Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • exelsior1

    senior tag

    válasz csubííí #237 üzenetére

    Nos, a fényerő az nem a legfontosabb, elvileg 411 nit a gsmarena szerint ami bőven jó megelelő, az oledek végl is kevésbé tükröződnek, úyhogy van olyan jó mint a G2 kültéri láthatságban, legalábbis úgy tűnik. A felbontás nem vészes, pixelt alig látok (elég halvány a pixelek rajzolata emiatt nem annyira feltűnőek mint egy 245ppi-s LCD-nél, ezt anno a Galaxy S2-nél is észleltem). A színek nekem mindent vernek eddig, egyrészt a természetes módban IPŐS-t megszégyenítő túlszaturáltság mentes, szerintem színehelyes színvilágot kapunk. Semmi erősen zöldes árnyalatok mint manapság kb minden élen a Super amoledekkel. Egy picit hideg a színvilága de amúgy kifejezetten pontosnak hat (van beállítás ha valaki erősebb színeket akar), mellé kiváló kontraszt, feketék, ill pont tökéletes gamma társul, nincs sávosodás, ill a korábbi amoledekre jellemző, fekete blokkosodás (black clipping) sincs, ill a kép éles, és hm, egyben van. A super amolednél folyton zavar, hogy a színek picit össze tudnak mosódni a kontúrok nem elég markánsak. Szal a felbontásnak semmi hátránya, egyrészt joban kezelhető, végülis a programok többésge nem szereti a fhd-t, ill kevesebbet fogyaszt (bár ez még a régebbi amoled generációra épül, szal a fehér érezhetően többet zabál), és a hardvernek sem okoz terhelést. De!!!! 2 nagy hiba van. Erősen szellemképes kontrasztváltásnál, pár másodpercig minden világosabb dolog képváltásnál halványan de látszik sötétebb részeken, akár a gyorsgomboknál is. Furcsa, de egy idő után főleg kicsit távolabb fel sem tűnik.A másik, hogy mint több oldalon írják, a kijelző "foltos". Piros, kék, zöld pöttyök vanank kb mindenhol így nem látunk homogén színeket. Én ahogy néztem, ez nem maga a kijelző, mivel a minta nem változik ha a tartalom változik, inkább egyszerűen a műanyag még nem annyira átlátszó mint az üveg, olyan mintha egy nagyon vékony hártya lenne és azon keresztül jönne a fény, meg a kép. De még gondolkodom, lehet a gyári fólia is, gyanítom a tesztelők azt nem szedik le, szal lehet ha leszedem legalább ez a gond megszűnik, de amiatt az 1% esély miatt nem teszem még :D Ez is kevésbé látszik távolról ill nagy fényerőnél, de közelről azonnal feltűnik. Ezek miatt mindenkinek javaslom először nézzék meg élőben hogy eldönthessék el tudják-e visleni ezeket a hibákat cserébe az amúgy csodaszép megjelenítésért (mellékesen a betekintési szögek az eddigi legjobbak amiket láttam a legszéléről is max 10%-os fényerő veszteség, a nagyon hypeolt I5S-nél pl simán van 60% is+kontrasztveszteség, itt az sincs) Tyű, de hosszú lett :D

    Galaxy S10

Új hozzászólás Aktív témák