Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz stickermajom #73 üzenetére

    ja, csak akkor meg ne alvásidőben végezzék már a munkát, hanem pl 8-11:30 és 13:30-18:00 közti időszakokban, amikor általában nincs gyerekeknek alvásidő...

    ja, friss sztori most péntekről: szabadságon voltam, megint klímások dolgoztak egy lakásban a szomszéd lépcsőházban, csak most pár emelettel fentebb, mert annyira nem jött át a hang... egyszer hallom, hogy egy nő kiabál az utcán az erkélyünk alatt, hogy "aki fúr, jöjjön már ki, mert beszélni akar vele: rászakadt egy ökölnyi betondarab a kocsijára" ...felettünk lakó szomszéd mondta neki, hogy nem a mi lépcsőházunkban fúrnak, hanem egy lépcsőházzal arrébb... 1-2 percen belül feltűnt egy nő kutyával (gondolom meghallotta ezt a másikat), hogy náluk fúrnak, egyeztettek, leküldte a munkásokat... :U azért az ilyen is f@sza, hogy nekiállnak a negyediken úgy fúrni, hogy kint simán potyog a beton és összecseszhetnek pár autót... arról nem is beszélve, hogy mi van ha épp valaki fejére esik? (nem egy forgalmas hely, mert csak egy kis beugró, ahol nem gyakran szoktak sétálni, csak ahogy a kocsira ráesett, ráeshetett volna annak is a fejére, aki épp be akar szállni) ...minimum lett volna, hogy 1 emberrel biztosítják a helyszínt

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • updog

    senior tag

    válasz stickermajom #75 üzenetére

    Nem az a baj hogy néha fúrni kell, én is szoktam, mert nem lehet az üres betonfalat bámulni. Ha fel akar tenni akár csak egy képet (panelban nincs más lehetőség, akkor b**ni kell a betonnak, nincs mese) - két lyuk egy normális fúróval két egész perc, lehet hogy három.

    Ehhez képest nekiállnak a tescos csettegővel, fél óráig kerreg a ház mire sikerül valamit összehoznia, vagy a másik amikor nekiáll a konyhafelújításnak, csak "elfelejti" hogy kötelező kiplakátolni bármilyen nagyobb zajjal járó tevékenységet, pont azért, hogy mondjuk akkor felkészülök, és délután majd tologatom a babakocsiban a gyereket odakint, amíg alszik.

    Nem az a baj hogy él az amúgy valóban létező 8-18.00 közt szabad (kisebb!) karbantartást engedélyező lehetőséggel, hanem hogy visszaél vele és órákon keresztül recsegtet a sz*rjával anélkül hogy előre szólna, és tipikusan úgy, hogy "na megebédeltem, igaz hogy minden normális ember ilyenkor pihenne, én pihenésképp fúrok" - és tényleg ahogy mephi666 írja, valahogy mindig eltaláják azt az 1-2 órát amikor tekintettel kéne lenniük másra is azon kívül, hogy a lehetősége valóban megvan.

    Érdekes hogy a gyerekesnek semmi joga nincs panaszkodni (sőt, fogjuk be, mert a gyerekek is hangosak :U ) , de pl. a dohányosok hivatkozhatnak arra, hogy "saját lakásában azt csinál amit akar" ami egy full szubjektív, semmivel nem alátámasztott kijelentés, ami ráadásul nem is igaz, mert van házirend, tűzvédelmi szabályzat, jogszabályok, alaptörvény (mások egészséghez és zavartalan magánélethez való joga) amik mind kőbe vésve kéne hogy korlátozzák őt abban hogy az én lakásom befüstöljék.

    Ehhez képest én toleráljam őket, és ha zavar a füst akkor én ne szellőztessek. Ha órákig fúr valaki, akkor legyek nyugodt mert joga van hozzá. És amúgy is költözzek tanyára ha valami nem tetszik. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz stickermajom #80 üzenetére

    Ugyanannak a hsz-nek én az elejére reagáltam :) ("ja, csak akkor meg ne alvásidőben végezzék már a munkát, hanem pl 8-11:30 és 13:30-18:00 közti időszakokban, amikor általában nincs gyerekeknek alvásidő...")

    Láttam már panelvésést, konkrétan a klímásaim jelezték előre, hogy ők is egy elnyújott ebédidőt tartanak fél 1-fél 3 közt, mert mindig abban az időszakban van a fesztivál, hiába szabad és ki is van plakátolva. Így korrekt szerintem. Klímát egy szezonban 2-3-at szerelnek a házban. Mégis szinte egész évben heti 2 délutánra biztos jut egy kiadós csettegés.

    de kicsit kezd unalmas lenni ez a "jaj nekem gyerekem van, minden zavar" attitűd. Én biztos nem mondtam ilyet :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz stickermajom #80 üzenetére

    Csak akkor röhögheted ki a csendet kérő szomszédot, ha az általad okozott zaj nem lép túl egy meghatározott értéket. A vonatkozó rendelet a közhiedelemmel ellentétben nemcsak éjszakára, hanem bizony nappalra is meghatároz zajterhelési határokat.

    Amennyiben az építési tevékenységre (ide tartozik a klíma beépítés is) vonatkozó zajterhelési határ nem tartható, akkor a "Mikor véssenek?" kérdésedre az a helyes válasz, hogy soha :K

    Használjanak olyan technológiát, ami kevésbé zajos. Ha viszont továbbra is az egyszerű bontókalapáccsal vésik át a betont (ami a környező lakásokban biztosan a határérték feletti zajterhelést okoz), akkor a klímát beszereltetni kívánó lakó ne ugassa le a szomszédot, hanem bizony kérjen tőle elnézést!!!!!

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • bambano

    titán

    válasz stickermajom #85 üzenetére

    a vasbeton kiválóan vezeti a hangot.
    határértéktől függetlenül gyakorlatilag az összes szomszéd és az alattad-fölötted lakók sem tudnak olyankor pihenni. alattad-fölötted lakó alatt nem csak a közvetlen szomszédot értem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz stickermajom #85 üzenetére

    Ez igazán életszerű. Nyalogassák?

    Ezt nyilván nem neked kell tudni, hanem olyannak, aki ezzel foglalkozik. A technológiát vizes gyémántos koronafúrásnak hívják. Azért csendesebb, mert nem rezgéssel (ami a nagy zajt okozza) segíti a fúró előrehaladását, hanem a gyémánt betétes fúrófej rezgetés nélkül vágja át a betont és vasakat.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák