Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz kutyek #14 üzenetére

    "... a szobai láncra csatlakoztatott LDAC to SPDIF konverter gyakorlatilag soha... "
    Csakhogy ez jobbára az utcán - menet közben - lesz használva, ahol a zsebben lévő telefon és a füles között lesz az emberi test (víz), ami sok "sima" TWS-nek is gondot szokott okozni. Szóval én is - akárcsak RetepNyaraB - szkeptikus vagyok a ténylegesen (!) elérhető minőséggel kapcsolatban. Már az is nagy siker lesz, ha nem fog szakadozni a hang.

    #10 RetepNyaraB
    "Majd jön teszt."
    Az a baj, hogy a mélyen tisztelt (irónia) tesztelők jelentős részénél a tesztelés kimerül annyiban, hogy egy látványos unboxing videó keretében kibontja a terméket, majd az asztal mellett ülve, a fejével ütemesen bólogatva bizonyítja, mennyire b@**ó a cucc.
    Utcára kivinni, ne adj' Isten tömegbe (ahol sok a zavaró rádióhullám), kipróbálni sportolás közben ... ááá, dehogy. A bejáratással - mondjuk ezt még az időfaktor okán többé-kevésbé meg is tudom érteni - aztán végképp nem szoktak bíbelődni.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz #16820480 #16 üzenetére

    " ... a sima BT kodekek sem mennek át a testen ... " - ezzel tisztában vagyok.
    Csupán arra szerettem volna rámutatni, hogy itt a nagyobb átvitelhez még tökéletesebb körülmények kellenek, mint az aptX vagy akár az SBC esetén. Ellenkező esetben könnyen lehet, hogy a lejátszás 330kbps módra vált, ami már nem annyival (aptX HD-ál pl. már nem is) jobb, mint amennyivel drágább egy ilyen fej- v. fülhallgató.

    Szóval a konkrét fülesnek min. 660kbps-t kell stabilan tudnia, különben csak pénzkidobás.

    #17 Fall-N
    " ... körültekintően kell választani fülest ... "
    OK, de hogy, ha a legtöbb tesztelő ezzel nem foglalkozik érdemben. Sajnos sok esetben csak a vásárlás után lesz az ember okosabb (vagy, ha egy fórumtárs megsúgja neki a "tutit").
    "Utazáshoz inkább ... "
    Ott - mondjuk egy nagyon hosszú repülőút esetén - inkább az üzemidő miatt jobb a vezetékes (vagy a "nyakpántos") megoldás.
    Amiről én beszélek az a séta, futás, stb. amikor a telefon valamelyik oldalzsebedben van. Na, ekkor ugye az emberi test a jel útjában van. Szóval az a füles, ami ezt a helyzetet képes kezelni, az a jó füles. A többi pedig ...

    "A TWS jó dolog, de inkább otthonra ... " - otthonra, TWS? Minek? Otthon én vezetékes vagy bt-s fejhallgatót használok. Akarja a tököm 4-5 óránként tölteni a fülest.
    A TWS pont utcára és/vagy sportolásra a legalkalmasabb.

    " ... nem könnyű megtalálni." - ezt spec. sose értettem, hogy hogyan tud valakinek kirepülni a füles a füléből. Pláne mindenféle előjel nélkül. Ha, ez megtörténik, akkor eleve nem illeszkedett jól a füles és/vagy nem jó típust választott az illető. Mondjuk én csak futáshoz használok fülest, mert kerékpározáshoz veszélyesnek tartom.

    "Lehet próbálkozni, de mint tapasztaljátok szakadozás lesz a vége."
    Nem feltétlen. Mint írtam, nekem olyan fülesem (is) van, ami nem jön zavarba attól, hogy ha a telefonom a nadrágzsebemben van. És sajnos van olyan is, ami igen. :(((

    "... divat a TWS, az erpocc ... " - a mi? Mi ez az "erpocc"?

    #18 tomp
    " ... nyakpántos fülesem van." - hát, ez az. Az már ugye nem TWS. Sokkal-sokkal nagyobb antennát lehet bele tenni.
    " ... egy TWS féle rizs szem méretű antennával ... "
    +1
    Erről beszélek én is. Ez a szkepticizmusom alapja.

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz tomp #21 üzenetére

    "Én eleve úgy kezdem a zenehallgatást ... "
    ... és ezt minden alkalommal el kell játszani? Azért ez eléggé elkeserítő, hogy a 1x Android verzió után még mindig jó pár dolog rettenetesen nyögvenyelős. Ilyenért a fejlesztői menübe mászkálni, és ne adj' Isten minden csatlakozáskor újra beállítani ... vicc!

    "... nem hinném, hogy az LDAC-t legalább olyan minőségben adná a Sony mint a nyakpántosom..." - én sem, de hátha képesek csodát tenni.

    #22 Fall-N
    " ... ezt ki tudja látatlanban?" - Senki. Erre írtam, hogy a tesztek nagyon nagy százaléka csapnivaló.

    "Nincs két egyforma körülmény ... " - normál körülmények között 100% egyformát tényleg nagyon nehéz összehozni. Viszont ha nekem sikerül azáltal, hogy kimegyek az erődbe, és egy hosszabb séta alkalmával felváltva "tesztelem" egyik fülest, majd a másikat, és míg előbbit zavarba tudom hozni (Elég csak a leengedett kéz. Kocogás közben - amikor be van hajlítva - szinte megszűnik a probléma) addig a másik (két) fülesemet még úgy se, hogy a zsebre tett telefonra kívülről ráteszem a kezem (ez utóbbi az első füles esetén azonnali szakadozást eredményez).

    "Miért ne lenne jó otthonra?" - én azt mondanám, hogy - számomra - van jobb (egy bt. fejhallgató személyében, ami egész nap a fejem lehet és tölteni szökő-évente kell).

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Yeffy #28 üzenetére

    " ... beallitani a fejlesztoi menuben." - én azt sem, hogy miért ott van. Na, mind1. Ezért szeretjük a droid-ot. Ja, nem.

    " ... meg lehet kerdezni, melyik/milyen az a fulesed ... "
    Persze. Én egy 1More Stylish-al (E1026BT - eladó :U) kezdtem a TWS-es fülesekkel történő ismerkedést, és úgy tűnik rögtön belenyúltam a "tutiba", mert sose volt gondom vele. Aztán jött egy 1MORE ANC (EHD9001TA) amivel szintén minden OK. A legutóbb beszerzett - egyébként nagyon szuper hangzású - EarFun Free Pro (Oluv's edition) - alkalmával volt "szerencsém" megismerkedni a bt.-s térerő problémájával.
    Ugye mindhárom füles bt. 5-ös (sőt az Earfun - elvileg - 5.2-es) a telefonom (Huawei P10) viszont csak 4.2-t tud. Pár % esélyt adok annak, hogy talán majd az új telefonnal (ha cserélek), de úgy tűnik, ez - ahogy írod - erősen gyártó függő (is).

    " ... tud aptX Adaptive-ot (nincs szuksegem LDAC-ra)."
    Ja, aptX Adaptive vagy HD azért jó lenne (bár lehet nem venném észre a különbséget a "sima" aptX-hez képest az utcán). Az LDAC tws-be (bár most ugye ketten is próbálkoznak) szerintem kicsit overkill, valamint - ha működni is fog - akkor az jó eséllyel az üzemidőre lesz meglehetősen rossz hatással.

    Szubj. vélemény, amire az EarFun csak ráerősít: szóval szerintem több múlik a füles driver-én, hangolásán, mint a használt codec-en. Magyarán simán lehet sz@r egy aptX Adaptive-es füles, míg egy "csak" SBC-t támogató nagyon kellemes.

Új hozzászólás Aktív témák