Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz ivana #635 üzenetére

    A lábbal hajtós WM-ekhez Comptont kell feltenni, az tudja a grafikus gyorsítást használni, meg csilivili effekteket.

    Amúgy meg a Gnome3 nekem sem kedvencem, de bekonfigurálható olyanra, mint a Unity, és fényévekkel normálisabb, használhatóbb.

    A KDE-re meg sokan feleslegesen panaszkodnak erőforrások terén, mert a Unity még a KDE-nél is sokkal nagyobb hardverkövetelményeket támasztott a géppel szemben. Ráadásul a KDE-t lehet herélni is (Akonadit meg minden szart le lehet tiltani belőle), ilyenkor a felére esik vissza a memóriafogyasztás, meg a csilivili effektekből is lehet tiltani, egyszerűbb témát feltenni, és máris sokkal gépbarátabb DE kerekedik ki belőle. Nyilván, nagyon gyenge gépekre továbbra sem való, de az Ubuntu korábban sem őket célozta.

    Azt viszont aláírom, hogy nyugtalanító ebben a hírben, hogy a desktopos fejlesztésre nem fognak pénzt költeni. Én úgy gondoltam a hír láttan, hogy amit most az Unitybe öltek bele, azt most a Gnome3-ba és a Waylandbe fogják. Ez így tényleg szomorú.

Új hozzászólás Aktív témák