Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz taiji #556 üzenetére

    Mondok jobbat: ha valamiben matatsz (azért inkább ne tedd, csak ha már kellően tájékozott vagy), akkor előtte csinálsz egy backupot az adott konfigfájlról és azt egyszerűen vissza tudod állítani. A Linuxos megközelítés sosem az, hogy újratelepíted ha elromlott, itt megjavítod a dolgokat. Régen, amikor csak kíváncsiságból játszottam az Ubuntuval (7-8 éve is lehet, nem tudom) teljes pánik volt ha eltűnt a grafikus felület, csak újraindítani tudtam, aztán ha nem segített, akkor újratelepíteni. Ezért is jó, ha tudsz pár alap dolgot, például a konzolokról, meg alap csomagkezelési parancsokat, mert legtöbbször az a a gond, hogy valami felment aminek nem kellett volna, vagy valami lekerült, aminek szintén nem kellett volna - ezt konzolból simán megcsinálod és minden működik újra. A másik, a konfigfájlok szétbarmolása ugyanez a problémakör, legyen backup a fájlról és nincs probléma. Nem vagyok különösebben hozzáértő, de az Ubuntut sem kellett újratelepítenem (mármint amióta kizárólagosan használom), meg a Manjarot sem, pedig mindkettőt borítottam meg, utóbbit nagyon láma hibával, de szerencsére a megoldás is egyszerű volt :)

Új hozzászólás Aktív témák