Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #42 üzenetére

    "Akkor az irodalom sem tudomány?"
    Az én megközelítésemből inkább csak módszer. Kizárólag a módszer szempontjából tekinthető a tudománynak az irodalom.
    Az irodalom terméke a mű, az alkotás, művészet. Ezt nem korlátozzák törvények (fizikai, jogi vagy bármi más értelemben) ezért a legkevésbé sem lehet tudománynak tekinteni. Művészet, csodálni lehet, de megérteni nem. És nem is kell.

    "Nem akarom OFF-ba vinni a topikot, ezt az eredeti témához tartozónak gondoltam, ugyanis a tudomány tekintélyével teszi vallási állításait."
    Élni, illetve vissza élni, mindennel lehet.

    "A többit megbeszéltük máshol (sokat tanultam beőle amúgy :R )."
    Ha azt mondanám, hogy ennek örülök, nem lenne igaz megnyilvánulás.

    "Addig szoktam vitatkozni ateistákkal, amíg ők is vitatkoznak, felsőbbrendűnek vagy igazabbnak gondolván a hitüket."
    Addig oktalanság a vita, amíg Te gondolod felsőbbrendűnek vagy igazabbnak a hitedet.
    Amint mindenki érti a saját és másik álláspontját, nincs vita a nézetek töréspontjáról.

    "Szerintem Téged annyira irritál a vallás, hogy most olyasmire ugrottál, amire nem kellett volna."
    Lehet, de én másként látom.
    Ha választanom kellene, akkor a Tao és a Zazen közül választanék. Az egyik az egyszerűségével, a másik a filozófiájával csábít. De nem kell választanom és azt az örömöt is megengedhetem magamnak, hogy elkezdjek vitatkozni valakivel. Csak a vita kedvéért. Engem nem terhel olyan felelősség mint azt Istent vagy isteneket, hogy tökéletesnek kell lenniük. Ha még sem azok, akkor legalább mindenhatónak. Esetleg Doctornak.

    "Megtapasztaltam pl. azt a képtelenséget, hogy különböző RCA-kábelek különböző képpen szólnak. Ez egy világot döntött össze bennem, de éppen azért, mert tudományos igényességgel hagytam, hogy megdöntse a hitemet. Idő, pénz és energia keresni a valóságot a hifiben, és nem sajnálom rá, mert érdekelnek a jelenségek."

    Ez hihetetlenül szép megfogalmazás. Azért van némi fenntartásom a dologgal kapcsolatban. Az utolsó hitelesnek tűnő összeomlást és az utána következő kiteljesedést Assisi Szent Ferenc esetében láttuk.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • dabadab

    titán

    válasz bkercso #42 üzenetére

    "Akkor az irodalom sem tudomány?"

    Őszintén szólva fel se tudom fogni, hogy ez miképpen jutott az eszedbe. Nem, nem az.

    "lyen alapon a társadalomtudomány felét is elbagatelizálhatjuk."

    Így van.

    DRM is theft

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #42 üzenetére

    Az irodalom művészet. :W

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák