Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Ulkesh #36 üzenetére

    Szinte havonta jelentenek be új OLED vegyületeket az élettartam és színhűség növelése kapcsán, és egyéb új fejlesztéseket. Az aktuálisan kereskedelmi forgalomban lévő OLED panelok több generációval korábbi anyagokat használnak... Nem babra megy a játék, így nagy erőkkel folynak a fejlesztések.

    Egy kisebb kijelzőnél még nem életbevágó a megfelelő színhűség, nem hiszem, hogy monitoroknál, vagy akár csak tévénél ugyanazokat a korai anyagokat használnák. A hírek szerint az LG az év vége felé egy 2x"-es, 2010H1-ben meg már egy 3x"-es AMOLED tévét készül piacra dobni -- szerintem ez arra vall, hogy nem keveset sikerült már lefaragni a hátrányos tulajdonságokból.

    Az nem csoda, hogy te jól elvagy azzal a ColorEdge-vel :) , vagy akár azzal a Dellel, de ilyeneket csak az LCD használók apró töredéke engedhet meg magának (vagy a munkahelye, mindegy)... (Egyébként nekem is egy S-IPS-es Eizo-m van, még néhány évvel ezelőttről, amikor egyes FlexScanekben is ilyen panel volt.)

    Persze akiket (nem csak munkájukból kifolyólag) jobban érdekel a minőség az átlagnál (vagy szimplán nem akarják rongálni a saját vagy mások szemét), és anyagilag sem állnak rosszul, be tudnak szerezni egy közepes árfekvésű, jobb panellel szerelt monitort, de ha megnézed az ezzel kapcsolatos fórumokat, azért fel-fel emlegetik az előzőekben taglalt hiányosságokat, és nagyon remélik, hogy az OLED-ben megtalálhatják majd, amit kerestek.

    Ha magaddal szemben tartasz valamit, az nem az eget fogja telibe visszatükrözni, hanem nagyobb részt a te arcodat. Ha a szög sem számít annyira, akkor még picit lejjebb is fordíthatod, akkor meg főleg nem (csak lehetőleg ne hófehér póló legyen rajtad :) ).

    Nem tudom, engem nagyon idegesít, ahogy a fényképezőm LCD-je változik a legkisebb mozgatástól is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák