Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Warg3

    csendes tag

    Sziasztok!

    Már régóta figyelemmel kísérem ezt a fórumot, de eddig a sorok közül kiolvastam mindent amire szükségem volt. Most viszont van egy nagy problémám, az én gépem egy ritka szerzet, Kanadából érkezett a típusa E973.
    Eddig csak a wi-fi-t használtam internetezésre, de most hirtelen szükségem lett a mobil internetre, viszont azt tapasztaltam, hogy az sehogy sem akaródzik szuperálni. A telón E97320h szoftver van. És még ha esetleg a magyar nyelv előcsiholásában is tudnátok segíteni azt nagyon szuper lenne.
    Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm! :R :U :R :U :R :C

  • Warg3

    csendes tag

    Már régóta, több mint fél éve meg van a készülék , és tényleg eddig csak szuperlatívuszokba tudtam róla beszélni. A mind a telefonálással mind a hangminőségel mind vételi stabilitással soha semmi probléma nem volt. :DD
    Igaz az én telóm csak 8mp-es (de nekem ez is elég jó) és nincs benne fm rádió (egyébként ezek miatt szerintem a normál E975-höz való romok sem jók). Megnéztem a beállításokat is, rendben vannak, az adatkapcsolatnál minden aktív. Látjátok ezért vagyok most nagyon meglőve ezzel a mobil internet dologgal. Szerintem más frekvencia sávot használnak Kanadában (700/1700), ezzel lehet összefüggésben a makrancoskodása. :( :F

    Egyébként köszi, hogy foglalkoztok a nyűgömmel! :K

  • Warg3

    csendes tag

    válasz Balázs1986 #10349 üzenetére

    Köszönöm a segítő szándékot, há'l istennek nagy nehezen de megoldódott a dolog, tegnap hajnalban.
    Veszettül kemény fejű tudok lenni ha valami nem stimmel (ált. bejön kivéve mikor nem) :DD
    Megosztom veletek mert ez így korrekt és hátha másnak is lesz hasonló problémája.

    Szerda iccaka már a 2. T-s zöldszámos segélyhívós szívatásomon voltam túl, sok magasröptű magyarázattal és azzal az ígérettel, hogy küldenek egy beállítási segédletet pdf-ben (jelentem tegnap du. meg is jött), amikor ezen sikertelen próbálkozások után úgy döntöttem hajnali fél 3 kor, hogy teszek még egy elkeseredésbe csavarodó kísérletet.
    Végre jött egy srác aki nem akart, kábítani és már valószínűleg találkozott is ezzel az egyébként egyszerűen megoldható problémával, és szépen normálisan elmagyarázta:

    Akinek angol menüs a telója (mint pl. nekem):
    system settings > more > mobile networks > access point names > (jobb alsó érintő gomb) new APN na itt csak az számít, hogy adj neki valami nevet mindegy mit (name-nél, pl tnet) és az APN nél írd be azt, hogy internet csupa kisbetűvel, a többi mezőt hagyd kitöltetlenül.

    Magyarul:
    beállítások > további > mobilhálózatok > hozzáférési pontok > (jobb alsó érintő gomb) új APN (itt az előbb említettek szerint cselekedni)

    Majd természetesen egy újraindítás, aztán tádáá működik a mobilnet! :Y :DD :C

  • Warg3

    csendes tag

    válasz Rover623 #13499 üzenetére

    Nem fogja túlmeríteni az aksidat ezt garantálom, nálam is ezt csinálja a kicsike a KK feltelepítése óta úgy 4-5 hónapja, 2-3 napos sima futási idő normál használat mellett. Csak eddig nem mertem ide leírni nehogy hülyének higgyetek. :DDD

    Viszont szeretném megragadni az alkalmat, hogy elköszönjek tőletek. Tegnap adtam el a kicsikét, és azt kell mondjam szubjektíven minden nyálaskodás nélkül, hogy ez volt az eddigi legjobb telóm.
    Pontosabban kettőt is birtokoltam, először volt egy kanadai kicsit kopottas E973-am, majd lett egy csilli-villi makulátlan E975-öm. Mind JB-vel mind KK-val beton stabilak és megbízhatók voltak, hard és szoftveresen soha semmi problémám nem volt.
    Általában csak passzív szemlélője voltam a fórumnak, de mindig le tudtam szűrni valami hasznosat, köszi mindent.
    Kívánok nektek pezsgéssel teli "Opti"mista boldog újesztendőt itt a fórumban és a való életben is! Sziasztok! ;)

Új hozzászólás Aktív témák