Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #30 üzenetére

    "...csakhogy tudósonként és pár évenként is változik ez a válasz...."

    Nem. A válasz csak akkor változik, ha alapvetően hibás feltevésen alapul. Ha a kiindulási alap helyes, csak pontosodik a válasz. A klasszikus mechanikában nem sok válasz fog már változni. Persze pontosítani még lehet.

    Vannak feltételezésen alapuló tudományos okosságok. Ilyen például a Hawking-sugárzás.
    A feltételezés, semmiféle tudományos törvényt sem sért. Minden részlete lehetséges. DE! Addig amíg megerősíteni vagy megcáfolni, tényekkel nem tudjuk, csak feltételezés marad.

    Einstein publikált dolgozatai azért lehettek rendkívüli jelentőségűek. mert rövid időn belül. mérésekkel lehetett igazolni a feltételezéseket. A mai kor kor számára kissé megmosolyogtató, hogy a legjelentéktelenebb dolgozatát értékelték Nobel díjjal.

    A tudományok, a minket körülvevő világ megismerése egy folyamat. A vallás egy kinyilatkoztatás.
    A legnehezebb dolog kiszűrni a hozzáférhető információk közül a hitelesnek tekinthetőek. Ehhez kell a tudományos gondolkodás. A hinni akarok hozzáállást hagyjuk meg a vallás és a Hi-fi világának.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #33 üzenetére

    Nem a klasszikus mechanikára gondoltam, hanem pl. arra, ami Istennel kapcsolatos.
    Az a hittudomány. Maradjunk annyiban, hogy ez a tudomány, nagyon speciális ága.

    "Mi választja el a létezőt a nem létezőtől?"
    Ez ugye filozófia, ami közel áll a hittudományhoz. Inkább hit, mint tudomány.
    Számtalan cáfolhatatlan válasz létezhet. Legalább is egy adott relációból nézve.
    Talán egyetlen univerzális válasz létezik. A hit. Az létezik amit elhiszel.
    Minden élőlénynek létezik egy személyes univerzuma, amiben létezik.Ez egy kevert valóság.
    Az egyik része minden környező élőlény számára azonos. Ezt tekinthetjük a mindenki által megelfogadott illetve megélt, objektív valóságnak. Például. Az építőmunkás egy építkezésen dolgozik.
    A másik része szubjektív. Az egyik építőmunkás egy gyönyörű katedrálist épít. A másik beleszakad a munkába, mert egy hatalmas épület építésén, kevés pénzért gályázik.

    A személyes univerzum legfelső szintjét a hit foglalja el. Ez egy teremtő erő.
    Ez teremti Istent és a megnyilvánulásait. Ez teremti a félelmeket. Ez teremti az akaratot. Ez teremti a karriert.
    Olyan dolgokat is, amiket hittel, vagy logikával megmagyarázhatatlanok. Kívülről
    Ha neked egy olyan úton kell autóznod, ami sok kilométer hosszan, egy jármű szélességnyi. Te szabadon eldöntheted, hogy legyen szembe jövő jármű vagy sem. Ha a hited erős nem lesz bonyodalom. Ha a félelmed, akkor jönni fognak szemben. (Ez már filozófia, szóval a szemszógömböl nézve, megtámadhatatlan igazság.)

    "Igen, ezt se figyeltük még meg, azonban ennek sokkal több alapját látom, hiszen megoldja az információmegmaradással kapcsolatos paradoxont (hiszen a feketelyuk által elnyelt anyag által hordozott információ így kijut a lyukból, nem veszik el)."

    Az, hogy egy problémára választ ad egy feltételezés, még nem jelenti azt, hogy a feltétélezésnek valóság alapja van. Ráadásul az elfogadásban nagyon benne tisztelet elv. Mivel Hawking mondja, aki profi a szakterületén, kétségtelenül igaz amit állít.
    Én most prezentálok neked egy másik megoldást.

    Einstein óta tudjuk, hogy a hozzánk képest gyorsan mozgó tárgyak megrövidülnek a mozgás irányában.
    Ez az anyag hullámos tulajdonsága miatt van. A feketelyuk matematikai középpontpontjában, ahol vételen magas az energia sűrűsége, megszűnik az anyag, az energia. A legalapvetőbb részecskékre bomlik le miden. Ezen részecskék még mindig azonos szögsebességű hullámban mozognak. Egy elemi részecske a sorozatos ütközések hatására rezgésfázist válthat. Ekkor megszűnik a feketelyuk gravitációs hatása, mivel az ellen fázisban nem érvényesül. A fekete energia szabadon távozik. Ekkor csökken a feketelyuk tömege.
    Ez a magyarázat nem csak a feketelyuk párolgását magyarázza. A világegyetem tágulásának sebesség növekedésére is magyarázatot ad. A csökkenő azonos fázisú anyag mennyiség gravitációja okozza az entrópia növekedését. Ezzel együtt a tágulás sebesség növekedését.
    Az ellen fázisban megjelenő fekete energia és anyag gravitációs hatása egyre kisebbé csökkenti a sötét teret.
    Amikor a mi világunk összes energiája ellen fázisba vált át, akkora sűrűséggé áll össze a sötét anyag, ami kiváltja a következő ősrobbanást.

    Persze ez akkor sem fog bekerülni a történelem könyvekbe, ha igazam van, mert én mondtam és nem Hawking. Még akkor sem, ha valaki majd mérni is tudja majd a feltételezésemet.

    "Biblia semmilyen természettudományos ismeretet nem akar közölni."
    Ezzel neked van dolgod. Az én személyes univerzumomban a biblia létező könyv, de nincs jelentősége.
    Ez számodra semmit sem kell, hogy jelentsen. A te személyes univerzumod felsőbb szintjei mások. Más valóságban élsz. ( A közös valóságunkon túli részeken.)

    Szerintem! :B

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #36 üzenetére

    "Biblia nagyon határozott abban, hogy nem csak az anyagi valóság objektív és konkrét, hanem a szellemi is."

    Ez a te személyes univerzumodban működik.
    Egészen addig rendben van a dolog, amíg nem akarod behúzni a személyes univerzumaink közös részébe.

    Ne feledd el!
    A vallásszabadság nem csak azt jelenti, hogy mindenki szabadon választhat vallást magának.
    Azt is jelenti, hogy senkinek sem KELL vallást választania, ha nem akar. Ebbe az irányba senki sem fejthet ki nyomást a másikra. Burkolt formában sem.

    Ebben a témában a tudományról beszélgetünk és nem a bibliáról.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #40 üzenetére

    Meg kellene érteni mindenkinek.
    A vallás(ok) és a(zok) tankönyve(i) nem tartoznak a tudományok közé. Pont.
    A hittudomány is határtudomány. Nagyjából a verselemzés kategóriájába tartozik. Mindenki azt magyaráz bele, amit akar. Persze lehet játszani, hogy a tanárnéni vagy a pápa is ezt mondta. Ezzel a nagyobb tiszteletben álló személyek tiszteletével lehet alátámasztani a mondandót.

    Az, hogy ki és mit mondott a vallásokról, az nem befolyásolja a tudományos elfogadottságát.

    Ha nem tetszik neked, ne fogadd el. Ez a Te dolgod, másoknak nincs bele vau-vau.
    De ez fordítva is igaz. Neked sincs bele vau-vau, mások hitébe. Aki ateista akar maradni, azzal Neked ezen a fórumon sincs dolgod.

    És nem kell még egyszer leírnod a bibliával kapcsolatos gondolataidat, egy tudományokkal foglakozó beszélgetésbe. Irreleváns a természettudományok szemszögéből. A verselemzésekre meg nincs itt szűkség. Ezért kerülöm a vallási és HIFI témákat. Mindenki tekeri, a vakhit erejével, a saját imamalmát.
    Kinek van erre szüksége, az önbizonygatáson túl?

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #42 üzenetére

    "Akkor az irodalom sem tudomány?"
    Az én megközelítésemből inkább csak módszer. Kizárólag a módszer szempontjából tekinthető a tudománynak az irodalom.
    Az irodalom terméke a mű, az alkotás, művészet. Ezt nem korlátozzák törvények (fizikai, jogi vagy bármi más értelemben) ezért a legkevésbé sem lehet tudománynak tekinteni. Művészet, csodálni lehet, de megérteni nem. És nem is kell.

    "Nem akarom OFF-ba vinni a topikot, ezt az eredeti témához tartozónak gondoltam, ugyanis a tudomány tekintélyével teszi vallási állításait."
    Élni, illetve vissza élni, mindennel lehet.

    "A többit megbeszéltük máshol (sokat tanultam beőle amúgy :R )."
    Ha azt mondanám, hogy ennek örülök, nem lenne igaz megnyilvánulás.

    "Addig szoktam vitatkozni ateistákkal, amíg ők is vitatkoznak, felsőbbrendűnek vagy igazabbnak gondolván a hitüket."
    Addig oktalanság a vita, amíg Te gondolod felsőbbrendűnek vagy igazabbnak a hitedet.
    Amint mindenki érti a saját és másik álláspontját, nincs vita a nézetek töréspontjáról.

    "Szerintem Téged annyira irritál a vallás, hogy most olyasmire ugrottál, amire nem kellett volna."
    Lehet, de én másként látom.
    Ha választanom kellene, akkor a Tao és a Zazen közül választanék. Az egyik az egyszerűségével, a másik a filozófiájával csábít. De nem kell választanom és azt az örömöt is megengedhetem magamnak, hogy elkezdjek vitatkozni valakivel. Csak a vita kedvéért. Engem nem terhel olyan felelősség mint azt Istent vagy isteneket, hogy tökéletesnek kell lenniük. Ha még sem azok, akkor legalább mindenhatónak. Esetleg Doctornak.

    "Megtapasztaltam pl. azt a képtelenséget, hogy különböző RCA-kábelek különböző képpen szólnak. Ez egy világot döntött össze bennem, de éppen azért, mert tudományos igényességgel hagytam, hogy megdöntse a hitemet. Idő, pénz és energia keresni a valóságot a hifiben, és nem sajnálom rá, mert érdekelnek a jelenségek."

    Ez hihetetlenül szép megfogalmazás. Azért van némi fenntartásom a dologgal kapcsolatban. Az utolsó hitelesnek tűnő összeomlást és az utána következő kiteljesedést Assisi Szent Ferenc esetében láttuk.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #45 üzenetére

    "Az a te bajod, ha nem tudsz vagy nem mersz..."

    Barátom ilyet nem játszunk.
    Akkor indul be a vitapartner személyével kapcsolatos hozzászólás építés, amikor a hit vagy ész érv már hiányzik.

    Arra kérlek, hogy ne menj el ebbe az irányba. Én sem tettem ezt veled.
    Előre is köszönöm, hogy megteszed.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #53 üzenetére

    "Ezen csak egy leheletnyivel mentem túl."

    Nem.
    Én azt mondtam, hogy egy adott felállásban nem számít az érvelésed. Ezzel nem minősítettelek.
    Te elindultál a személyeskedés irányába. Velem kezdtél el foglalkozni.

    Ez nem egy leheletnyi eltérés, hanem nagyságrendnyi.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák