Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz pengwin #58 üzenetére

    "kiváncsi leszek majd a véleményedre, hogy megérte-e."
    Ez most mit jelentsen? Burkoltan arra akarsz célozni, hogy nem érte meg?

    Én tényleg örülök minden segítségnek, de nem érzem azt, hogy előrébb lennék. Itt vagyok, mint szoftveres szakember, akinek abszolút nem az a dolga, hogy tisztába legyen a hardverek ár/érték arányaival, és segítségre van szükségem. Azzal én nem tudok mit kezdeni, hogy vegyek asztali gépet, és fúj laptop. Nem tudok, mert nem tudok desktop gépet venni. Nem megy. Nem azért, mert a notik a fixációim részét képzik, hanem azért, mert nincs hova rakni (a koliban van egy 1,5x1,5 asztal 2 székkel 4 emberre, na ide nem lehet).

    Csak notebook jöhet szóba. Annyit tudok, hogy a mostani i5/SSD-háttértár 2 windowsos szerver alatt már köhög, és a játékoknál a GPU 5 perc után csak 80%-os teljesítménnyel működik, vagy még annyival sem, mert a melegedés miatt a gép visszafogja magát. Ezt a helyzetet szeretném megoldani.

    A gépnek a következő dolgokat kell tudnia:
    - Erős CPU
    - Sok RAM
    - Gyors háttértár
    - Decens VGA
    - Korrekt billentyűzet
    - IPS FHD kijelző
    - Korrekt burkolat
    - Jó bővíthetőség
    - (Viszonylag) alacsony ár
    - Hordozhatóság (notebook)

    A fenti összesítés egyben nem megy, ezt tudom én is. Kompromisszumra kényszerülök. Pénzem a bulira nincs több mint ~350k (és még így is rezeg a léc), ebből kell kijönni. Ha valaki azt mondaná nekem, hogy haver, 1 év múlva állat procik fognak kijönni sokkal jobb VGA-kal, lehet várnék. A mostani gépem SSD-vel, még 2 év garanciával, hibátlan külsővel legalább 200k-t ér. Efelől nincs kétségem.

    Szóval: ha tudtok, kérlek mondjatok véleményt, legalább a G752VT-GC046D gépről, de inkább valami tanácsot szeretnék, hogy ebben az ellentmondásos helyzetben, hogy tudok kevésbé rosszul dönteni.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák