik jól az újabb Windowszal, ellenben a régivel igen. :D De ilyenkor ha szükséges, akkor mondjuk szokás abból is újabb verziót készíteni, használni...

    [ Szerkesztve ]

  • zolee001

    őstag

    válasz King Unique #276 üzenetére

    Ez nem chat room,már egy ideje nem a topicról szól illetve nem szakmai beszélgetés zajlik
    Továbbra is fenntartom,hogy semmi sértö szándékom nem volt,megszólitani én sem szólitottalak meg soha,a kommentekre szoktam reagálni válasz gombbal,nicknevek nem érdekelnek
    Részemröl téma lezárva,
    Peace

  • zolee001

    őstag

    válasz DarkFater #277 üzenetére

    Legyen kis szakmai is már
    Csak halkan jegyzem meg,hogy a W10-ben is beállitható a korábbi WU methodus,csak értesitsen ha rendelkezésre állnak frissitése--Tölte le de a user dönti el mikor telepiti illetve a jol ismert automatikus update
    Valoban a control panelrol eltüntek a group policban viszont tökéletesen bekonfigurálgató és még számos paraméter
    1 gépen meg kell szerkeszteni majd kiexportálni és amikor szükség van rá bármilyen más rendszeren sima import

  • King Unique

    titán

    válasz zolee001 #279 üzenetére

    Látom nem tudod elengedni a témát és továbbra is vegzálsz. Jó, hát ha annyira az kell, akkor... Vagy lehet akár máshogyan is, le volt már írva.
    Lezárva, aha, kíváncsi leszek...

  • DarkFater

    tag

    válasz King Unique #278 üzenetére

    Egyetértek King.

    Nálunk is volt olyan kirívó eset ahol kolléga a felesége 2005-ös(?) öreg notiját átrakta 10-re és gyorsabb lett és probléma nélkül ment.

    Nekem is van ismerősöm ahol több száz noti és desktop van win10 alatt és NULLA probléma. De ahogy már lertam többször:
    - A legöregebb hardver sincs 4 éves
    - nem itthon részegységenként vásárolt és összerakott, hanem szigorúan gyárilag "összelőtt" hardver
    - szigorúan OS+office+3-4 alkalmazás
    - felhasználóknak nulla jogosultság
    - központosított felügyelet

    Egy ilyen viszont egy steril környezet. Akár Xp alatt is dolgozhatnának... Na jó ez rossz vicc volt.

    Ha nem kefélsz sose kapsz aids-et.

    Az igazi jó tesztkörnyezethez épített gép kell és egy olyan user aki folyamatosan pakol fel új programokat, azokat letörli és másokat rak fel, azaz aki teleszemeteli a registryt.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • zolee001

    őstag

    válasz King Unique #281 üzenetére

    No egykomám,akkor stilusváltás ha nem értesz a szép szobol,ajánlatodat elfogadtam,kölcsönös ignorálás amit ajánlottál
    Szerintem normál emberi hangon kommunikáltam veled..eddig
    Vagy a szövegértés nem megy vagy szimplán hülye vagy esetleg mindkettö
    Irogasd tovább a litániádat linkekkel telitüzdelve ha ennyi idöd van ,de néha menj ki a szabdba és ha már kinn vagy keress egy szakembert a lelki problémáidra
    Na most már besértödhetsz joggal
    Konvertáld át magad mbr-röl gpt-re mert valami nem kerek nálad

  • DarkFater

    tag

    válasz zolee001 #280 üzenetére

    "Legyen kis szakmai is már
    Csak halkan jegyzem meg,hogy a W10-ben is beállitható a korábbi WU methodus,csak értesitsen ha rendelkezésre állnak frissitése--Tölte le de a user dönti el mikor telepiti illetve a jol ismert automatikus update..."

    Nem próbáltam.

    Igazság szerint az otthoni géphez nem szeretek nyúlni. Az szüz kellene legyen.

    Már attól gyötör a lelkiismeret, hogy karácsonykor kipróbáltam, hogy windows elavult energiagazdálkodását meg lehet-e hekkelni.

    Ugyanis még a win10 sem tudja azt, hogy az energiagazdálkodást szelektíven 1-1 hardverre alkalmazza.
    Konkrétan nálam a 6 HDD/SSD esetében ami van a gépben úgy lenne jó, ha a nem használt drive-okat bealtatná a rendszer, de a windows csak egyben tudja kezelni a hatot. Vagy mindet leállítja vagy mind pörög.

    Persze mondhatjátok, hogy ez megint az én egyedi hülyeségem de ez van.

    Kipróbáltam 1-2 registry hack-et, de egyik sem vált be igazán kivéve egyet, amelyik tényleg megcsinálja, hogy leállítja a nem használt inaktív drive-ot. Sajnos bizonyos rendszeraktivitásokra azonnal elindítja őket és nem vagyok benne biztos, hogy a folyamatos indítás/leállítás ciklusok jót tesznek nekik...

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • King Unique

    titán

    válasz DarkFater #277 üzenetére

    Kedves Fater,

    Dehogynem személyeskedtél, ezen nincs mit magyarázni... Az pedig kicsit se zavarjon, hogy nyilván nem ok nélkül többen sem értettek egyet itt az írásaiddal és tettek pontosító, kiegészítő, avagy cáfoló megjegyzéseket. Meg ugye amikor teljesen jogosan leírta valaki, hogy vissza lehetne venni és nem annyira oké ez a stílus... :U Meg ha már mások ellenvéleményét mantrával illeted, akkor a tiedet nem is tudom mivel kellene...
    Azt pedig nem tudom miből szűrted le, hogy abban a példában egy itteni valaki hozzátartozójáról volt szó, amikor direkt említve volt az ismerősé. Meg a válaszban általánosan volt leírva az a nénis hasonlat, szóval nem kellene valótlanságot állítani, meg ilyen-olyan jelzőkkel dobálózni... :U

    Imádjad a W7-et, használd egészséggel, de ugyanakkor fogadd el azt is, hogy mások meg a W10-zel vannak így, használják évek óta, köztük jómagam is. Ahogyan ilyen szülőknek, havernak felraktam és használják példákat más is tud mondani, nálunk is vannak Windows 10-es gépek családban, ismeretségi körben egyaránt. Ja, és stabilan működik évek óta pl. nálam is, már többszöri build upgrade-del is több gépen, nem kellett újratelepíteni. Meg nekem speciel amúgy sem annyira szokásom, mert van mindig viszonylag friss mentés, amiből 1:1-ben vissza tudom állítani, már ha szükséges. Na meg a Windows 10 legalább modern OS, annál nem kell tökölnöm a telepítésnél, meg patechelni a telepítőt, hogy USB 3.0 portól is lehessen telepíteni, meg a Legacy / UEFI miatt szívni, nem úgy mint a 7-esnél... Aztán mivel viszonylag sok USB-s tárolóeszközt használok, ott pl. az UASP támogatása is lényeges, meg SATA-s külső SSD-knél a TRIM (UNMAP) miatt, amit ugye a W10 támogat, a W7 meg nem... Na nekem már ez is egy ok arra, hogy az újabb Windowst használjam.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkFater

    tag

    válasz zolee001 #283 üzenetére

    Plíz plíz plíz!

    Hagyjátok már abba srácok.

    Kvázi külső szemlélőként ezt látom:

    King kolléga te vedd észre plíz, hogy bár ártatlan a megfogalmazásod a stílusodban akaratlanul is van egy olyan izé.... "cukkolós" felhang.

    Ahogy nézem a megfelelő szó kiválasztása lehet a probléma.
    Ha jobban megválogatnád szavaidat elmaradna ez a kesernyés utóíz és nem basztatnának a fórumban.

    A jelek szerint van aki érzékeny rá.

    Zolee kolléga te meg ha idegesít egy téma és szeretnéd lezárni akkor akadj le róla és ZÁRD le.

    Nem kell egy dolgon felakadni és hiába zársz le valamit ha utána még ötször megint előveszed.
    Mindek idegeled magad és másokat ezzel.

    Lezárva?
    Akkor lezárva!
    Kérem a következőt, több ló nem indul....

    Tessékkéremtovábbmenninnincsittsemmilátnivaló stílusban felejtősre venni a figurát.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • King Unique

    titán

    válasz zolee001 #283 üzenetére

    Ami azt illeti, ezen az alpári stíluson most meglepődtem, de ezek szerint csak kibújt a szög a zsákból... Nem először kóstolgatsz engem és teljesen jogosan tettem szóvá, amit te hevesen tagadni próbáltál, mert vsz ha le van itt írva, az is valami, a külső szemlélő hiheti azt, hogy akár igaz. De amúgy meg nem... Az pedig többször le volt írva, hogy nem kötelező itt válaszolgatni és vegzálni a másikat, erre csak tovább folytattad valami beteges kényszerből, hiába ígérgetted az ellenkezőjét... :U Szóval nem is tudom kinek van itt a gond a szövegértésével...

    Hát tudod apám, ez már az a szint, amire nem feltétlen érdemes lemenni, szóval igazán büszke lehetsz magadra, hogy sikerült... :B Az adott jelzőket és a személyeskedést pedig kikérem magamnak, de ha már ilyen stílust engedsz meg magadnak, akkor ennyi erővel viszont kívánok hasonlókat... :U Meg azt ajánlom keress fel inkább te egy szakembert, mert láthatóan nem stimmel valami ott fönt...

    [ Szerkesztve ]

  • DarkFater

    tag

    válasz King Unique #285 üzenetére

    Bammeg ember hát pontosan erről írtam az előbb, erre beletrafálsz!

    Nem baj, hogy helyreraksz.
    Idejöttem a fórumra és heveskedem, benne van a kalapban, hogy pofáncsapnak.

    DE
    pontosan ez az amit leírtam a stílusoddal kapcsolatban. Példa:. "...Az pedig kicsit se zavarjon,..."

    Az ilyen jellegű mondatfordulatok alkalmazása nagyon veszélyes, mert félreérthető az "árnyalata"
    Személyeskedésnek veszik érzékenyebbek.
    Kocsmában pontosan az ilyenek után jönnek az izgága, primitív alakok és vernek pofán.

    Ha erre odafigyelsz nem fognak belédszállni és nem lesz konfliktusod.

    A link dolog meg áll biza. German kolléga jogosan helyrerakott, mert hajnalban kicsit ideges voltam és hevesen reagáltam.

    Amúgy tökéletesen félreértette a mondanivaló lényegét amit viszont ez a kolléga fogalmazott meg jól:
    [link]

    Ami a hozzátartozóval személyeskedés témakört illeti az nem az a hozzászólás volt, hanem az eggyel előrébb volt itt:
    [link]

    Konkrétan erre mondtad, hogy akkor Zolee menjen át a nénihez állítgatni, ami bántó volt.
    Gondolj bele. Nem állítgathatjuk 4 millió nyugdíjas gépét egy OS hiba miatt. Te sem vállalnád be.

    Nem vagyok win7 hívő. Pragmatikus vagyok.
    A win10 nem lenne rossz, ha kicsit kevésbé lenne nagy az arca és nem lenne agresszív. Én úgy látom azért eléggé visszavett az MS belőle az elmúlt 2 évben, pontosan ennek jele az is amiről a cikk szól, hogy jövőben a frissítések sem jönnek annyira nyomulósan.
    Nem véletlenül csinálta az MS. Ahogy valaki írta a support fórumok tényleg tele vannak Fuck Off és társaival. Nem győzik moderálni...:D

    Megint az van, hogy félreérted a mondanivalómat nem azt mondtam, hogy csak win7. Azt mondom a win7 kiforrottabb + kevésbé "tolakodó és arcos" és ha nem akarok problémát akkor inkább az.

    Én a sok öreg hardver miatt sok mindent láttam win10 kapcsán sokkal többet mint az itt kommnetelők nagy része és pontosan ezért mondom azt neked amit egy kedves win10 hívő kolléga mondott néhány komolyabb szopás után: Kétfajta ember van: Aki már szívott a win10-el és aki fog. :)

    Ami a win 10 általad felsorolt előnyeit illeti az igaz is meg nem is.
    Ahogy te mondtad minden beállítás kérdése.

    Én ha muszáj akkor a win7-et USB3 porton installálom natívan.
    Ehhez csak az kell, hogy olyan telepítőt használunk ami win10 installer loaderét használja.
    Öregem! Az úgy száguld, hogy a telepítés nincs 5 perc. :N

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • King Unique

    titán

    válasz DarkFater #288 üzenetére

    Ember, most nem azért, de te mégis miről beszélsz?
    Te próbálsz itt rendre inteni másokat, meg hogy fejezzék be, de közben ugyanúgy kötöszködsz és folytatod, meg írod a litániákat... :U Meg egy semleges megjegyzésnél olyan hülyeségekkel jössz, hogy félreérthető az árnyalata... Ennyi erővel én, vagy akár más ráfoghatná ezt a te egyes állításaidra, meg ha ugye már többen nem értettek vele egyet, akkor lehet nem véletlenül és épp kiverte náluk a biztosítékot...

    "Az ilyen jellegű mondatfordulatok alkalmazása nagyon veszélyes, mert félreérthető az "árnyalata"
    Személyeskedésnek veszik érzékenyebbek.
    Kocsmában pontosan az ilyenek után jönnek az izgága, primitív alakok és vernek pofán."

    Na ez aztán tényleg személyeskedés és egyben offolás a javából, meg ennyi erővel akarod mondani, hogy akkor már neked is adhatnának, ahogyan már kaptál is itt a stílusodért egyet virtuálisan...

    Meg komolyan a bolhából csinálsz elefántot és valótlanságot próbálsz állítani, amikor az előbb már le volt írva, hogy miért nem stimmel...? Meg arra, amikor más mondja azt, hogy menjek át, erre én, hogy nekem mi közöm van ahhoz, menjen ő és emiatt, ez már tényleg abszud... :W Akkor ilyen alapon ennyi erővel majdnem az egész mostani hozzászólásod úgy ahogy bántó volt, ezt azért nem kellett volna, ejnye... :U

    Amúgy meg nem véletlenül szokták azt mondani, hogy az ilyenhez általában 2 ember kell, meg ugye van aki elkezdi, másik folytatja, egyik / másik tovább folytatja... Szóval ezt sem kell úgy beállítani, mintha kizárólag csak egy egyik fél tehetne róla, lásd akár a saját példádat is!

    Aztán ha már újfent személyeskedsz és azért Win10 hívőnek nevezel másokat, mert nem ért veled mindenben egyet és nem a 7-est ajnározza, meg a 10-es szidja, akkor te meg ennyi erővel Win7 hívő vagy. :D

    "Én ha muszáj akkor a win7-et USB3 porton installálom natívan.
    Ehhez csak az kell, hogy olyan telepítőt használunk ami win10 installer loaderét használja."

    Nocsak, már ehhez is Windows 10 kell... :DDD De ugye natúrban nyilván nem fog menni, mivel a W7 nem rendelkezik natív USB 3.0 támogatással (sem)... Max. úgy megy, ha patchelve van a telepítő, beleintegrálva az USB 3.0 driver, vagy esetleg a BIOS-ban visszabutítva a port 2.0-sra, már ha van ilyen opció. De ha pl. UEFI-s gond van és nincsen CSM mód, amire már most is lehet pl. több laptopoknál is példa, akkor pont cseszheted a spéci telepítődet, nem fog utána bootolni... :N

    [ Szerkesztve ]

  • DarkFater

    tag

    válasz King Unique #289 üzenetére

    Könyörgök ember!
    jószándékúlag írom le harmadjára: Ne szálj bele másokba!

    Szerinted Zolee miért nem tudot leállni???

    A cukkolós kis mondatfordulataid miatt ember! Folyamatosan felkúrtad az agyát....

    Rólam lepereg ez a stílus. van ilyen, te ilyen vagy, ez van, de másokat bánt vedd már észre!

    és itt a másik: Ne terelj, ne velem foglalkozz amikor most a te problémád a téma.

    Az én dolgomat lezártuk kb 50 hozzászólásssal ezelőtt. :W

    German kolléga letolt és jogosan,mert olyan szavakat használtam, hogy szar meg faszság ezért teljesen jogos.
    És nem azt kelett volna írnom, hogy a win10 egy aggresszív bunkó stílusban kezeli az embereket, hanem hogy "tolakodóan arcoskodik" Mennyivel szebben hangzott volna! :D

    Pontosan ez volt a baj,mert ahogy ő is leírta a félálomban kicsit ideges, heves beszólásom feleslegesen elvitte a mondanivalómról a fókuszt, így nem ment át az "üzenet" és ahogy a Megasztár óta tudjuk ha Pélyi Barna azt mondja "ez nem jött át" akkor baj van.
    Veled ellentétben elismertem és elnézést kértem. Korrigáltam.

    Javaslom Zolee-val egyetemben nyugodjatok le és kérjetek bocsánatot egymástól.

    Ne csináld ezt kérlek. Ha egy szakmai fórumon azon vitatkozol, hogy most te vagy ő volt a bunkóbb az azt jelenti, hogy kifogytál az észérvekből.

    Zolee kérte, hogy váltsunk témát, feldobott egy másikat.
    Én feldobtam kettőt.
    Neked is nagyon korrekt volt a miért nem akarom a 7-et használni című felvetésed.

    Így hajnaltájt ugyan már nem fog az agyam és nem értem miért fontos neked, hogy külső SSD-nél legyen TRIM és az a win7-nél miért nincs., meg hogy ez hogy áll össze, de jó felvetés, majd friss fejjel megbeszéljük.

    Jóéjt.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • King Unique

    titán

    válasz DarkFater #290 üzenetére

    Azért az meglehetősen furán veszi ki magát, hogy ezek után még te írsz ilyeneket, de azért továbbra is kényszeresen kötekedsz... :U Meg elvárnád, hogy amikor te sértegeted és vegzálod a másikat, próbálsz ráfogni ezt-azt, akkor ne reagáljon rá semmit, hanem hagyja annyiban és bólogasson neked. Aha...

    Meg tudod, ha elkerülte volna a figyelmedet, akkor le volt már írva, hogy az ilyenhez általában 2 ember kell és ne akard már úgy beállítani, mintha csak és kizárólag az egyik fél tehetne róla... Szerinted ha te, vagy más ilyeneket írogat, akkor a másik fél miért reagál...??? Meg nem úgy néz ki mintha annyira leperegne rólad, ha már folyamatosan cseszegeted a másikat és írod itt a fárasztó litániákat...

    Aztán ezek után mondhatnám azt szintén, hogy ne csináld ezt kérlek, fejezd be! Egyértelmű, hogy amikor feltűntél itt, akkor egyből feszültséget generáltál a stílusoddal és az irományaiddal, ami nem véletlenül nem tetszett többeknek... Én kérek elnézést, hogy egyik-másik hsz-ed ahogyan másoknál, úgy már nálam is kiverte a biztosítékot és válaszolni merészeltem... Ha annyira nem tetszik, ahogy lehet ignorálni és nem kötelező ezt folytatni! Meg lehet másik topikot keresni, nem kell itt téríteni, ami a tényleges állapoton úgysem változtat semmit, meg akik eddig sem értettek veled egyet, vsz ezután sem fognak. Meg tudod mielőtt nekiállsz mindenért másokat hibáztatni, meg széttrollkodni itt a topikot, előtte talán nem ártana az előbbieken is elgondolkozni, meg először a saját házad táján szétnézni! :U

    Ha nincsen meg a TRIM fogalma, meg hogy miért lehet fontos ez külső SSD-knél is, akkor utána lehet nézni, vagy felkeresni egy itteni szakmai topikot, aztán majd ott megmondják... De attól még tény marad, hogy az említett dolgot a régi Windows nem támogatja USB-n, az új viszont igen.

    [ Szerkesztve ]

  • Szirtimorc

    aktív tag

    Nézzük másképp a dolgokat:

    Ha indítanék egy szavazást a következő kérdéssel:
    Van X ügyfeled, 50-50%-ban Win7 meg Win10 a gépeiken. Fölhívnak telefonon, hogy frissült a gépük azóta valami nem úgy, vagy nem jól működik, nem úgy mint eddig. Vajon melyik rendszer felhasználó hívhatnak valószínűbben?
    Ennyi.

    Nálam a csúcs az volt mikor egy frissülés után se egér, se billentyűzet... na azt szép volt megoldani (és nem Win7 volt)

    [ Szerkesztve ]

  • PuMbA

    titán

    válasz DarkFater #245 üzenetére

    "EZT magyarázom ember de még mindig nem érted mit mondok. A történet megint arról szól, hogy egy mezei hétköznapi júzer nem állítgatja a gépét 3 napig, hogy minden "jó legyen", nem olvas fórumokat, win10 tanácsadó oldalakat, hogy miket kellene be és átállítani vagy letiltani ahhoz, hogy adatvédelmileg és egyéb szempontokból oké legyél, hogy jól működjön a gép. stb stb"

    Előbb még arról volt szó, hogy power user-eknek nem jó a Windows 10, akik mindent beállítanak, szóval hagyjuk :) Másrészt alapértelmezetten sem frissít magától a Windows 10, csak akkor ha eltoltad a frissítést minimum 3-4-szer vagy hónapok óta nem frissítettél.

    [ Szerkesztve ]

  • DarkFater

    tag

    válasz PuMbA #293 üzenetére

    Szia Pumba,

    Ez két különböző történet, az érme két oldala + van egy közepe. :D

    Megpróbálom összefoglalni.

    EGY:
    King szerint a hülye felhasználók akik nem veszik a fáradtságot, hogy beállítsák a gépüket megérdemlik, ha egy konferencián az előadás közepén elkezd frissíteni a noti.

    Az indoklás az volt, hogy mert a win10-et be kell állítani, azért mert a win10 alapértelmezett beállításai amit ő állít be azok rosszak, tehát ha jót akarsz magadnak akkor be kell állítgatnod a win10-et.

    Tehát ez az én gondolatmenetemet igazolja megint csak, hogy a win10 nem a felhasználókért van, hanem magáért és úgy állítja be magát ahogy neki jó és nem a felhasználójának. Ebből fakad a fenti probléma.

    KETTŐ:
    Te (és King is, meg még sokan) ha jól értem a középutat testesíted meg a véleményeddel, miszerint
    1. kicsit érteni kell a témához
    2. el kell fogadni a win10 adta mozgásteret és abból kihozni a legjobbat.

    Ennek alapján beállítjátok a win10-et és elméletileg problémamentesen használjátok is azt. Szerény véleményem, hogy csak szerencsétek van, hogy eddig még nem tréfált meg benneteket a win10. Kívánom, hogy ne is történjen meg, mert akkor ti is az anyázós win10 fórumozókat fogjátok gazdagítani, akiknek elvesztek adatai vagy nem megy a gépük, stb stb

    HÁROM:
    A harmadik csoportba azok a felhasználók taroznak, akik nem fogadják el ezeket a win10 adta kereteket.
    Ők azok akik nem azt akarják beállítani amit lehet, hanem amit egy felhasználó szeretne és elvárna.
    Ezeket hívtam én úgymond powerusereknek.
    De ide tartoznak azok is akik pl hadrdver inkompatibilitás miatt egyszerűen csak használni szeretnék a gépüket, de win10 alatt nem megy.

    Ezek azok az emberek akik vagy széthekkelik a win10-et vagy kiherélik vagy hátat fordítanak neki és azt mondják win7, win8, linux, bármi más.

