Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheLázs

    csendes tag

    Csatlakoznék a számtalan előttem szólókhoz.

    Garanciaidőn két hónappal túl lévő újonnan vásárolt laptopom kilehelte a lelkét. Nem is volt gamer. Én sem voltam vele gamer.

    A laptop egy érzékeny téma, főleg, ha teljesítményre van kihegyezve. A legtöb hőt zsúfolod be a legkevesebb helyre. Rettenetesen avul, és nem lehet érdemben fejleszteni, dobálózni a használt piacon az alkatrészekkel. Ha besz*psz egy alaplaphibát, akkor vagy sok tízezer forintért (most a 80e használtpiaci értékű laptopomba 40-60e egy alaplap beszerzési helytől függően) új alaplapot veszel, vagy viszed BGA maestro-hoz aki vagy meg tudja szerelni, vagy nem.

    Asztali gép esetén ez egy jóval olcsóbban és fájdalommentesebben megúszható esemény, de oda a hordozhatóság. Én nem vásárolnék gamer notebookot. Nem vásárolnék konzumer notebookot. Nem vásárolnék új notebookot.

    Éljen soká a HP elitebook széria és a nehéz, stramm üzleti noteszek amikkel egy lovat agyonütsz ha úgy tartja kedved! És matt a kijelző szinte mindíg. És tudsz rajta dolgozni, nem kell félni, hogy véletlenül játszani támad kedved mert szinte mind IGP-s.

    Ja, és a maradék lóvéből még egy asztali is kijön arra a helyre ahol a legtöbbet mereszted a tomport.

    [ Szerkesztve ]

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

  • TheLázs

    csendes tag

    válasz Dhampir #25 üzenetére

    Most, hogy így megjegyezted... Nem sok értelme van egy lovat agyonütni. Ha mást nem, reklámcélzattal, hogy látszódjon, hogy a laptop ezt is kibírja...

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

  • TheLázs

    csendes tag

    Nekem van egy elég komoly elméletem

    Ismerősi körben egyszerre 4 laptop döglött meg az enyémen kívül.

    Szerinte ma gyártók sutyiban BIOSt frissítenek, vagy valahogy driveresen belenyúlnak a noteszgépek alkatrészeinek adott feszültségértékekbe.

    Miért?

    Mert annyira jól ment a marketing, hogy az i5 és i7 gépek, amik "lefutották" az idejüket, még bőven elég gyorsak és még bőven elegendőek egy átlag Usernek 8gb ram és egy hdd (ínyenceknek SSD) mellett. És ez évekig kiszolgálna még, és ne feledjük högy az olyan divatos üzleti notebookok is (ma kapható használtak) zömmel 2012-2014 közül jönnek.

    Tehát, szerintem sokan felismerték, hogy nem éri meg az új notebook (lásd például a refurbished gépek az egész büdös ämazonon, @bayen és még sorolhatnánk), ennek megfelelően keresletet "kell" generálni. Mindjárt keresek is valami statisztikát, ami vagy alátámasztja vagy megcáfolja ezt a gondolatmenetemet.

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

  • TheLázs

    csendes tag

    [link]

    Itt is az eső tendenciát mutató statisztika... 2017 még nem került be...

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

  • TheLázs

    csendes tag

    válasz mbalint987 #59 üzenetére

    Nézd. Szőrszálat hasogatsz. A mostani panaszaid:

    Melegedik
    Gyenge
    Helyet foglal(lehetőség szerint ne tegye)
    (ár)

    Veszel egy újabb gamer laptopot, és a következő gondjaid lesznek:
    Megint melegedik
    Sokkal gyengébb mint a feleannyit érő asztali
    Kidobtál rá egy csomó pénzt

    A hely pedig szerintem erősen szubjektív. Ha van egy asztalod amin tudsz dolgozni, akkor a monitort sokkal könnyebben a falra tolod, és előtte több hely marad. Arról nem is beszélve, milyen fejedelmi kényelmed lesz akkor, amikor megszerzed az első (lehetőleg logitech) vezeték nélküli bill+egér kombót.

    Viccet félretéve, még akkor is sokkal olcsóbban jössz ki, ha veszel egy asztalit ami penge, majd valahogy egy kicsi, olcsó, jó, könnyeb üzleti laptopot, amire a szobán belül rástreameled az asztalit a notebookot vékony-kliensként használva, ha sérül a kényelmed amikor nem az ágyból nyomod a melót.

    A gamer laptop szerintem amennyiben BÁRMILYEN módon elkerülhető, kerülendő. Olyan, mint ha vennél egy villamost a kertbe, vagy mintha otthon a házban aggregátorra dugott steklámpával oldanád meg a villanyt. Műszakilag kivitelezhető, de nettó pazarlás.

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

Új hozzászólás Aktív témák