Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leslieke

    Jómunkásember

    Anno ezt írtam a Wave 3-ról:

    Wave 3 tulajdonosként az eddigi tapasztalataim:

    Hívás: van gyorshívó funkció; a beszédhang érthető és tiszta. Van gyorshívó funkció a Wave 3-as Bada 2-ben: Beállítások -> Hívás -> Gyorshívó gombok.
    A fizikai hívásgombokat kiváltó érintős gombok érzékenysége jó, elsőre érintésre reagál.
    Névjegyek: rendben megjelennek, a nevek közti görgetés gyors, Wave 1-ről szépen átment az összes.
    GPS: 10 mp alatt jel az ablakban állva is, panel első emeletéről "kilógatva" a telefont.
    Samsung Apps: első indításkor frissült, egyébként gyors megjelenés, gyors letöltés, kicsit más elrendezés.
    Internet: Wifi-n és 3G-n is szélsebesen töltött be. Memória elfogyás nincs. Sortördelés nagyon jó. A beépített RSS is gyors és használható. Maximum 5 oldal (index, nemzetisport, origo, mobilarena, f1hirek) nyitható meg a böngészővel gond és hiba nélkül.
    Naptár: a névjegyeknél felvett szülinapok szépen átkerültek, ebben van a legkisebb változás az 1.2-höz képest. Új eseményhez több jelzés is megadható. Dátumra ugrás nincs.
    E-mail: gmail és hotmail levelek letöltéséhez e-mail cím és jelszó megadása elég, és már jönnek is le a levelek.
    SMS: az üzenetek megjelenítése rendben van, de nem találom, hogy hol lehet beállítani (lekorlátozni) az ékezetes betűk mellőzését. Nincs is ilyen, azaz ékezet nélküli szöveggel lehet kihasználni a teljes üzenethosszt.
    Akkumulátor: az eddigiek alapján kb. 2-3 naponta kell majd tölteni, de ez erősen függhet a használat mennyiségétől és típusától is.
    Polaris Office dokumentumkezelő gyors teszt: xls, doc, pdf, txt fájlokat próbáltam, fájlokra bökve a program mindet megnyitja. Az első kettőt szerkesztő módban is megnéztem. A szerkesztés előtt a Polaris Office átmozgatja egy csak általa elért helyre. Szerkesztés után is ide lehet menteni. A kész fájlt a Polaris Office menüből indításával lehet "kimenteni" a telefon memóriájába vagy a memóriakártyára.
    Kijelző:
    - betekintési szög: szinte vízszintesen is látni a kijelzőt.. persze így meg nem lehet olvasni.
    - színek szépek, élénkek, a szövegek jól olvashatóak.
    - fényerő: 1-10-ig lehet skálázni, én 3-ason használom, nem szeretem ha vakít. van automatikus fényerő állítás is, illetve energiatakarékos mód is bekapcsolható. a fényerőt böngészés közben külön lehet állítani.
    - méret: az első 2 napban volt furcsa a Wave1 3,3"-os mérete után.. most már fordítva van. az a furcsa, hogy az a telefon kisebb.

    Negatívumok:
    Az SMS-nél jelzett automatikus ékezettelenítés sok és gyakori üzenetet íróknak lehet gond.
    A felülről lehúzható menüsor picit akadozik.
    Zenefelismerés, hangprofilok, hangosodó csengőhang nincs.
    És az örök elégedetlenkedők, bada-káromlók vesszőparipája: nincs sok alkalmazás. (ezek a hiányosságok ugye egyéni megítélés kérdése, nekem spec. nem hiányzik.)

    A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Új hozzászólás Aktív témák