Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54072192

    törölt tag

    válasz DarkFater #242 üzenetére

    Értem amit mondasz, csak néhány dologra:

    A Win10 olyan, hogy nem kell évente újratelepíteni. Karbantartja magát, mindig frissül, a build upgrade pedig gyakorlatilag egy új rendszer telepítése a régi beállításaival.
    Folyamatosan fejlesztik a rendszert, nincs már olyan, mint anno a Win7-nél, hogy van egy RTM, meg van később egy frissítésekkel teli gyűjtemény SP1 néven. Azóta megváltozott a fejlesztés és a frissítések módja is. Vannak funkciók, amik a rendszer részei, de nem tökéletesek, ezeket folyamatosan javítják, és fontos, hogy a felhasználók döntő többsége megkapja ezeket. Így lehet elkerülni, hogy valakinek olyan problémája legyen, ami már javítva van. A korábbi rendszerekkel bebizonyították már, hogy ha kikapcsolható a frissítés, akkor rengetegen egyáltalán nem frissítenek, részben köszönhetően a fórumos hülyeségek terjedésének.
    Ez téged zavar, megértem, de akkor is oka van.

    A drivereket azért frissíti, mert a gyártó elérhetővé tette az MS számára az elvileg jó alaposan tesztelt verziót, ami WU-n keresztül terjed. Ha nincs újabb verzió, akkor nem frissül. Ha frissített, de leszedted, a hibás verzió nem kerül vissza. Olyan is van, hogy nem a legfrissebb verziót telepíti. Nálam sem cseréli le magától egyiket sem. Nem tudom, hogy pontosan mi alapján dönti el, vagy mi okozza egyeseknél.

    "Ha elküldöd aludni, az nem segít. Felébreszti magát, mert inaktív órában vagy és nekiáll frissíteni."

    Ezért mondtam, hogy ha már telepítené a havi egy darab frissítést, akkor hibernáld. Ha nem akarod bekapcsolni a gombot hozzá, akkor altasd, és húzd ki a gépet. A hibrid alvás miatt hibernálta amúgy is. Nem fogja bekapcsolni frissíteni.

    "Hát ez a baj, hogy meg sem kérdezi, hogy akarok-e frissíteni, ő úgy dönt, hogy frissít és én meg a munkám le van sz**va. Ja és sokszor nem is szól."

    Ezt viszont nem hiszem el. A rendszer mindig szól, többször is. Egyszer kipróbáltam, hogy nagyon sokáig halogattam a telepítését egy frissítésnek, és majdnem 2 hét után sem erőltette, csak jelezte, hogy a biztonság meg a minden érdekében indítsam már újra. Ennyi.
    Először jelez egy értesítéssel, hogy aktív időszakon kívül telepít. Aztán jelez, hogy lassan telepíteni fogja, de ha nem jó, akkor halaszd el, vagy adj meg új időpontot. Aztán jelez, hogy most frissíteni fog, de ha nem jó, akkor még megállíthatod. És így tovább.
    Egyébként előfordulhat, hogy egy program indítja el a frissítést. Az Origin telepítője például ilyen, ha függőben van egy frissítés, a telepítő kérdés nélkül újraindítja a gépet. De lehet, hogy már javították.

    Frissíthet rosszkor, de ott is volt előre értesítés, amit a gazdája figyelmen kívül hagyott. Erre vannak még plusz beállítások, amikre érdemes ránézni. Mivel rengetegen hozzá sem nyúltak az aktív időszak beállításaihoz, ezért a 1903 magától állítgatja majd az időpontot (ha akarod), attól függően, hogy hogyan használod a gépet.

Új hozzászólás Aktív témák