Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz <Adamsky> #15 üzenetére

    Mondjuk utcán nem is a közvetlen jelút a jellemző egyik füles esetén sem, mert a sima BT kodekek sem mennek át a testen /illetve nem kodektől függ/. Hanem a körülötted lévő dolgokról pattog vissza. Ha nincs szinte semmi körülötted, akkor elmegy a vétel, akár LDAC, akár aptX.

  • Fall-N

    veterán

    válasz <Adamsky> #15 üzenetére

    Ha út közben akarja használni az ember akkor körültekintően kell választani fülest és nem biztos, hogy a TWS a megfelelő választás, így nem jó érv a jobb minőségű kodek ellen.

    Utazáshoz inkább vezetékes füles vagy legalább olyan ahol a két oldalt vezeték köti össze, egyébként lehet az is BT-s vagy fejhallgató való. A zaj elnyomása fontosabb, úgy oda ANC-s BT fejhallgató, amit vennék vagy olyan passzív fejhallgatót, ami jól izolál.

    A TWS jó dolog, de inkább otthonra, ahol kevesebb a zavaró tényező. Sportra sem a legjobbak, mert folyton ott a veszély, hogy kiesik, ami főleg akkor kellemetlen ha biciklizni veszi az ember például terepre, ahol nem könnyű megtalálni. A kényelem, ami miatt érdemes venni őket, mert hangminőségre nyilván nem veszi fel a versenyt egy jobb vezetékeshez képest. Én például csak otthon használom zenére, játékra meg Netflix, HBO GO-ra. Arra tökéletes.

    Így teljesen érthető, hogy miért így tesztelik őket. Lehet próbálkozni, de mint tapasztaljátok szakadozás lesz a vége. Ez a füles meg teljesen jó egy fejhallgató erősítő mellé vezeték nélkül, így végre van értelme az LDAC-nek. Nyilván nem a metrón vagy villamoson vagy buszon akar senki audiofilkedni. Ha igen akkor ott a (zavaróbb) drót.

    Ettől függetlenül tisztában vagyok vele, hogy divat a TWS, az erpocc, de nem való mindenhová mégis mindenki azt hiszi és viszik magukkal.

    [ Szerkesztve ]

  • tomp

    félisten

    válasz <Adamsky> #15 üzenetére

    Nekem egy ProStereo H2 nyakpántos fülesem van. LDAC 990kbps-el használom fixen azaz nem vált le a telefon ha gyengül a jel vagy zavar van. Budapesten van olyan helyszín ahol emiatt elkezd szétesni a hang.
    Ezek után én egy TWS féle rizs szem méretű antennával a 990kbps-es LDAC-t elképzelhetetlennek tartom...

  • tomp

    félisten

    válasz <Adamsky> #19 üzenetére

    Na igen. A nyakpántosnál az egész nyakpánt egy nagy antenna és ott is néha előfordul az átviteli nehézség. Én eleve úgy kezdem a zenehallgatást, hogy telefonon fejlesztői beállítások->LDAC sávszél: fix 990kbps
    Ha TWS-nél le kellene menni 660kbps-re, hogy normál helyzetben hallgatható legyen máris a kukában landolna.
    Amúgy van 2db TWS fülesem is. Az egyik AAC-t a másik aptX-et tud. Azokkal nincs gond de nem hinném, hogy az LDAC-t legalább olyan minőségben adná a Sony mint a nyakpántosom...

  • Fall-N

    veterán

    válasz <Adamsky> #19 üzenetére

    Tisztában vagyok vele, hogy van olyan TWS is, ami jobban bírja, de ezt ki tudja látatlanban? Pont az a baj, hogy senki nem akar a saját pénzéből kísérletezgetni. Nincs két egyforma körülmény sem, így lehet hogy a tesztelőnek az adott kerületben nem zavarja a jelet semmi, még másnak máshol, más városban már gondot okozna a rádiós interferences, árnyékolás, épületek kialakítása stb. Így hogyan lehetne objektív egy teszt? Még otthon is lehetnek zavaró tényezők (sok Wi-Fi hálózat 2,4 GHz-s sávon, több vezeték nélküli egér, billentyűzet stb.), nem hogy kültéren.

    Miért ne lenne jó otthonra? A vezeték nélküliség ugyanúgy kényelmes. De engem amúgy is zavar játék közben tartani a telefont úgy, hogy kiáll a csatlakozóból a vezeték. Egyébként is, sok telefonon nincs is Jack csatlakozó már, így marad a Type-C adapter vagy ott a BT és mindjárt értelmet nyer a TWS.

    Az erpocc = AirPods. A menőségi faktor is benne van, főleg akkor akart mindenki TWS-t, amikor még csak az Apple kezdte az AirPodst népszerűsíteni. Ekkor volt sok mém is róla.

    [ Szerkesztve ]

  • tomp

    félisten

    válasz <Adamsky> #25 üzenetére

    Igen minden kapcsolódásnál megcsinálom mert default az adaptív mód azaz a telefon állítgatja 330-990kbs között. De kiraktam a felülről lehúzható quick settings-be a fejlesztői beállítások ikonját így egyszerűen rögtön oda tudok jutni.

  • Yeffy

    veterán

    válasz <Adamsky> #25 üzenetére

    és ezt minden alkalommal el kell játszani?
    sajnos igen.

    Azért ez eléggé elkeserítő, hogy a 1x Android verzió után még mindig jó pár dolog rettenetesen nyögvenyelős. Ilyenért a fejlesztői menübe mászkálni, és ne adj' Isten minden csatlakozáskor újra beállítani ... vicc!
    pontosan. en sem birom felfogni, h miert nem lehet ezt fixre/allandora beallitani a fejlesztoi menuben. :U

    meg lehet kerdezni, melyik/milyen az a fulesed, ami mukodik szakadozas nelkul is? TWS? milyen teloval hasznalod?
    nekem is ez a gondom, h mig a korabbi HTC-mmel mukodott kivaloan utcan seta kozben, a mostani Sony-mmal sajnos nem, osszevissza szakadozik. aztan a fuleses topikban segitettek ki a miertjevel - plusz, h allitolag Sonyek a minimum hatarra viszik le a sugarzasat a kulonbozo radioknak a telefonjaikban, ez is benne van. orulok.

    pedig szeretem a TWS-t, rohadt kenyelmes (lenne) setahoz, vagy edzeshez, csak kene olyan, ami mukodik rendesen, es tud aptX Adaptive-ot (nincs szuksegem LDAC-ra).

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • Yeffy

    veterán

    válasz <Adamsky> #29 üzenetére

    koszi a kis infomorzsakat, nem hallottam meg errol a markarol.

    az aptX Adaptive nem a HD-ssaga miatt kellene elsosorban (320-as mp3-at meg Sportit hallgatok hasonlo minosegen), hanem az alacsony latency miatt. meg az is elonyos, h ugye tudja varialni a bitratat kornyezettol, igenytol, stb fuggoen.

    szerintem több múlik a füles driver-én, hangolásán, mint a használt codec-en. Magyarán simán lehet sz@r egy aptX Adaptive-es füles, míg egy "csak" SBC-t támogató nagyon kellemes.
    ezt abszolut alatamasztom, en is igy tapasztalom. a TWS-em "csak" aptX-et tud, megis jobban szol, mint az Adaptive-os kutya nyakorvem. a kesleltetesbeli kulonbseget szoktam neha eszrevenni, de nem szamottevo az sem.

    viszont erdekes, h mig a nyakorven jobb a "vetel", gondolom erosebb az antennaja - ertsd egyszer-egyszer ha beszaggat egy mp-re utcan/parkban, ahol nincs mi visszaverje -, az akksiideje sokkal rosszabb, mint a fulbogyonak. meglepoen jol birja a strapat a kis TWS, pedig gondolom sokkal kisebb pics@ akksikat rakta bele. :K

    [ Szerkesztve ]

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Új hozzászólás Aktív témák