    A win10 problémája szerintem így foglalható össze:

    Első csoport: A win10 megszivatja őket, mert nem értenek hozzá EZÉRT NEM SZERETIK
    Második: A win10 keretei között élnek szerencsésen probléma nélkül EZÉRT SZERETIK
    Három: Ez két csoport:
    - A második csoportból migált pechesek, akik a win10 keretei között nem tudnak működni, mert a win10 hibás működése szivatja őket.
    - És azok akiknek a win10 keretei eleve nem felelnek meg nekik mert vagy csak döntési szabadságot szeretnének vagy csak többet. EZ A CSOPORT SEM SZERETI a win10-et

    Ezért probléma évek óta, hogy most terjed vagy nemterjed a win10 és miért nem szeretik annyian.
    Hiszen a 3 lehetséges felhasználói csoportból kettő utálja.

    Ez így nem van jól kedves Microsoft.
    Ezért is adja fel láthatóan szép lassan a hadállásait a Microsoft és például hozta meg azt a döntést amiről a vitaindító cikk szólt.

    Az első csoportba tartozó felhasználókat már nem szvatja annyira agresszív beállításokkal, a harmadik csoportba tartozók mozgástere meg növekszik.

    Remélem érthetően foglaltam össze a témát, de kérlek nyugodtan javíts ki ha tévednék és botlik a gondolatmenet valahol.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • King Unique

    titán

    válasz DarkFater #294 üzenetére

    "Az indoklás az volt, hogy mert a win10-et be kell állítani, azért mert a win10 alapértelmezett beállításai amit ő állít be azok rosszak, tehát ha jót akarsz magadnak akkor be kell állítgatnod a win10-et."

    Nem, nem az volt az indoklás, hogy mindenképpen át kell állítani... Arról volt szó, hogy ha nem felel meg a usernek a rendszer adta alapértelmezett és automatikus frissítési beállítás, akkor van lehetősége ezen változtatni. A jelenlegi cikk is erről szól, illetve az új lehetőségekről. Ha nem teszi, akkor meg ne csodálkozzon, ha nem pont úgy fog működni a frissítés, ahogyan szeretné...

    "Tehát ez az én gondolatmenetemet igazolja megint csak, hogy a win10 nem a felhasználókért van, hanem magáért és úgy állítja be magát ahogy neki jó és nem a felhasználójának. Ebből fakad a fenti probléma."

    Nem, nem igazolja... Vagy ha szerinted igen, akkor ennyi erővel a Windows 7, 8.1 rendszerekre is ráfoghatnád, mivel azoknál is az automatikus frissítés az alapértelmezett... Meg azoknál is, ha nem felel meg a usernek, akkor szépen megnyitja a vezérlőpultot / gépházat és átállítja. Az meg a másik, hogy alapértelmezetten nyilván nem teljesen letiltott és kikapcsolt frissítési beállítások lesznek a rendszerben, hanem be lesz kapcsolva. Viszont ettől még ez nem rossz beállítás, hanem ez a javasolt... Az pedig nem rémlik, hogy a Microsoft az ellenkezőjét, meg a végleges letiltást javasolta volna nemcsak a 10-esnél, hanem a korábbi Windowsoknál is. Akinek nem felel meg a default beállítás, meg ideiglenes szüneteltetni, vagy éppen halasztani akarja a frissítést, akkor jelenleg is van, illetve lesz rá a 19H1-től még több lehetősége.

    [ Szerkesztve ]

  • Gargouille

    őstag

    Én úgy látom, hogy az igazi probléma, hogy sem a fejlesztők, sem az üzemeltetők / szakmabéliek nem tudnak (vagy akarnak) az egyszeri mezei felhasználó fejével gondolkodni, tisztelet a kivételnek. Hiába a sok telemetria, még mindig nem értik, hogy mi a valós igénye a felhasználók túlnyomó többségének. Az egyszer user nem akar értesítéseket kapni semmilyen rendszer eseményről, nem akar frissítéseket elhalasztani (azt se tudja mi az), nem akar állandóan új funkciókról olvasgatni és végképp nem akarja állandóan újra megkeresni azokat a dolgokat amik még tegnap ott voltak, ma meg átnevezték, elrakták egy másik menübe, megszüntették vagy beolvasztották másba, nem akar folyton új eszközöket keresgélni mert épp megszüntették a régit amit évek óta használ stb... ez az egész őt nem érdekli, csak bosszantja, hogy állandóan ezzel rabolják feleslegesen az idejét. Én megértem őket. Nem szakemberek, nem ez a dolguk.

    Engem is felbosszantana, ha az autómban minden szervizelés után máshova raknák az index kapcsolót, lecserélnék a kormányt joystick-ra, megcserélnék a féket a kuplunggal és benzin helyet gázolajat kéne tankolni, a klímát meg kivennék mondván nem támogatott. És hiába magyarázná a szerelő, hogy így mennyivel jobb, meg optimálisabb...

    Persze biztosan hasznos lenne ha értenének hozzá, ha érdekelné őket a rendszer, de nem érdekli. És ebből a szemszögből megértem azokat akiknél betelik a pohár és felraknak egy XP-t vagy Win7-et, egyszer beállítják oszt' jónapot. Helyesnek semmiképp nem tartom, de megértem aki így tesz. Olyan mértékben felpörgött ez az "állandóan önkényesen átvariálunk mindent", hogy a legtöbb embernek esélye sincs nemhogy megtanulni, de még megszokni sem egy funkciót vagy szolgáltatást, máris átalakították. Ez nem csak a Win10 sara, a legtöbb online szolgáltatásra vagy IT eszközre igaz. A Windowsnál azért különösen érzékeny mert a legtöbb embernek alapvető munkaeszköz.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • PuMbA

    titán

    válasz Gargouille #296 üzenetére

    "állandóan önkényesen átvariálunk mindent"

    Azért nem állandóan, 4 éve van Windows 10 és elég hasonlóan működik, mint az első verzió :) Azelőtt 6 évig volt Windows 7.

    [ Szerkesztve ]

  • zolee001

    őstag

    válasz DarkFater #294 üzenetére

    Már többször linkeltem egy MS MVP blogposztját
    ,hogy miért lett elege.
    Részlet:
    With the botched rollout of Windows 1809, and the botched rollout of 1803 and the bugs in 1709… Windows 10 confidence has plummeted. Both in business and even the little old ladies I help out on Saturdays. This has lead to many questioning what the Insider program is for, if not for finding these bugs. Are two updates a year too much for Microsoft – the biggest software company in the world?

    Add to this features that are half done getting rolled out, only to be killed a few months later – hello People Bar – and you get the feeling that Windows 10 itself is not in a great place. Just look at the Dark Mode – not finished and yet Windows is now working on a Light Theme. It comes across as if there is no clear direction for this software. And all the feedback and ideas and concepts about how it should go, how it should look and how it should operate, almost seem to fall on deaf ears.

    Nos az uriember Insider MVP volt, (aki nem ismeri a titulust az nézzen utána,hogy mik a feltételek ehhez az MVP cimhez nem osztogatják csak ugy) megitélésem szerint talán lehet öt nevezni elég authentikusnak a témában hiszen belülröl látta és egyik vezetöpocióban volt,nem egy forumon,Redmondban.
    Abban sem kell vitát nyitni,hogy emberünk esetleg képes bekonfigurálni magának egy windows klienst és talán az ö esetében kizárhatjuk a user errort.
    Kiirta magából a problémáit,megfogalmazta a kritikáit és otthagyta az egészet a francba
    Nos,vitába lehet bocsájtkozni a leirtakkal de számomra akkor lesz elfogadható ha az illetö mellékeli a linket legalább hasonló MVP ciméröl

  • Gargouille

    őstag

    válasz PuMbA #297 üzenetére

    Rengeteg a változtatás és nem is kell a nagy dolgokra gondolni, elég ha lecserélgeti az alapértelmezett fájltípus társítást vagy egy driver-t... az átlag user már el is vérzett. De biztos érted ha akarod. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák