Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz Kékes525 #200 üzenetére

    Ja és a mobil hatalmas előnye a PC-vel szemben a sokkal kisebb méret és a kábeltenger hiánya. A lakosság döntő többsége elég kicsi lakásban él, ahol ez nagyon jelentős helytakarékosságot jelent. A feleségek nagyon nem szeretik a kábeltengert, mit mondjak én sem. :D

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • zolee001

    őstag

    válasz Kékes525 #200 üzenetére

    "A nagyvállalatoknál saját felhők is lehetnek, ami a biztonságukat, biztonságérzetüket megnövelhetik. Úgyhogy szerintem a vállalatoknál is előbb utóbb a felhő lesz a megoldás."

    Nem kell ezt tulmisztifikálni,eddig is voltak "felhök" ami tulajdonképpen valaki más számitogépe/tárterülete pl mint egy email hosting ,freemail,gmail,stb

    A nagyvállalatok eddig is megtehették ,hogy Private cloudot épitsenek ki és most nem egy 2 lemezes nas-ra gondolok a sarokban mert azt bárki megtehette/megteheti
    A jogi megközelitése a dolognak megint más,pl usában van U.S. government only azure adatközkontok ami teljesen el vannak szeparálva a publikus azure-tól.
    Nincs ennek a kérdésnek pontos válasza ,hogy jó e a cloud avagy nem jó,egyéni preferenciák ,igények és anyagi források dönthetik el ebbe vagy a abba az irányba.
    Egy biztos,a felhasználó jár jol mert folyik az árverseny a cégek között és a szolgáltatások egyre bövülnek az árak pedig esnek

  • Kékes525

    félisten

    válasz zolee001 #202 üzenetére

    Te a jelenről írsz és igazad van, én viszont a jövőről írtam. Majd meglátjuk. Amúgy semmiféle misztifikálás sincs abban, amit írtam. Az viszont tény, hogy hatalmas léptekkel bővül a Felhő biznisz. A Microsoft tavalyi nyereségének jó részét ennek köszönheti. Ezzel utolérte az Apple-t, vagy meg is előzte.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • vicze

    félisten

    válasz Kékes525 #203 üzenetére

    Az a baj, hogy a "Felhő" egy olyan buzzword még így 10év után is, amire mindent rá lehet húzni. Interneten van? = Felhő...
    Az hogy vékony kliensen dolgoznak az emberek, 60éve normális volt, aztán elég erősek lettek a kliensek, hogy ne kelljen. Aztán 20éve megint elkezdődött a cégeknél a vékony kliensek felé tolódás és a virtualizáció, akkor is volt "felhő" csak nem annak hívták. Milliók dolgoznak vékonykliensen egy messzi messzi gépen és nem hívják privát felhőnek. :)
    Ezek nem új dolgok, csak újracsomagoltak és újramarketingelték, mert újra el kell adni.

  • Kékes525

    félisten

    válasz vicze #204 üzenetére

    A Wiki erre jó definíciót ad:

    "a szolgáltatásokat nem egy dedikált hardvereszközön üzemeltetik, hanem a szolgáltató eszközein elosztva, a szolgáltatás üzemeltetési részleteit a felhasználótól elrejtve. Ezeket a szolgáltatásokat a felhasználók hálózaton keresztül érhetik el, publikus felhő esetében az interneten keresztül, privát felhő esetében a helyi hálózaton vagy az interneten." Összefoglalva nagyon sok távoli számítógépek együttese, amelyek kapacitásának egy részét bérelhetjük, így a feladat nem saját, hanem a távoli gépen fut.

    "Milliók dolgoznak vékonykliensen egy messzi messzi gépen és nem hívják privát felhőnek. :)"

    Azért mert ezek kapacitása nem nagy. Én is sokat dolgoztam itthon a munkahelyi gépen, amit azért nem nevezhetnék felhőnek.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • vicze

    félisten

    válasz Kékes525 #205 üzenetére

    Nagyszerű definíció = minden felhő. :)

    A második résszel nem egésze értem. Én egy szerveres VDI környezetről beszélek(vagy remote app), nem arról hogy egy fix desktopra bármilyen formában tárolóról belépsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    válasz vicze #206 üzenetére

    Egyről feledkezel meg. Tágabb értelemben a VDI is felhő, annak egyik formája: Difference Between VDI and Cloud Computing

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • vicze

    félisten

    válasz Kékes525 #207 üzenetére

    :F
    Nem értem ezt mit kell magyarázni, ilyen rendszereket üzemeltettem jó pár évig és nem most volt, hanem vagy 10éve...

  • plömplöm

    őstag

    válasz vicze #208 üzenetére

    hagyd...

    All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

  • INGJOKE

    veterán

    Olyan kérdésem lenne, hogy azt valahogy be lehet állítani a win10-en, hogy játék közben (mivel offline játékot játszok) menjen a torrentekre a feltöltés? Úgy sincs semmi szükség a netre játék közben nekem...

  • kutyek

    senior tag

    válasz leviske #197 üzenetére

    Hú, végigolvastam az összes HSZ-t, nem is tudom, hol kezdjem...
    1. Win 10 mint otthoni kliens: ez már 10 éve totál irreleváns. A win vállalati kliensként kezdte, és jó ideje már csak mint vállalati kliens érdekes. A Microsoft lesz@rja, hogy mi milyen platformon szerkesztünk szöveget / képeket stb. Az is totál mindegy, hogy a használt sw dobozos, o365 vagy böngészőben fut-e. A lényeg számukra az, hogy a vállalati környezetben érdekes funkciók win kliensen legyenek igazán jók.
    Persze volt 15-20 év, amikor a "personal computing" az otthoni PC-t jelentette, főleg Wintel alapon. Ennek már több, mint 10 éve vége, és ezt az MS is jól tudja.
    2. Miben van a zseton? A personal computing=az a computing, ami az egyénhez köthető. Ennek a java már rég nem az, amit a többség annak gondol - nem a képeid, dokumentumaid stb. adják a digitális lábnyomod javát, hanem az online tranzakciók, social tartalmak stb. A Netpincér, Uber, tinder, Twitter, whatever mind "felhőben" fut, mint ahogy a következő tucatnyi innovatív szolgáltatás, amiről még nem is hallottunk. Nem is beszélve a repjegyek, booking.com, webshopok stb. szolgáltatásokról. A Microsoft ezen a téren elég jól áll, mert teljes, jól használható vertikumot szolgáltat. Lesz@rják, hogy milyen kliensen, milyen platformon használjuk ezeket, ha a létrehozás / fejlesztés / üzemeltetés terén teljes, versenyképes megoldást nyújtanak.
    3. EÜ/gov cloud vs. "a céges policy nem engedi a felhő használatát"... Aha. Nyilván azért van az Azure-ban az US mellett már DE gov cloud is, meg HIIPA compliance. A világ ezen már rég túllépett. Amcsi/német adóbevallást, Eü szolgáltatást jó eséllyel úgy veszel igénybe, hogy bizonyos komponensek Azure-ban futnak. Ahol én dolgozom (Pharma), a multi kliensek (pl. GSK, Bausch, Pfizer) mind jelentősen használnak Azure-t, és van, amelyiknek kb. mindene felhőben van...
    4. Birtoklod vs. bérled argument: jelzem, hogy a "ha nincs net - > buktad" érvelés helyett kb. a "ha nincs net -> nincs áram -> buktad" logika működik. Gondolom, akik mind amellett kardoskodnak, hogy csak az van, ami nálad van, azok az áramot sem on-the-fly veszik, hanem pár MWh UPS kapacitást tartanak fenn otthon...
    5. "Régen minden jobb volt, mer' optimalizáltak" vs. JavaScript kliens kód fut valami interpretált szerver kód felett. Nos, ez egyszerű gazdaságossági kérdés. Ha 10x annyi ember tud 2x olyan szar kódot írni, akkor erre megy a világ, és ez NEM BAJ, hanem ez a racionális. Tudom, fáj, de enélkül nem lett volna personal computing forradalom, meg online (dotcom) robbanás sem. A világ (beleértve a természetet) így működik...
    Just my 2c.

  • Kékes525

    félisten

    válasz vicze #208 üzenetére

    Igazad volt, bocs! :R

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • DarkFater

    tag

    válasz Kékes525 #212 üzenetére

    Na a sok offfolás után térjünk vissza a főtémához: A windows 10 egy kalap szar.

    A MS csinált egy oprendszert ami a számtech analfabétáknak és a totál hülyéknek készült. Egy kicsit is értő félprofesszionális felhasználó számára a win10 egy a windiws Xp-hez képest is hülyébb, a win7-hez épest instabilabb, de legalább nehezebben kezelhető, erőszakos és bunkó módon kommunikáló téged leszaró szoftver.

    Most nem megyek bele a szokásos hitvitába az olyanokkal "Nincs igazad, mert én profi rendszergazda vagyok 1500 klienst felügyelek és semmi bajom a 10-el, című vitákba", mert nagyvállalati környezetben ahol SEMMI nincs az oprendszer + office +2 céges alkalmazáson kívül és a usereknek semmi joguk nincs és semmit nem csinálhatnak a gépen, mert ott tényleg nincs "baj".

    Én MOST CSAK AZ OLYAN PITI mindennapi faszságokról beszélek, hogy ha hajnal kettőkor mikor befejezem a melót kikapcsolás helyett csak olya opciók közül választhatok, hogy "frissítés és kikapcsolás" vagy "újraindítás és kikapcsolás" DE ÉN A FAF home user a körülményekre tekintettel MOST NEM NEM NEM NEM AKAROM az ismeretlen frissítést amiről ugye sosem tudjuk, hogy 1 perc lesz vagy 1 óra, hanem ALUDNI AKAROK ezért inkább elküldöm aludni a gépet, akkor reggel HATKOR ne arra ébredjek, hogy a gép 1 órával a lekapcsolás után magától visszakapcsolt és CSAKAZÉRTIS lefríssítette magát és már 3 órája bekapcsolva fut magában...... Nesze neked pl környezetvédelem.

    Igen tudom, hogy ezt is meg lehet hekkelni, kerülni, DE NEM AKAROK ÁLLANDÓAN HARCOLNI A SAJÁT DRÁGA PÉNZEN MEGVETT oprendszeremmel.

    Márpedig ilyen dolgok miatt naponta harcolok valamivel a win10 rendszerrel és akkor a dühítő szoftver hibákról ne beszéljünk.

    Mindeközben a notebookomon ahol a win10 rengeteg hibát produkált és mérgemben visszamentem rajta win7-re, ott KETTŐ ÉVE PROBLÉMA NÉLKÜL megy minden.

    Hát elmehetnek a sunyiba.

    A win10 power usereknek és professzionális fehasználóknak nem való..... ez van.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • Corleone33

    aktív tag

    válasz zolee001 #130 üzenetére

    nem akarom a kalózok pártját fogni, de nem igazán tudom az embereket hibáztatni hogy nem érzik szükségét annak hogy évente fizessenek Word /Powerpoint-ért és társai. Régebben legalább egyszer megvetted és kész.

    Bár jómagam pl évek óta OpenOffice-t használok itthon, ami funkcióra szükségem van azt bőven ellátja.

    Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

  • Corleone33

    aktív tag

    válasz zolee001 #164 üzenetére

    nálunk pl anno az ELTE BTK-n nem egyszer volt, hogy előadáskor a vetítő bal sarkában ott figyegett szépen a "kérjük aktiválja a windows-t" kis üzenet

    Jó dolog a tisztaszoftver program, csak szerintem sok helyen elfelejtették megmutatni az embereknek hogy mit hogyan csináljanak/ telepítsenek fel

    Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

  • DarkFater

    tag

    válasz Corleone33 #215 üzenetére

    Pedig tanároknak diákoknak ingyen van vagy majdnem ingyen van minden microsoft és nem microsoft SW

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • #77646080

    törölt tag

    válasz DarkFater #213 üzenetére

    Tisztelt DarkFater,

    a világ több féle emberből áll, nem csak körülötted forog. Léteznek más felhasználói szokások, elvárások, mint a tiéd.

    Trágárságoktól hemzsegő, elvakult fröcsögésed nem helytálló. Lehet, hogy nem értünk egyet, de a véleményedet megírhatod kulturált formában is.

    Te így látod, ahogy írtad, ám ez egyáltalán nem igaz mindannyiunkra. Lazíts, mielőtt ennyi sületlenséget bepötyögsz ide.

    [ Szerkesztve ]

  • ncc1701

    veterán

    válasz DarkFater #213 üzenetére

    Miért nem állítod be, h x idő után sleepeljen/hibernáljon le a géped? Akkor nem menne feleslegesen.

  • PuMbA

    titán

    válasz DarkFater #213 üzenetére

    " amiről ugye sosem tudjuk, hogy 1 perc lesz vagy 1 óra,"

    De tudjuk :) Megnézheted a Gépházban, hogy a fél évente jövő nagy funkciófrissítés vagy a szokásos kis frissítés jött. Nekem egy olcsó 15k-s Intel G4560 procin, 8GB RAM-mal és SSD-vel 1-2 percnél tovább sosem tart a kis frissítés és a nagy is 15-30 perc maximum.

    "A win10 power usereknek és professzionális fehasználóknak nem való..... ez van."

    Pont, hogy nekik igen. A hírekben olvasod, hogy kijött a nagy funkciófrissítés és már mielőtt a Windows automatikusan frissítene, elindítod manuálisan, akkor amikor jó neked és így nem kell foglalkoznod vele, hogy majd valamikor automatikusan, amikor már háromszor eltologattad elkezdi magától felrakni amikor nem számítasz rá.

    "akkor reggel HATKOR ne arra ébredjek, hogy a gép 1 órával a lekapcsolás után magától visszakapcsolt és CSAKAZÉRTIS lefríssítette magát és már 3 órája bekapcsolva fut magában...... Nesze neked pl környezetvédelem."

    Én mindig kikapcsolom a gépet (így sosem ébred öntudatra) és nem altatom, hiszen 10-15 másodperc alatt teljesen használható állapotba kerül a gépem a bekapcsológomb megnyomása után. Ennyire egyszerű :)

    [ Szerkesztve ]

  • DarkFater

    tag

    válasz PuMbA #219 üzenetére

    aha... biztos

    Összefoglalva: Nem én akarok alakalmazkodni a géphez, Ő alkalmazkodjon hozzám!

    1. megnézhetem s gépházban..... NEM! Nem akarok nézegetni, utánajárni, ellenőrizgetni, nem akarok erre időt fordítani.

    (Arról nem is beszélve, hogy hullafáradtan ott maradni mellette és várni, hogy biztos rendben ment-e, nem fagyott-e bele, stb... mert sajnos képes rá és nem bízok benne.)

    2. De igen powerusereknek való

    Már elnézést de fogalomzavarban szenvedsz.

    A win10 alap hozzáállása, hogy Ő AUTOMATIKUSAN beállítja a gépet a lehető legjobban ahogy SZERINTE neked jó, neked SEMMIT nem kell tudnod a számítástechnikáról. Ne akarjál beleszólni, ne akard állítani, MERT Ő TUDJA.

    Egyszeri felhasználónak ez pont jó. (... lenne, ha nem lennének az állandó hibák, a hirtelen eltűnő dolgok, megváltozó beállítások, stb., de ez egy másik topic ugye...)

    A poweruser az szakmabeli vagy nagyon hozzáértő. A Poweruser SZERETNÉ a gépét EGYSZER beállítani, hogy az ÚGY működjön ahogy Ő SZERETNÉ.

    Mindezt ma már elvárható módon lehetőleg egyszerűen, lehetőleg 1-2 klikkből, a registry hekkelése, az OS fejlesztők legújabb hülyeségeinek naprakész ismerete, fórumok olvasgatása NÉLKÜL.

    Nem az a kérdés, hogy meg tudom-e csinálni, hanem az, hogy mivel már nem vagyok 20 éves időmilliomos kocka egyetemista, nem vagyok főállású rendszergazda aki naprakész, hanem főállású, családos szakmabeli EZÉRT NEM akarom ezzel baszni az időmet.

    Ezzel szemben a win10 automatizmusai mindenbe belepofáznak és erőszakoskodnak, ellent mondanak, felülírnak. Ne ezt használd, de az jobb, de az az alapértelmezett, nem az amit te akarsz, de ő jobban tudja és a drivert csakazértis frissíti, az alapértelmezést visszaállítja, mert szerinte az a jobb, mert hülye a kedves user és ő jobban tudja. (Aztán mikor megvan a baj, akkor állíthatom helyre, instalálhatom újra, stb stb)

    Persze mindezt ki lehet kerülni, ki lehet iktatni, felül lehet bírálni és meghekkelni, DE EZ MIND MIND IDŐ

    A win10 leszarja, hogy te milyen hardver és szoftver környezettel és milyen beállításokkal szeretsz dolgozni, CSAK az a jó amit ő diktál.

    A hozzám hasonlóak NEM EZT A LOVAT keresik, de bele vagyunk kényszerítve, mert a win7 módszeresen egyre jobban ki van hagyva a dolgkoból és az újabb cuccokon már csak hekkeléssel fut.

    3. Nem, nem akarom kikapcsolni, bár az enyém 10 másodperc alatt bootol, DE
    - Altatásból ez egy másodperc.
    - Ha fáradt vagyok és túl sok nyitott alkalmazásom és ablakom van akkor nincs kedvem mindegyiket megnézni, hogy hol és mi van mentve, hol tartok, stb stb. Újraindításnál nem akarok mindent újra megnyyitni, stb stb
    - Pláne, hogy Időnként újraindításnál eltűnnek dolgok, pl a böngésző "elfelejti", hogy 15 nyitott ablakom volt és a nagy nehezen megtalált, több órán át keresett cucc ami kell a munkámhoz, de nem volt időm lementeni, az elveszik és kereshetem újból. (Ez személyes faszság tudom, de előfordul.)

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • DarkFater

    tag

    válasz PuMbA #219 üzenetére

    Jut eszembe...

    Azért is időérzékeny az egész kérdés, mert bőven elég időt el lehet cseszni MÁR a frissítések okozta hibák kezelésére és azoknak utánajárni.

    Mint pl most nálam a legújabb probléma miszerint a legutóbbi nagyfrissítés óta a megváltozott hangkártya kezelés és a hangkártya driver hiába nem változott de az Intel driverek frissültek és ez valahol bejátszik a történetbe, mert emiatt nem tudok egyszerre hangfalt és fülest használni, mert eltűnt a kezelőfelületről a nyomógomb, eltűnt a funkció. Próbáltam visszaállítani, de ha ott is a gomb, már nem működik. Próbáltam utánajárni és kezelni, de idő hiányában átmenetileg feladtam. Tudom, hogy van megoldása a problémának.... majd egyszer valamikor... lesz rá időm és elcseszek rá pár órát.

    Eddig nem volt gond, hogy mindkettőre alapértelmezésben kimegy a jel. A füles ment folyamatosan és senkit nem zavart, a hangfal meg ki/be kapcsológombbal működött ha kellett. Viszont most vagy egyik vagy másik szól, tehát mivel én fülessel dolgozom, de a gyerek pl mesét azt a hangfalon hallgatja akkor eddig ez egyszerű volt és mindössze annyit kellett tudnia, hogy elindítja a mesét és megnyomja a hangfalon a naaaaaagy fekete gombot.

    Most viszont a windowsban ÁT KELL ÁLLÍTANIA A HANG KIMENETI ESZKÖZT minden egyes alkalommal.

    Ez persze azt is jelentette, hogy a kis lurkónak el kellett magyaráznom, MI AZ A "Hang kimeneti eszköz", és hogy működik és hova klikkeljen, stb stb .. és most már azt is tudja, hogy neki a "Hangszórók" kell és ha magyar windows10 azt írja ki, hogy "HD Audio 2nd output" akkor apának a fülese szól. :N

    Nooooormális? :W

    Ne haragudj, de ez nem egy normális, felhasználóbarát valami.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • #54072192

    törölt tag

    válasz DarkFater #220 üzenetére

    Neked semmire sincs időd. Sem beállítani, sem olvasni, sem átnevezni, sem hibernálni.

    "NEM! Nem akarok nézegetni, utánajárni, ellenőrizgetni, nem akarok erre időt fordítani."

    De azért elvárod, hogy a rendszer ne állítson be semmit magától, mikor még arra sem vagy hajlandó, hogy egyszer is benézz az egyszerűsített beállításokba. Pont a hozzád hasonlók miatt automatizált minden, akik néha elfelejtették frissíteni hónapokig a rendszerüket, vagy olvasták, hogy Izé67 az interneten valamilyen hibát tapasztalt a frissítés után, úgyhogy jól ki kell hagyni.

    "A poweruser az szakmabeli vagy nagyon hozzáértő."
    Meg aki kijelenti magáról, hogy ő igenis ért mindenhez, mert elolvasott jó sok reddit posztot meg cikket, szeret belenyúlkálni mindenbe, mert az XP is úgy működött, úgyhogy a 10 is úgy működjön, meg ő a rencergazda, úgyhogy saját tulajdonba veszi a rendszermeghajtót is, kikapcsolt védelem meg UAC mellett, mert vigyáz, hiszen ért hozzá.

    Egyébként biztosan különböző Win10-et használunk, mert nekem valahogy nem indítja újra magát kérés nélkül, nem állítja át az alapértelmezett programokat, engedi átállítani a beállításokat, nem telepít kérés nélkül drivert, stb.

    Semmihez sem kell fórumokat olvasnod, minden ott van a rendszerben magyarul.

    Ha soknak találod a havi egy összegző frissítést, amiért újra kell indítani, akkor hibernáld a gépet. Nem fogja felébreszteni éjjel, hogy telepítse. Bekapcsolás után mindened ott van.

    "ha magyar windows10 azt írja ki, hogy "HD Audio 2nd output" akkor apának a fülese szól"

    Azt tudtad, hogy át lehet nevezni?

    Egyébként felesleges ilyen hosszú posztot írnod, mert az a lényeg, hogy nálad semmit sem lehet átállítani, de amúgy sem érdekel, mert nincs időd.

  • #54072192

    törölt tag

    válasz #54072192 #222 üzenetére

    De hogy segítsek is:

    Ha a régi drivered jó volt, az új meg nem: Illesztőprogramhoz kiadott frissítések újratelepítésének ideiglenes megakadályozása a Windows 10-ben

    Ha egy új frissítés okoz gondot: How to temporarily prevent a Windows Update from reinstalling in Windows 10 (ez konkrétan amúgy ott van a Gépházban is)

    Ha már telepíteni akarja a frissítést, akkor hibernáld. Vagy jelenítsd meg újra a gombját az energiagazdálkodásnál, vagy altasd, majd szüntesd meg a tápellátást. A hibrid alvás miatt az altatás egyben hibernálás.

    A hangkimenet nevét a tulajdonságainál tudod átírni.

    Az eltérő hangkimenet használatára van a Win+G gomb megnyomása után előjövő játéksáv. A VLC-t is be lehet állítani játéknak. Utána ki tudod választani, hogy mit használjon. De az is jó, ha elindítod a programod a hangszórókkal, majd utána átállítod a tálcán a fülhallgatóra. Az a programodat nem fogja érinteni, az utána megnyitott programok már a fülhallgatón szólnak. (a drivered és a programod megkerülésére)

    Az alapértelemezett programokat akkor állítja vissza, ha szerinte sérül a registry, mert például belenyúlt valamilyen program. Ugyanez az oka annak, ha az automatikusan induló programok között megjelenik egy "program" nevű valami.

    A frissítéseket a Gépházban halaszthatod el a kiadásodtól függően. Home-on jelenleg nem lehet kikapcsolni, Pro-n 35 napra mindent, 365 napra az új kiadást lehet halasztani. 1903-tól Home-on 5x7 napra lehet minden frissítést kikapcsolni.

  • tom_tol

    addikt

    Irigylem azokat akiknek semmi problémája nincs.
    Nejem gépén Pro van, nem piszkált, nem buherált jogtiszta. Öt perce újraindult, frissítéseket telepített ráadásul miután végzett kiírta, hogy ezek a frissítések visszavonásra kerültek. Be van állítva az aktív időszak 8-17.
    Revit-tel dolgozott éppen, természetesen minden beállítást eldobott lehet mindent újra konfigurálni. És ez csak a mai napi esemény. Akárki akármit mond pillanatnyilag nincs a Microsoft-nál kártékonyabb cég ezen a piacon.

  • Szirtimorc

    aktív tag

    válasz #54072192 #223 üzenetére

    Úgy érzem, nem nagyon értitek amit DarkFater írt. Persze, amit írtál az mind működik, de pont az a baj, hogy ezzel kell foglalkozni. Előre a rosseb tudja, hogy az új illesztő nem lesz jó. Utólag meg megint baszkódni kell vele. Menj be ide, kattints oda, állítsd át, nyomjá' x+y gombot, és azután reménykedj, hogy amit beállítottál úgy is marad, ne ezt nem kéne. Föltelepítem, beállítom, ÚGY MARAD!!!, használom, kész. Arra meg hogy háttérben mi hogy frissül, nem vagyok kíváncsi, a munkámat, a beállításaimat, a megszokott dolgokat ne érintse, legyen észrevétlen. Na ez nem megy...

  • PuMbA

    titán

    válasz tom_tol #224 üzenetére

    "Öt perce újraindult"

    Csak úgy magától? Előtte nem lett eltolva frissítés? A gép ki volt kapcsolva az utóbbi pár napban?

    [ Szerkesztve ]

  • #54072192

    törölt tag

    válasz Szirtimorc #225 üzenetére

    A rendszer telepítése után a legtöbb dologgal csak egyszer kell foglalkozni. Egyszer kell neki megmondani, hogy mit akarsz. A többi már arra az esetre vonatkozik, ha valami mégsem működik jól. Előfordul, mint minden rendszerrel, ami frissítéseket kap.

    A frissítések a háttérben történnek, neked csak annyit mond a rendszer, hogy lehet telepíteni. Erre feldob egy csomó ablakot az aktív időszakon kívül, amivel elhalaszthatod. Ilyesmit. Ha tudod, hogy az elkövetkező időszakban nem engedheted meg magadnak, hogy újraindítsd a gépet, akkor ki is kapcsolhatod a frissítést átmenetileg.

    A driveres meg játéksávos mizéria csak azért kell, ha gond van. Nem lesz, hanem lehet. Rendszerint azért adja ki a gyártó az új drivert, mert az javít valamit a teljesítményen vagy a biztonságon. 800 millió gépen megy Win10, annyira sok konfigurációval, hogy lehetetlen 100%-ra megmondani, hogy a gyártói driver nem fog-e gondot okozni. Ha igen, akkor ott a megoldás.

  • PuMbA

    titán

    válasz PuMbA #226 üzenetére

    Megjegyzem, hogy én otthon mellett a munkahelyemen is 3 éve használok Windows 10-et, de magától még sosem indult újra, szóval 98%-ban biztos vagyok benne, hogy beállítási hiba van :) Megjegyzem, hogy nem olyan hardvereim vannak, amihez a Windows talál drivert meg cserélgeti a háttérben.

    [ Szerkesztve ]

  • PuMbA

    titán

    válasz DarkFater #220 üzenetére

    "A poweruser az szakmabeli vagy nagyon hozzáértő. A Poweruser SZERETNÉ a gépét EGYSZER beállítani, hogy az ÚGY működjön ahogy Ő SZERETNÉ."

    Én egyszer beállítottam 3 éve és azóta 96%-ban ugyanúgy működik otthon a Windows 10-em, pedig azóta volt minimum 4 nagy verziófrissítés :)

    "mert emiatt nem tudok egyszerre hangfalt és fülest használni, mert eltűnt a kezelőfelületről a nyomógomb, eltűnt a funkció."

    Én sosem tudtam, hogy van egyáltalán ilyen funkció :DDD Megjegyzem, hogy nem olyan hardvereim vannak, amihez a Windows talál drivert meg cserélgeti a háttérben. Az integrált hangkártyák például ilyenek, szóval ha ott kirántanak funkciókat akkor ez van.

    (#228) PuMbA: Az utolsó mondatot nem oda akartam szerkeszteni...

    [ Szerkesztve ]

  • Jesus_Shaves

    aktív tag

    Azért az valahol elgondolkodtató, hogy szinte bármelyik Windows 10-es hír alatt a kommentekből egy "Windows 10 problémák és megoldásuk" topic kerekedik pár nap alatt...

  • vicze

    félisten

    válasz Jesus_Shaves #230 üzenetére

    Ha azt mondom, hogy ez volt Windows 7 és 8-nál is meglepődsz? :)
    Se a rendszerhez való hozzáállás se a userek nem változtak, így az eredmény is ugyanaz.

    Az ironikusabb, hogy a cikk arról szól, hogy a új verzió a problémái java részét orvosolni próbálja, de elküldi őket a fenébe. :)
    És akkor ezen a ponton lényegeteken mi van a cikkben, szerintem még minding hiányosan és félreérthetően.

  • vicze

    félisten

    válasz Corleone33 #214 üzenetére

    "Régebben legalább egyszer megvetted és kész."
    Ez nem változott semmit. Office 2019 rendes dobozos verzió 1x kell megvenni. Pontosan úgy veszed meg ahogy akarod és neked jól esik.
    De pl. nekem a családi verzió 6gépen fut, mert annyit lehet és így jóval olcsóbb mint, mindre egyénként megvenni. +Frissül a legújabbra.
    Nagyon sokan igazán használják ki az előfizetés adta lehetőségeket és extrákat, lehet hogy nem kell és jobb választás az egyszeri vétel, de nem árt utánajárni.

  • Muerte

    addikt

    "A felhasználókra mostantól nem kényszerítik rá a frissítéseket lényegében azonnal, hanem bevezetik az opcionális türelmi időt"

    Na végre! Ezzel kellett volna kezdeni annak idején is,mikor az első updatek jöttek és nem szoptam volna napokat feleslegesen,a dudva rendszerük miatt...

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz PuMbA #229 üzenetére

    Azt oldanák meg, hogy egy nagy frissítés után egy kicsit gyengébb gépen ne tartson egy óránál tovább a lemezkarbantartó futtatása... Még SSD-s gépen is szenvedés tud lenni, mire kitakarítja az update szemetét maga alól. :U

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #54072192

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #234 üzenetére

    Az nem szemét, hanem az előző Windows, amire szükség esetén vissza tudsz állni. Sokáig tart törölni, ez tény.

  • Pitralon

    tag

    Részemről marad a Win7 , ezer éve le van tiltva benne az auto update funkció, a defendert kivéve, plusz néha még az ingyenes Malwarebytes-t futtatom....

    És ami a lényeg...Pár hetente ghost mentést csinálok a rendszerpartícióról......, nekem valahogy már idegen az a kifejezés...,hogy "újraraktam a ringyózt..." :R

    [ Szerkesztve ]

    Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #54072192 #235 üzenetére

    Akkor átfogalmazom. Hasznos hulladék az nem szemét, átveszi a MÉH. :D Valszeg nem a windows.old mappa törlése tart sokáig, hanem az update karbantartása, mert pár hónapnyi normál frissítés után is baromi lassan rak rendet maga után.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • vicze

    félisten

    válasz CPT.Pirk #237 üzenetére

    Most ezt úgy mondod, mintha a apt autoremove fél perc alatt futna le. :) Mondjuk sose tudom mennyi mert pont azt csinálom mint a karbantartóval otthagyom azt majd végez egyszer.
    Ez van több ezer pár bytos fájl parse és törlése lassú általánosan.

  • PuMbA

    titán

    válasz CPT.Pirk #234 üzenetére

    Igen, az nálam is lassú, de csak az Update-ek törlése miatt, mert teljes feltérképezést csinál a háttérben.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz vicze #238 üzenetére

    Hehe, az autoremove a már nem használt (valami által letöltött és így megmaradt) csomagokat törli, a clean meg üríti a cache könyvtárat. Mivel a cache-ben tar fájlok vannak azokat pikk-pakk törli a rendszer, az autoremove meg viszonylag ritkán töröl bármit is.
    A különböző működésük miatt igen, a két update megoldás jelentősen eltér sebességben a Linuxok javára.

    PuMbA: valami 1 óra 15 perc volt 3 hónapnyi update takarítása a HDD-s ThinkPadamen. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #54072192

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #237 üzenetére

    Nemtom, nekem nem szokott az lassú lenni. :) Upgrade után amit takarítgat, az sokáig tart mindig, SSD-n is. Amúgy nem annyira egyszerű a frissítések utáni takarítás, mert több szolgáltatásnak kellhetnek, meg visszavonhatóak, meg nem egészen teljes méretű csomagokat tárol el a rendszer, stb. Ez már olyan dolog, ami nem érdekel. :D

  • DarkFater

    tag

    válasz #54072192 #241 üzenetére

    Na sziasztok!

    Látom pörgött a fórum. :D

    CPT.Pirk és Pumba kollégának üzenem, hogy jó nyomon jártok, azért lassú a történet, mert valószínűleg sok dolgot pakolt fel a gépetekre a frissítés de ha nem akkor is összevissza.

    Ha jól rémlik amit egy Microsoftos barátom mondott (elnézést ha nem teljesen jól emlékszem a számokra.) Szóval valami olyasmit magyarázott, hogy a win10 valamiért rendkívüli módon érzékeny a defragmentáltságra és ha az 10% felett van akkor már nekiáll rendet rakni, mert ha ez véletlenül 20-30% közelébe ér akkor már észrevehetően belassul. Emlékeim szerint anno a DOS-os időkben 30-40% defrag simán volt a vinyómon és komoly lassulás 70-80%környékén volt.....

    German_TD kollgától elnézést kérek ha túl trágár voltam, de a win10 mellett nem tudok higgadtan elmenni annyi minden rosszat láttam belőle.
    Egyébként megismétlem higgadtan a lényeget, hogy értsd, mert látom csak negatív felhangot érezted: "Nem szeretem ha valaki állítja magáról, hogy ő a világ nyolcadik csodája és akkora zseni, hogy ő fújja a passzátszelet, miközben hülye, hülyeségeket csinál, és a hülységét erőből lenyomja a torkomon." Az ilyen embereket kerülöm, mert rosszat hoznak ki belőlem. Sajna a win10 ilyen aggresszív barom és jelen állás szerint megkerülhetetlen. Szóval ezért...

    Szmörre: "De azért elvárod, hogy a rendszer ne állítson be semmit magától, mikor még arra sem vagy hajlandó, hogy egyszer is benézz az egyszerűsített beállításokba. "
    Sajna én pont a beállítgatós fajta vagyok, csak már nem vagyok "ráérős"... :(
    Anno komoly időt eltöltöttem azzal, hogy csináltam egy olyan Xp install DVD-t ami visszakérdezés nélkül felrakta és beparaméterezte magát, majd felrakott ugyanígy még vagy 30 alkalmazást, játékot/drivert/vírusírtót/tűzfalat/divx codecet és lejátszót, azokat frissítette, stb stb.
    Ugyanis az XP-t néha, kb évente 1x újra kellett rakni, egyébként a ghost elég volt. Ezzel a módszerrel megspóroltam 3 napot, mert igaz, hogy az Xp 20 perc alatt fent volt, de 3 nap volt amíg minden mást felraktál és beállítottál magadnak.
    Így viszzont 40 perc alatt megvoltam vele.

    Szmörre: "Ha a régi drivered jó volt, az új meg nem: Illesztőprogramhoz kiadott frissítések újratelepítésének ideiglenes megakadályozása a Windows 10-ben"
    Tisztában vagyok a frissítés kezelésekkel. Nem ez a gond.
    Válaszodban a probléma: NEM tudsz driver frissítést megakadályozni, CSAK ideiglenesen. Majd máskor kifejtem..

    Ha elküldöd aludni, az nem segít. Felébreszti magát, mert inaktív órában vagy és nekiáll frissíteni.

    A hangkimenetet tudom állítgatni DE NEM AKAROM, mert úgy szeretném mint rég azaz egyszer beálítottam és az jó volt, használtam így egy évig gond nélkül.

    Szirtimorc fogta meg a mondandóm lényegét: Egyszer akarom ÚGY beállítani ahogy ÉN szeretem és utána el akarom felejteni. Ehhez képest az a baj, hogy napi szinten kell hozzányúlni.
    A win7-hez meg nem. Hát ez a fő különbség.

    Szmörre: "A frissítések a háttérben történnek, neked csak annyit mond a rendszer, hogy lehet telepíteni. Erre feldob egy csomó ablakot az aktív időszakon kívül, amivel elhalaszthatod. "
    Hát ez a baj, hogy meg sem kérdezi, hogy akarok-e frissíteni, ő úgy dönt, hogy frissít és én meg a munkám le van sz**va.
    Ja és sokszor nem is szól.

    Múlt hétvégén egy hibás laptopot kellett volna tesztelnem hálózaton, amit a win10 önhatalmúlag nekiállt frissíteni. 90%-ban lefogta a gépet, fekete képernyő mellett majdenm nulla kommunikációval. Próbáltam nem elkefélni még jobban a gépet így ráhagytam. Folyamatosan belefagyott a frissítésekbe.... 3 órán keresztül szenvedtünk vele, amíg eljutottunk oda, hogy végre elkezdhettem dolgozni rajta, hogy megállapítsam mi a baja...

    Kolléga küldött egy képet amin egy nemzetközi konferencia közepén az előadó gépén megállt a prezentáció 15 percre mert a win10 frissített.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • PuMbA

    titán

    válasz DarkFater #242 üzenetére

    "Szóval valami olyasmit magyarázott, hogy a win10 valamiért rendkívüli módon érzékeny a defragmentáltságra és ha az 10% felett van akkor már nekiáll rendet rakni, mert ha ez véletlenül 20-30% közelébe ér akkor már észrevehetően belassul. Emlékeim szerint anno a DOS-os időkben 30-40% defrag simán volt a vinyómon és komoly lassulás 70-80%környékén volt....."

    Ez már nem érvényes, mert automatikus defragmentáció van, sosem engedi 5% fölé a rendszer :) De megnézheted, indítsd el a Töredezettség mentesítőt és kiírja a fragmentáció mértékét.

    "Kolléga küldött egy képet amin egy nemzetközi konferencia közepén az előadó gépén megállt a prezentáció 15 percre mert a win10 frissített."

    És? Rosszul volt beállítva a Windows. Nekem 3 éve van fent otthon, a szüleim és a munkahelyi gépemen a Windows 10, de sose frissített játék vagy akármi közben. Szerinted velem kivételez a Windows vagy mi?

    "Múlt hétvégén egy hibás laptopot kellett volna tesztelnem hálózaton, amit a win10 önhatalmúlag nekiállt frissíteni."

    Persze, ha nem volt frissítve 2 hónapig, akkor igen. Valljuk be, a történeteid 90%-a amit leírsz, erősen felhasználói hiba :) Ha nem az lenne, akkor nálam is elkezdene frissíteni magától meg bent a cégnél a 20 laptop, de bármi hihetetlen, egyik sem csinálja ezt. Szóval inkább erre kéne koncentrálni, mert ugyanazt az operációs rendszert használjuk, egyedül az emberek a különbözőek a történetben.

    [ Szerkesztve ]

  • zolee001

    őstag

    válasz DarkFater #242 üzenetére

    Nos,én megértem és átérzem a problémádat és részben igazat is adok neked is a többi kommentelönek is akiknek meröben más volt a véleménye.
    Egy átlag felhasználót nem érdekli ,hogy mitöl és hogyan müködik csak müködjön,ugyanakkor tény,hogy a W10 rendszerben (is) számtalan "finomhangolási" beállitás létezik amikkel orvosolni lehet az általad felvázolt problémákat.
    Olykor én is keményebb hangot,kritikákat fogalmazok meg hol az MS ellen hol az MS mellett témakörtöl függöen.
    Azt kijelenthetjük,hogy a W10 többet tud az elödeinél de az is kb tény,hogy az MS fejlesztörészlegeinek némelyikénél elgurult a gyogyszer
    Mint elitettem megértem az elvárásodat a rendszerrel szemben mert naponta hallom ezt mind home userektöl (föleg idösebb korosztály) ugyanakkor céges,produktiv környezetböl is mert ott zsebre megy a móka.
    Nekem is égnek áll a hajam a feket,fehér és melegeknek kifejlesztett pink téma,fluent design és a kicseszett emotikonok fejlesztésére elpocsékolt eröforrások láttán és közben számos más ,fontosabb fejlesztés ,hibajavitás vagy esetleg a 7 éve elkezdett átalakitást tennék már rendbe,a másik oldal viszont amit emlitettek a többiek,hogy szinte midenre tartalmazza a rendszer a megfelelö helyen a konfigolást lehetöségét.
    Nos,én nem tudok sem A-t sem B-t mondani,én igy látom a helyzetet szerény véleményem szerint.
    Teljesen más lenne a leányzó fekvése ha a forumon szépszámmal elöfordulo vérpistikék irtak volna olyan hangnemben akik büszkén vállalják,hogy segg hülyék és a jozan ésszel szemben menö dolgokat alkalmaznak,kifejezetten káros appokat használnak és mindezeket másokanak is probagálják,reklámozzák

  • DarkFater

    tag

    válasz PuMbA #243 üzenetére

    Szia Pumba!

    Pontosan ezt mondom. Ha frísítéskor teleszemeteli a gépet akkor rögtön nekiáll rendet rakni, mert az automatikus defragmentálás elindul. Ez fogja le a gépet és ha nem ssd-t hsználsz akkkor ez látványos.
    ezt érzi/látja a kolléga.

    Konferencia:
    EZT magyarázom ember de még mindig nem érted mit mondok. A történet megint arról szól, hogy egy mezei hétköznapi júzer nem állítgatja a gépét 3 napig, hogy minden "jó legyen", nem olvas fórumokat, win10 tanácsadó oldalakat, hogy miket kellene be és átállítani vagy letiltani ahhoz, hogy adatvédelmileg és egyéb szempontokból oké legyél, hogy jól működjön a gép. stb stb

    A mezei júzerek azt hiszik a win10 beállít mindent és a win10 ezt is csinálja. Tényleg beállít mindent!
    DE AHOGY NEKI JÓ. A win10 aggresszív bunkó módon csinálja és az a hitvallás, hogy Ő TUDJA és sokkal jobban tudja mint te ezért te fogadd el, hogy ez így a jó.
    De a világ nem így működik.
    Aztán ennek a hozzáállásnak ez az eredménye, win10 keresztbenyúl és egyszeri emberünk csodálkozik.

    A probléma másik oldal pedig amit én írtam, hogy ha be akarod állítani, akkor bizonyos keretek között ezt megteheted, de csak annyit amit a win10 enged. Ha radikálisan el akarsz térni a win10 elveitől, akkor nem fogja engedni.

    notebook:
    Stimmel. Az a notebook rakoncátlankodott egy ideje így kb 1 hónapja be sem kapcsolták, ha igen netre akkor sem ment fel. Ezért kellett (volna) szétkapnom és megviszgálnom.

    Szeretném megjegyezni, hogy egy hardverhibás gép be nem kapcsolása az nem felhasználói hiba. Egy hibás gép tesztelése és javítása megint NEM felhasználói hiba kategória.

    A gond megint az, hogy van egy szituáció azaz hiba és annak kijavítása ami nem megy mert a win10 önhatalmúlag belekezdett valamibe amire senki nem kérte, ezzel jól elcseszte az időmet.
    Persze én is hülye voltam, mert akkor kérdeztem meg a felhasználót, amikor már felmerült bennem a gyanú, hogy mitcsinál a szerencsétlen gép.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

  • #54072192

    törölt tag

    válasz DarkFater #242 üzenetére

    Értem amit mondasz, csak néhány dologra:

    A Win10 olyan, hogy nem kell évente újratelepíteni. Karbantartja magát, mindig frissül, a build upgrade pedig gyakorlatilag egy új rendszer telepítése a régi beállításaival.
    Folyamatosan fejlesztik a rendszert, nincs már olyan, mint anno a Win7-nél, hogy van egy RTM, meg van később egy frissítésekkel teli gyűjtemény SP1 néven. Azóta megváltozott a fejlesztés és a frissítések módja is. Vannak funkciók, amik a rendszer részei, de nem tökéletesek, ezeket folyamatosan javítják, és fontos, hogy a felhasználók döntő többsége megkapja ezeket. Így lehet elkerülni, hogy valakinek olyan problémája legyen, ami már javítva van. A korábbi rendszerekkel bebizonyították már, hogy ha kikapcsolható a frissítés, akkor rengetegen egyáltalán nem frissítenek, részben köszönhetően a fórumos hülyeségek terjedésének.
    Ez téged zavar, megértem, de akkor is oka van.

    A drivereket azért frissíti, mert a gyártó elérhetővé tette az MS számára az elvileg jó alaposan tesztelt verziót, ami WU-n keresztül terjed. Ha nincs újabb verzió, akkor nem frissül. Ha frissített, de leszedted, a hibás verzió nem kerül vissza. Olyan is van, hogy nem a legfrissebb verziót telepíti. Nálam sem cseréli le magától egyiket sem. Nem tudom, hogy pontosan mi alapján dönti el, vagy mi okozza egyeseknél.

    "Ha elküldöd aludni, az nem segít. Felébreszti magát, mert inaktív órában vagy és nekiáll frissíteni."

    Ezért mondtam, hogy ha már telepítené a havi egy darab frissítést, akkor hibernáld. Ha nem akarod bekapcsolni a gombot hozzá, akkor altasd, és húzd ki a gépet. A hibrid alvás miatt hibernálta amúgy is. Nem fogja bekapcsolni frissíteni.

    "Hát ez a baj, hogy meg sem kérdezi, hogy akarok-e frissíteni, ő úgy dönt, hogy frissít és én meg a munkám le van sz**va. Ja és sokszor nem is szól."

    Ezt viszont nem hiszem el. A rendszer mindig szól, többször is. Egyszer kipróbáltam, hogy nagyon sokáig halogattam a telepítését egy frissítésnek, és majdnem 2 hét után sem erőltette, csak jelezte, hogy a biztonság meg a minden érdekében indítsam már újra. Ennyi.
    Először jelez egy értesítéssel, hogy aktív időszakon kívül telepít. Aztán jelez, hogy lassan telepíteni fogja, de ha nem jó, akkor halaszd el, vagy adj meg új időpontot. Aztán jelez, hogy most frissíteni fog, de ha nem jó, akkor még megállíthatod. És így tovább.
    Egyébként előfordulhat, hogy egy program indítja el a frissítést. Az Origin telepítője például ilyen, ha függőben van egy frissítés, a telepítő kérdés nélkül újraindítja a gépet. De lehet, hogy már javították.

    Frissíthet rosszkor, de ott is volt előre értesítés, amit a gazdája figyelmen kívül hagyott. Erre vannak még plusz beállítások, amikre érdemes ránézni. Mivel rengetegen hozzá sem nyúltak az aktív időszak beállításaihoz, ezért a 1903 magától állítgatja majd az időpontot (ha akarod), attól függően, hogy hogyan használod a gépet.

  • King Unique

    titán

    válasz DarkFater #245 üzenetére

    Az az agresszív, bunkó, amit te itt leművelsz ezekkel a litániákkal, alpári jelzőkkel, ennyi, nincs ezen mit ragozni... :U Ha ennyire nem pálya neked ez a rendszer és nem vagy hajlandó legalább pl. egy gépházat megnyitni és párat kattintani, akkor inkább használj másik OS-t, nyomogasd a hetest, ne itt fröcsögjél amúgy teljesen feleslegesen, ennyi... Attól még tudod kb. 7-800(+) millió eszközön fut jelenleg a Windows 10 és érdekes módon sokan elvannak vele, többek között pl. ezen a fórumon, vagy éppen ebben a topikban is.

    "Ehhez képest az a baj, hogy napi szinten kell hozzányúlni."

    Ilyenkor tedd hozzá, hogy max. esetleg nálad, meg ki tudja milyen okból... Nálam érdekes módon nem kell napi szinten hozzányúlni és összevissza állítgatni, mert működik ahogy kell, meg ahogy korábban beállítottam.

    "Kolléga küldött egy képet amin egy nemzetközi konferencia közepén az előadó gépén megállt a prezentáció 15 percre mert a win10 frissített."

    Egyrészt ha havi frissítés, azokból van havonta általában 1-2, amiből az első eleve kiszámítható, hónap 2. keddje, de a többi is + 1/2 hét után hasonló napokon. DE... Ha már fontos esemény, akkor az igenis valahol user error, ha nem képes szükség esetén a frissítést előtte elintézni. Vagy beállítani pl. a gépházban a frissítések halasztását / szüneteltetését, ha akkor éppen nem aktuális. De még ha frissít is, utána sem feltétlen kötelező egyből újraindítani, mert van 18 órás aktív időszak és be lehet állítani akár 1 héttel (!) későbbi egyéni újraindítási időpontot is. Ennyi!

    [ Szerkesztve ]

  • zolee001

    őstag

    válasz King Unique #247 üzenetére

    Szerintem kissé kemény megfogalmazás volt,nemde?
    Amennyiben higgatabban majdan visszaolvasod akkor a te jelzödre is ugyanaz elmondható,de hangsulyozom egyik stilussal sem értek egyet.
    Egyébként ajánlom figyelmedbe az MS support különbözö forumait (különösen a fizetös support az érdekes)
    ahol igen sürün olvasható a "go fuck yourself Microsoft" jonak nem nevezhetö kivánság

    " Attól még tudod kb. 7-800(+) millió eszközön fut jelenleg a Windows 10"

    A Vista és a 8 is több 100 millio példányban kelt el,tudsz venni mást OEM szinten?
    Szóval az MS marketing nem releváns mert vannak akik nem elégedettek a termékkel és esetlegesen más a véleményük amit sztem el kell fogadni (bár az elsö hsz stilusa valoban izé...)

    Amugy Satya 1Mrd W10-zet vizionált 1(?) év alatt,na az még nincs meg

    [ Szerkesztve ]

  • Pitralon

    tag

    válasz King Unique #247 üzenetére

    Bocsesz, de ezt én sem tudtam volna jobban megfogalmazni:

    "A mezei júzerek azt hiszik a win10 beállít mindent és a win10 ezt is csinálja. Tényleg beállít mindent!
    DE AHOGY NEKI JÓ. A win10 aggresszív bunkó módon csinálja és az a hitvallás, hogy Ő TUDJA és sokkal jobban tudja mint te ezért te fogadd el, hogy ez így a jó.
    De a világ nem így működik.
    Aztán ennek a hozzáállásnak ez az eredménye, win10 keresztbenyúl és egyszeri emberünk csodálkozik..."

    Magyarul hiába bírsz rendszergazdai jogokkal, a win10 azt csinál a háttérben, amit akar a legtöbb emberkénél..., ráadásul ennyi blamás frissítés után ez a minimum, hogy ezt meglépték...

    A DX12-ről is kamuztak, simán be lehetett volna vezetni Win7 alatt is, ahogy ez kezd is kiderülni..., nem beszélve a kicsit régebbi nyomtatókról, szkennerekről...satöbbi..., ha fel akarsz telepíteni hozzájuk egy drájvert.., akkor simán hiba nélkül végig fut a telepítő, csak utána nem működik az eszköz. :(

    [ Szerkesztve ]

    Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

  • zolee001

    őstag

    válasz King Unique #247 üzenetére

    De még ha frissít is, utána sem feltétlen kötelező egyből újraindítani, mert van 18 órás aktív időszak és be lehet állítani akár 1 héttel (!) későbbi egyéni újraindítási időpontot is. Ennyi!

    Barátom kinn él németországggban él,az anyja (65 éves) a szomszédom,1 db HP laptop,Facebook,Skype+Webcam amire használja
    Neki ugyanezt tanácsolod vagy átugrasz beállitani?

Új hozzászólás Aktív témák