Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bbendre #7119 üzenetére

    Értem. Illetve nem teljesen értem.

    A berakott idézeted vége amúgy is tele van önellentmondással. A korábbi folyamatábrát nem támasztja alá.

    Google Pay does not contact your bank directly. When you make a payment with Google Pay, your phone sends a token to Google's servers. Google's servers then contact your bank's servers to authorize the payment. Your bank's servers will never see your actual card information.

    A Google Pay nem veszi fel közvetlenül a kapcsolatot a bankjával. Dehogy nem a következő mondat pontosan leírja.
    Amikor a Google Pay alkalmazással fizetsz, telefon tokent küld a Google szervereinek. Inkább a pénztárgép terminál.
    A terminálnak kell a kártyakiadó pénzintézethez fordulni a fizetési kérelemmel. A jóváhagyást is a saját kapcsolatrendszerén belül fogja megkapni, ha megkapja. Nem is tud mást tenni.
    Ha telefonon keresztül tartaná a kapcsolatot a Google szervereivel. Emulálni lehet a folyamatot.

    Lépések.
    1. Oda tartod a telefont a pénztárgép kártyaolvasójához. A telefon átadja a virtuális kártyaadatokat, ha jobban tetszik akkor nevezzük tokennek. Ha ez sikeresen megtörténik jelzi neked, hogy működött az információ átadás.
    2. A pénztárgép felveszi a kapcsolatot a kártyakibocsájtó pénzintézettel, jelen esetben a Google. Átadja az alapinformációkat. IBAN, kártya azonosító, összeg.

    A Google szerverei ezután kapcsolatba lépnek a bank szervereivel a fizetés engedélyezése érdekében. Korrekt.

    Bankja szerverei soha nem fogják látni az Ön aktuális - (virtuális) kártya adatait. Azt nem.

    De a vásárlás adatait látni fogja. Hol, mikor és milyen értékben vásároltál.
    Nekem azonnal statisztikázza a vásárlásokat bankom. Élelmiszerbolt, étterem, tankolás, vásárlás, ...

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák