Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Én lassan 10 évnyi társasház után megfogadtam, hogy soha többé senkivel nem közösködöm (a családon kívül :D), még ikerház sem jöhet szóba, a következő saját kertes ház lesz (azt persze nem tudom mikor :D) .

    Persze azért az sem egyszerű.

    Ha használtat veszek, kb. lutri, lehet választani hogy a kaláka (~90-es évekig) vagy utána a töketlen/nyerészkedő/adócsaló építési vállalkozók lapátolták tucatjával a problémákat az épületbe, és biztos hogy ráadásul valaki a saját képére formálta, ami nem fog egyezni a miénkkel.

    Ha építkeznék, elválnánk :D Viccet félretéve, emberi tulajdonságainkál fogva nem vagyunk alkalmasak egy építkezésre (sokat látok most a környezetemben), ha meg annyi kompromisszumot kötnénk akkor ugyanott vagyunk mint a használt vásárlással.

    És persze ha mégis összejönne, a harmadik héten beköltözne a szomszédba egy tehenész zenész bulibáró alkoholista macskaszaporító család, aztán onnatól mivan? (és csak félig viccelek). Ja és a kedvencem hogy cimboráméknál látogatóban voltunk télen a 18. ker. családi házas felén, a frissen feltörekedett jólszituáltak ugyanúgy égetik a cipőt, gumit, ruhát, padlót a kályháikban, mint mások pl. Borsodban, nem lehet levegőt kapni némelyik utcában...

    Nagyon komolyan fontolgattam egy időben (az első gyerekem születése előtt de már ebben a lakásban, amikor felmentek az árak) hogy eladom ezt a lakást, a hiszti csúcsán ~35M-ért (!!!!) kp-ban(!!!) kb. két nap alatt elvitték volna (egy nyomi panelt!), abból még a drága időszakban is egy szolid 5-6 évig egy budaörsi fullos családi házat tudtunk volna bérelni, aztán ha bármi nem tetszik, már megyünk is tovább más hasonló adottságú pl. 12. kerületi házba stb. stb., amíg kitaláljuk hogy mi legyen....

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz mephi666 #54 üzenetére

    Én attól féltem hogy homeofficeban (panel 5. emelet) a családba őrülök majd bele (terhes feleség + 2 éves gyerek) de tök jól toleráljuk egymást, három hónap alatt egyszer volt hozzám bekopogva hogy apaaaaa gyereee, amúgy minden OK.
    De a szomszédok kikészítenek. Felső szomszéd egész nap lomotol, kettővel alattunk lévő óránként háromszor rágyújt és bejön a füst, egy héten egy napot valaki biztos fúrással tölt.

    "Legszomorúbb" hogy persze joga van mindenkinek mindenhez, miért ne mászkálhatna, nem tehet arról hogy sz*r a parketta és vékony a födém, cigizhet mert "saját lakásában azt csinál amit akar" (egyébként nem, csak senki nem bünteti), fúrhat mert bármikor elromolhat valami amit azonnal meg kell javítani (és ha kérdezik, persze hogy ezt mondja majd).

    Az ilyen örömök miatt mondom azt hogy ha lesz della a költözésre, soha többé társasház. De akkor is félek, hogy hiába "én választom a környéket/szomszédságot", bármi megváltozhat rövid idő alatt, és akkor ott állok majd a szép kertes házamban ami ugyanúgy élhetetlen lesz.

    (#53) veze anyámék falusiak (ha nem egyértelmű: én is ott nőttem fel), havi 2 hétvégét minimum falun töltünk a mai napig. Itt nincs kegyelem, valaki mindig csinál valamit a szomszédságban, hétvégén is, reggeltől-estig. De én ezt mondjuk megszoktam, meg se hallom, a kutyák se zavarnak (feleségem pl. alig bír miattuk nálunk aludni). Mindig van egy hülye, akinek eszébe jut az udvar végén felgyújtani a szemetét (ez általában apám ;] :D ). Valaki mindig üzemeltet valamit ami zúg, de ez már csak ilyen alapzaj a fülemnek, tudom ignorálni.

    (#60) speter33 "Nem bírnám ki ..... se szmogban" - elárulod hol lehet olyan települést találni Magyarországon ahol októbertől márciusig nem fullad bele az ember a szmogba? :)

    (#61) Donki Hóte Pont erről találtam nemrég egy cikket. Inkább lehúzok még 10 évet a panelban (és élek emiatt annyival kevesebbet majd a végén az idegeskedés miatt) de összegyűjtök annyit hogy ne kelljen majomkodni ilyen tákolmányok hákolásával (és itt most nem szeretném bántani azokat akik ilyenben élnek, de túl sok kompromisszumot kötöttem már eddig is :) ).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz stickermajom #75 üzenetére

    Nem az a baj hogy néha fúrni kell, én is szoktam, mert nem lehet az üres betonfalat bámulni. Ha fel akar tenni akár csak egy képet (panelban nincs más lehetőség, akkor b**ni kell a betonnak, nincs mese) - két lyuk egy normális fúróval két egész perc, lehet hogy három.

    Ehhez képest nekiállnak a tescos csettegővel, fél óráig kerreg a ház mire sikerül valamit összehoznia, vagy a másik amikor nekiáll a konyhafelújításnak, csak "elfelejti" hogy kötelező kiplakátolni bármilyen nagyobb zajjal járó tevékenységet, pont azért, hogy mondjuk akkor felkészülök, és délután majd tologatom a babakocsiban a gyereket odakint, amíg alszik.

    Nem az a baj hogy él az amúgy valóban létező 8-18.00 közt szabad (kisebb!) karbantartást engedélyező lehetőséggel, hanem hogy visszaél vele és órákon keresztül recsegtet a sz*rjával anélkül hogy előre szólna, és tipikusan úgy, hogy "na megebédeltem, igaz hogy minden normális ember ilyenkor pihenne, én pihenésképp fúrok" - és tényleg ahogy mephi666 írja, valahogy mindig eltaláják azt az 1-2 órát amikor tekintettel kéne lenniük másra is azon kívül, hogy a lehetősége valóban megvan.

    Érdekes hogy a gyerekesnek semmi joga nincs panaszkodni (sőt, fogjuk be, mert a gyerekek is hangosak :U ) , de pl. a dohányosok hivatkozhatnak arra, hogy "saját lakásában azt csinál amit akar" ami egy full szubjektív, semmivel nem alátámasztott kijelentés, ami ráadásul nem is igaz, mert van házirend, tűzvédelmi szabályzat, jogszabályok, alaptörvény (mások egészséghez és zavartalan magánélethez való joga) amik mind kőbe vésve kéne hogy korlátozzák őt abban hogy az én lakásom befüstöljék.

    Ehhez képest én toleráljam őket, és ha zavar a füst akkor én ne szellőztessek. Ha órákig fúr valaki, akkor legyek nyugodt mert joga van hozzá. És amúgy is költözzek tanyára ha valami nem tetszik. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz stickermajom #80 üzenetére

    Ugyanannak a hsz-nek én az elejére reagáltam :) ("ja, csak akkor meg ne alvásidőben végezzék már a munkát, hanem pl 8-11:30 és 13:30-18:00 közti időszakokban, amikor általában nincs gyerekeknek alvásidő...")

    Láttam már panelvésést, konkrétan a klímásaim jelezték előre, hogy ők is egy elnyújott ebédidőt tartanak fél 1-fél 3 közt, mert mindig abban az időszakban van a fesztivál, hiába szabad és ki is van plakátolva. Így korrekt szerintem. Klímát egy szezonban 2-3-at szerelnek a házban. Mégis szinte egész évben heti 2 délutánra biztos jut egy kiadós csettegés.

    de kicsit kezd unalmas lenni ez a "jaj nekem gyerekem van, minden zavar" attitűd. Én biztos nem mondtam ilyet :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #89309696 #202 üzenetére

    Megoldják, ahogy az átkosban is, vidék vidékibb részei valami elképesztően rugalmasak, de nem csak a lakók, azok is akiknek ezzel foglalkoznia kéne. Pont ezt szeretem benne, emiatt nem költöznék soha városba, a hányinger kerülget tőle, inkább megpusztulok a szakmámban harmad fizetéssel az Isten háta mögött.

    Amikor 30 évvel a rendszerváltás után azt látom, hogy nemcsak elfogadott, de megbecsült, elvárt dolog az "okosba" meg a "kéz kezet mos", tudom hogy hazaértem :D

    Ezt meg csak úgy itthagyom: "Jelenlegi életmódunkkal van-e reális esélyünk a tiszta levegőre lakhelyünkön? Nincs! Ebben a pillanatban Nyugat-Magyarországon viszonylag jó a levegő minősége, miközben a Sajó-völgyében már fulladoznak az emberek. Az ok most is főleg a fűtés."

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz veze #206 üzenetére

    Ezt (meg)értem, a lényeg ott van hogy akkor - a legnagyobb egyetértésben - csakazértis el kell égetni, akkor is ha jogszabályba ütközik, akkor is ha szennyező mint a **** (tegye mindenki a szívére a kezét, az ősszel legallyazott zöldhulladékot szárítja egész télen hogy szépen, füstmentesen égjen?).

    Miközben sok helyen van zöldhulladék-szállítás (ha nincs, lehetne verni az asztalt az önkorinál), még mindig el lehet vinni hulladékudvarokba (ha már olyan nagy összeborulás van falun, biztos tud valaki utánfutót kölcsönadni), ezer megoldást lehetne erre találni. De nem, dafke elégetjük, jó vót az úgy régen is.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák