Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz balazs1022 #40575 üzenetére

    Olyan gépeket említettél, amik borzasztóan öregek már. Persze szíved joga, hogy tetsszen neked a színzaj, mert ezt szoktad meg ezeken a veterán vasakon, de túlzó kijelentés, hogy ettől "DSLR hatású" lesz a fotó, mert a mai fényképezőgép érzékenységben már többszörösét érik el (fényértékben), mint ezek a régiek.

    Elfogadom azt is, hogy a színzaj az érzékenység emelésével arányosan jelenik meg egyre nagyobb mértékben, de azért egy verőfényes napsütötte jelenetben, ISO 100 alapérzékenységen nehezen tudom tolerálni ha ennyire sok van rajta. A JPEG motor ezt kiszűri, RAW-ból meg neked kell. Ez főleg annak fényében rossz, hogy ehhez egyrészt asztali gép kell, másrészt meg az újabb Sony Exmor szenzorok még kevés fénynél, magasabb ISO érték mellett is kevesebb színzajt produkálnak, így nem olyan zavaró, simán megszerkesztheted Snapseedben és kész.

    Én csak ezt a rugalmasságot hiányolom, mert amúgy a G4 RAW fotóiból elég szép eredmény kihozható értő kezek között, hatalmas a dinamikája, még a beépített HDR funkciónál is jobb eredménnyel hozhatók vissza olyan részletek, amik a JPEG-en már végképp bebuknak vagy kiégnek. Kár, hogy az egészet megette a fene, ha ennyi vörös-zöld-kék szöszmösz marad a fotón.

    (#40571) Dluinet: A korai APS-C szenzoros Samsung MILC-ek tényleg nem voltak nagy eresztések, de az túlzás, hogy azokat utóléri egy mobiltelefon (utcahosszal vannak lemaradva), az NX1 pedig már kifejezetten egy kívánatos darab volt (igaz maga a rendszer nem volt elég kiforrott és üzletileg be is bukott az egész). Legfeljebb az 1" szenzoros NX Mini sorozatról tudom elképzelni, hogy egy mobil megközelíti, de azért az is legalább egy testhosszal volt előrébb, legalább dinamika és érzékenység terén. De ez a formátum nagyon pici, nem is jellemző a MILC-ekre ez a nagyon apró szenzorméret, a legtöbb gyártó APS-C és M4/3 formátumú szenzort használ, ezek mind DSLR-nél is használt méretek, amik mind-mind messze előrébb járnak minden tekintetben a mobilokhoz képest.

Új hozzászólás Aktív témák