Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    nem hinném, hogy van általánosan jó válasz.
    - amikor dolgozni kellene és kell a jó internet, akkor itt a panelben van. egyszer összeszámoltam, vagy 5 féle technológiával 13-15 szolgáltató volt itt elérhető (azóta felvásárlással csökkent).
    - amikor aludnék és a felettem lakó túráztatja a gyereket, akkor kertes
    - amikor a hallásmentes kölök fölöttem furulyázni tanul, akkor kertes. amikor október 1-től karácsonyi dalokat bömböltet a 3000 forintos "hifi"-jén, akkor is kertes.
    - amikor a falon minden áthallatszik mindkét irányban, akkor kertes
    - amikor hiányzik már, hogy rendesen meghallgasd a kedvenc zenédet, akkor nem kertes, hanem tanya.
    - amikor télen felébredek, és addigra a gondok elseperte a havat, akkor panel
    - amikor kilépek az ajtón és több kisbolt, stb. akkor is panel
    - amikor az ügyintézés annyi, hogy felszállok a ház előtt elmenő új villamosra, akkor panel
    - amikor nyáron kint 35 fok van, bent meg szauna, akkor jobb a kertes
    - amikor télen befúj a hideg, akkor se jó a panel
    - amikor a télen befújó hideg ellen a közös képviselő felújítást javasol, de látod a pénzügyi terven, hogy nettó lopás az egész, akkor se jó a panel (valójában ilyenkor a társasház nem jó, nem a panel)
    - amikor nem csak kisbolt, hanem kocsma is van három a ház alatt, ahol már nem szomjasak, akkor kertes
    - amikor a házig aszfalton tudsz közlekedni, akkor panel.
    - amikor a háznál már nincs szabad parkoló, akkor kertes
    - amikor azért mászik a bogár nálad, mert a szomszéd nem tart rendet a saját lakásában, akkor kertes
    - amikor a szemetet ledobhatod a ledobón és a többit intézi a gondnok, akkor panel
    - amikor télen egyszer csak meleg lesz, akkor panel
    - amikor kifizeted a távhő árát, akkor kertes.
    - amikor a fél világon megállt az élet, mert a vihar mindent összeborogatott, hozzád meg föld alatt jön minden és működik, akkor panel.
    - ha szeretsz kertészkedni és/vagy biobolond vagy, tudni akarod, mit eszel, akkor kertes

    És amit a panelben rossznak lehetne hinni, de igazából mindegy:
    - 12. emelet. van három lift, igen ritkán áll le egyszerre mind. teljesen mindegy, hanyadikon laksz
    - 12. emelet. a zaj már kevésbé hallatszik fel idáig
    - 12. emelet, a rovarok lusták ilyen magasra felrepülni.
    - amikor a köcsög galambok fészkelő helyet keresnek, az itt is, ott is utálatos

    Szóval sok mindentől függ egy adott pillanatban is. de legjobban a szomszédoktól, azok képesek mindent elrontani. a szolgáltatások igénybevétele panelben általában egyszerűbb, a nyugalom kertesben általában jobb.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #33253120 #18 üzenetére

    az unokatesóm utálta a kertes házat, pláne a kerti munkát.
    azután olyan dilis munkája lett, hogy most városban lakik, mellette közvetlenül vett egy tanyát, és mindig ott van, kertészkedik, hogy kipihenje a melóját.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    az is probléma lehet, ha te kicsit más időrend szerint éled az életed.
    például velem rendszeresen előfordul, hogy leülök este 10-kor csinálni valami fontosat, és arra eszmélek, hogy felkelt a nap. én lefeküdnék aludni, de fent épp indul az aznapi miért ne úgy, abban, akkor, most menjünk iskolába című műsor, amit valószínűleg a földszinten is hallani.
    nesze, aludjál.

    másrészt meg tökmindengy, hogy mennyi idő alatt fúrsz ki egy lyukat. ha felébredtél, felébredtél, mindegy, hogy fél óra vagy két perc betonvésés ébresztett.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz stickermajom #85 üzenetére

    a vasbeton kiválóan vezeti a hangot.
    határértéktől függetlenül gyakorlatilag az összes szomszéd és az alattad-fölötted lakók sem tudnak olyankor pihenni. alattad-fölötted lakó alatt nem csak a közvetlen szomszédot értem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Donki Hóte #100 üzenetére

    de, eszébe jut, csak a zasszony nehezen fogadja el az igényt :P
    merugye a 12. emeletre a rotakapa nem indokolható :)
    pedig egy rendes nyomatékkulcsra, autó starter akksira, egyebekre itt is lenne igény...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #105 üzenetére

    nálunk otthon anno nagyüzemben ment a kertészkedés (többek között ezért is vonzó nekem a panel), így a rotakapa használhatatlan cucc volt, hamar váltottunk tz 4k-14b-re. Aki tudja, tudja :)
    majd amikor az otthoni nagyüzemi kertészkedésből nagyüzemi kertészkedésre váltottak apámék, akkor lett a tz helyett steiger. nem bántásból, de a steiger meg az utódai ellen a rotakapád nem versenyképes :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Kolondrum #145 üzenetére

    kicsit túlszaladt az általánosítás.
    egyik probléma, hogy ma már sok mindent nem lehet csak úgy megcsinálni. például nem moshatod le a kocsidat csak úgy. az autóról lecsurgó lé veszélyes hulladék, azt szakszerűen ártalmatlanítani kell. nem javaslom, hogy a féket magad szereld, stb. stb. stb.
    másik probléma a kölcsönösség
    ha valakinek komolyabb informatikai problémája van, hívjon szakembert, ne kendácsoljon. cserébe ha az informatikusnak problémája van, ő is szakembert hív.

    tehát azt gondolom, hogy te kiválasztottad az utadat, kertes ház, kert, kertművelés, stb. ezt mindenki elfogadja. cserébe neked meg el kellene fogadnod, hogy más embereknek más az útja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #150 üzenetére

    "annyi, hogy kicsit túlpörgött a kérdésben.": pontosan erre reflektáltam a "kicsit túlszaladt az általánosítás" kezdőmondattal.
    nem vitatom, hogy létező, azt se, hogy gyakori jelenségről írt véleményt, de olyanok is magukra vehetik, akikre nem igaz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Tulipanti #163 üzenetére

    kibújt a szög a zsákból :P :P :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz totron #172 üzenetére

    például én.
    akárhányszor beülök az autóba, más keze munkáját nézem.
    a motor azért forog, mert más karban tartotta, javította. az üléshez azért nem ragadok hozzá, mert más kitakarította. az ablakon azért látok ki, mert más letakarította.
    stb. stb. stb.
    akárhányszor kimegyek az utcára, mindig más munkájába ütközöm. például a lift azért nem szakadt még le, mert ..., például azért lehet még létezni benne, mert mások időnként kifestik, stb.

    kinyitom a hűtőt, tele van mások munkájával. emlékeim szerint nem volt olyan, hogy disznókat kergettem volna bunkóval a kezemben a réten, és saját kezűleg taglóztam volna le őket...
    soroljam még?

    mondjuk ha hsz generálás céljával írtál ekkora orbitális baromságot, akkor jól csináltad :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Vladi #174 üzenetére

    te itten ne bíráskodjál, hanem segíts megoldani, hogy Kolondrum ne érezze három napja egyedül magát :P :P :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz totron #177 üzenetére

    hozzád hasonló, gondolkodásban kihívásokkal küzdők kedvéért.
    ezzel kezdted a mondandódat: "ki az a hülye, aki".
    megismétlem az idézetet tőled: KI AZ A HÜLYE.
    ha így kezded, vissza fogok szólni.

    és nem, nem vagyok hülye csak azért, mert beírtál egy gagyi hsz-t. pláne nem vagyok hülye csak azért, mert más topicokban is marhaságot írtál és azt szóvá tettem.

    ha elolvastad volna a hozzászólásaimat, akkor láthattad volna, hogy az a véleményem, hogy azt, hogy kertes vagy panel még egy embernél sem lehet konzekvensen eldönteni, tehát nyilvánvalóan nem lehet két vagy több különböző emberre általánosítást tenni, általánosan igaz állítást tenni. vagyis minden vélemény helyes, ami arról szól, hogy x szerint neki y a megfelelő megoldás. következésképpen azt bírálni, hogy egy másik ember másképp gondolja, helyből tévedés. lehülyézni a másikat olyanért, amelyben a hibát valójában te követted el, meg pláne tévedés.

    Tehát mégegyszer: nekem minden vélemény jó, ami arról szól, hogy valaki mit gondol magáról, és nem tűrök egy véleményt sem, ami ítélkezik másvalakiről, főleg, ha tévesen. Nem, nem hülye az, aki szakemberrel csináltatja meg a munkákat. ugyanez nem mondható el arról, aki erőszakosan akar beleugatni más életébe.

    az, hogy nem szervizelem és takarítom magam az autómat, nem fogyasztóiság. ez egyszerűen annak a tények az elismerése, hogy 2020-ra mindenkinek el kellett volna jutni arra a szintre agyilag, hogy mindkét tevékenység súlyosan környezetszennyező, tehát azt olyan csinálja, aki erre felkészült és akkreditált. nem azért nem cserélek olajat az autómban, mert nem terem az olaj a kertben, a benzin sem terem, benzinkúton mindkét problémát meg lehet elvileg oldani. azért nem cserélem magam az olajat az autóban, mert a fáradtolaj semlegesítése akkreditált technológiát kíván.

    Tehát ha ki vagy akadva, mert egyes helyeken eltüzelnek olyan dolgokat, amiket nem lenne szabad, akkor legyél kiakadva arra, ha kiöntik az olajat és tessék pozitívan értékelni mindenkit, aki meg nem.

    "Arról szól, hogy vannak, akik tipikusan flame jelleggel reagálnak, lásd: te, nem tudom szándékos-e vagy tényleg ennyire egybe folyik minden nálad.": arról van szó, hogy vannak, akik képesek mélyebb szinten is végiggondolni dolgokat (kívülálló vagy, ne érezd magad megszólítva), és minden kérdésre előmászik valahonnan egy hangos csoport, aki meg akarja regulázni a másikat abban a kérdésben. hogy értsd: azt csinálsz, amit akarsz. úgy értékeled a saját életedet és döntéseidet, ahogy akarod. és fogadd el ítéletalkotás nélkül azt, hogy a másik másképp gondolta. ez van benne az összes itteni hsz-emben. ha mást olvastál ki belőle, ülj vissza az iskolapadba.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák