Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stemplar07

    őstag

    válasz spawn21 #201 üzenetére

    :-) ezt sem én találtam ki ... hangminőségek streem :
    ,,...A Deezer esetében az általános bitráta 128-160 kbps, ami megfelel az mp3 korszak elvárásainak. A Play Music és a Deezer esetében is két érték közül választhatunk: normál és HQ, de pontos értékek ezekhez nincsenek rendelve. A Spotify esetében mobilon a normál stream minőség Ogg Vorbis kodekkel tömörített 96 kbps, ami nagyon takarékos, de cserébe nem is túl telt hangzás. A normál itt 160 kbps, a Deezernél tisztább, de valamivel kevésbé dinamikus. Ezt kapjuk mobilon a normál beállítás mellett, illetve az asztali és webes lejátszóban is alapból. Viszont a többivel ellentétben itt a prémium csomaghoz jár egy másik beállítás, ami az egyébként is hatékony Ogg Vorbis kodekből ad egy 320 kbps felbontást, ez már nagyobb hangrendszereken vagy drágább fejhallgatókon is megfelelően szól - természetesen nem audiofil minőségről van szó...,,

    96kbps !! :-) nos ez katasztrófa minőségét tekintve ,ha az emberek ,,..80%-a,,(szerinted) ezt hallgatja .. akkor baj van, és felesleges 200- ezres téglát venni, iletve 50-100 ezer forintos fülest venni , hiába olcsó szolgáltatás és nagy választék, én maradok, a min. Flac nál :-)

Új hozzászólás Aktív témák