Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kolondrum

    félisten

    válasz bambano #4 üzenetére

    Digi/telekom, előbbi 1 éve van jelen.Tegnap lett aktív a 300/20-as net, de csak ezért ilyen nagy, mert nem volt 150/5 felett köztes lépcső. :C
    Én szeretek havat lapátolni, hajnalban is kimegyek ha kell. Full csend max búg a hegy. Imádom.
    Bolt, 1.1km hegyről le. Korábban társasban mellettünk volt a stopshop, úgy véltem gond lesz, hogy itt meg nem, tévedtem. Sokkal nagyobb teher a maszkot felvenni mindenhová...
    Bogár alapból van, pók inkább, abból sok, időszakos éppen mi jön.
    Fűtés, azt nem is írtam, favágás és minden ami ezzel jár, de van gáz is, a fa a mellékes. Hidd el öröm hasogatni, semmi másnak nem lehet úgy odahatni mint egy fának, kikapcsol.
    Hát igen pro és kontra. :R
    Jó pár dolog ami neked negatív nekem még csak fel sem merül.

    Meg az h tudok hol szerelni, tudom hová tenni a motort, nem ázik az autó, ezek olyan alap dolgok amikkel mindig hadilábon álltam a társasban. Komoly pénzeket költöttem parkolóra a motornak.

    Lehet, hogy utónak tűnök, de én a fentieket tartom a normálnak.

    [ Szerkesztve ]

  • #33253120

    törölt tag

    válasz bambano #4 üzenetére

    Tök azt hittem eddig, hogy a Tóciban laksz, de a leírás alapján egy másik nagy lakótelep pár része jöhet szóba. :)

  • RudY

    addikt

    válasz bambano #4 üzenetére

    Az általad felsoroltak zajra és nyugalomra vonatkozó részei (véleményem és tapasztalataim szerint) szomszéd- és nem építményfüggők.
    Általánosan téves elképzelés, hogy kiülsz a kertbe olvasgatni, ahol nyugalom, csend és béke vesz körül, mivel:
    - tavasztól felsírnak a flexek,
    - tömegével füstölnek a fakezűek által kezelt faszenes kerti grillek (jól belocsolva valami vegyi szarral),
    - felbúgnak a karbantartás nélküli köhögő, brekegő benzinmotoros kerti gépek,
    - hogy a zavaró barkácszajokat elnyomják - mert saját magukat is zavarja - kikerülnek a modern bluetooth-os kihangosítók, amelyeknél vagy csak visító magas hangok, vagy csak tompa mélyek puffognak és többnyire nem éppen a slágergyanús zenéket nyomatják orrba-szájba,
    - a visítva ugráló trambulinos gyerekcsoport,
    - a saját anyját üvöltve hülyebarmozó kiskamasz,
    - az éjszakai gumimedencézős partizók,
    - és úgy általában azok az eltévedtek, akik szerint a saját kert arról szól, hogy bármit, bármikor, bárhogy megtehet.
    Ja, és úgy tűnik az emlegetett furulyás valahova a környékre költözhetett, vagy most ez lesz a trendi hangszer.

    A kamra és a pince is egy rohadt dolog, bármekkora is legyen, valahogy idővel mindig összemegy. :DDD

  • stickermajom

    addikt

    válasz bambano #86 üzenetére

    Tudom, panelben nőttem fel. Az összes itt leírt típusú szomszéddal találkoztam a ~24 év alatt, amit ott töltöttem.

    Ettől függetlenül hétköznap továbbra sem látok problémát ezzel. Valamikor meg kell csinálni. Ha ez a csendrendelet által engedélyezett időn belül van, akkor a kedves szomszéd nem sok mindent tehet, esetleg átugorhat segíteni a Parkside cuccával, hátha hamarabb végeznek. ;]

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bambano #102 üzenetére

    én panelban is kezdem azért egyre jobban felszerelni magam :D egy kézi körfűrész meg egy sarokcsiszoló hiányzik egyelőre a készletből :D ...meg kellene barkácsolni valamelyik eldugottabb sarokba egy szerszámos szekrényt, mert: egyik szekrény aljában ütvefúró, fúrókalapács, dugókulcs készlet, másikban kis akkus, villáskulcsok, fúrószárak, harmadik helyen rezgőcsiszoló, dekopír, dremel, újabb dugókulcs készlet, stb :) fel is írom nyári tervnek, hogy tervezzek egy túlméretes szerszámos szekrényt, ahova befér kényelmesen minden (meg majd a hiányzó gépek is :D )

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • stickermajom

    addikt

    válasz bambano #110 üzenetére

    Pinceszomszédom is TZ 4k-14b-t használt szőlőművelésre, nemrég cserélte le egy MT8 132.30-ra. Sorok közé a Steiger azért nem férne már be. :D

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bambano #110 üzenetére

    volt egy raktárvezető régen itt a cégnél, aki fusiban tz-kkel szórakozott: vette őket lepukkant állapotban, majd amikor épp nem volt munka, bíbelődött vele, rendbe rakta és adta el jobb pénzért :) ...én egyszer próbáltam rotációs kapával dolgozni: szenvedés volt... kézi erővel szebb munkát végeztem sokkal

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Eastman

    őstag

    válasz bambano #148 üzenetére

    Jó, hogy összefoglaltad, ezek nagyon az alapok.

    Mégsem mehetünk el szó nélkül a zöldövezeti lakásokba költöző "városiak" kioktató magatartása mellett, akik a nagyvárosi ár szinte duplájáért vásároltak lakást, lebetonozott udvart maguknak. Akik a jogaikat harsogva, a gyermekeiket maguk előtt tolva osztogatják a lapokat a kertes szomszédaiknak.
    A hűvös friss levegő, a madárdal, a virágok illata márpedig valahonnan érkezik feléjük. A fűnyírók és flexek zajának irányából. És a füst irányából.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Vladi

    nagyúr

    válasz bambano #148 üzenetére

    Én alapvetően egyetértek vele, annyi, hogy kicsit túlpörgött a kérdésben.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • RudY

    addikt

    válasz bambano #148 üzenetére

    Bezony, közterületen már jó ideje tilos az autómosás, hacsak a helyi rendeletek ettől nem térnek el.
    Mint ahogy az ingatlanon (pl. saját kert) belüli fakivágás is sok esetben bejelentéshez és engedélyhez kötött, mérettől és szintén területtől, helyi rendelettől függően.

    [ Szerkesztve ]

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz bambano #148 üzenetére

    ha valakinek komolyabb informatikai problémája van, hívjon szakembert, ne kendácsoljon. cserébe ha az informatikusnak problémája van, ő is szakembert hív.

    Ez így van, azzal a kiegészítéssel, hogy aki panelben lakik, az megengedheti magának, hogy semmihez se értsen, mindenhez hívhatja a társasház műszaki megbízottjait. Persze azzal a feltétellel, hogy így már nem lesz olyan olcsó panelban lakni...

    Aki meg kertes házban lakik, az kénytelen mindenhez érteni, mert a youtube-on kívül minden más segítségkérés napokba telik és egy vagyonba kerül :(

    A panelban ősszel bekapcsolják neked a fűtést, tavasszal kikapcsolják. Kertes házban neked kell a gázkazán használati útmutatóját böngészni, hogy hogyan kell nyári üzemmódról télire váltani.

    Panelban egy üres üveggel meglocsolod a balkonládában lévő virágokat. Kertes házban neked kell tavasszal a fagycsapot kinyitni (már ha ősszel elzártad és nem fagyott szét a kerti csap), rá kell szerelni a csapra a locsolócsövet, be kell üzemelni az öntözőberendezést.

    Panelban csak annyi dolgod van, hogy elzavarod az erkélyről a madarakat. Kertes házban madáretetőt kell barkácsolnod, fel kell szerelni a fára és rendszeresen utána kell tölteni magvakkal.

    Panelban nem foglalkozol azzal, hogy mi történik a lépcsőházban, ha nem működik a világítás, akkor hívod a közös képviselőt. Kertes házban fel kell szerelned pár mozgásérzékelős lámpát kintre, plusz ha kiégne az izzó a kinti lámpákban, akkor neked kell létrát keríteni és cserélni az izzót.

    Stb. stb, nem akarom folytatni, de az biztos, hogy egy kertes ház lakója jóval tovább maradna életben egy totális áram és vízhiány esetén :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz bambano #153 üzenetére

    Erre a helyzetre tartjuk fenn a neminge mondást. :P

    (#155) Donki Hóte:

    "Aki meg kertes házban lakik, az kénytelen mindenhez érteni, mert a youtube-on kívül minden más segítségkérés napokba telik és egy vagyonba kerül"

    Én Így mondanám: Aki kertesben lakik, annak lehetősége nyílik több feladatot kipróálni, megtanulni. Szerencsére sok tudás érhető el az interneten, mint pl: youtube.

    Nem mondanám kénytelenségnek, és mióta meg tudok dolgokat csinálni magamnak, sokkal boldogabb vagyok.

    "A panelban ősszel bekapcsolják neked a fűtést, tavasszal kikapcsolják. Kertes házban neked kell a gázkazán használati útmutatóját böngészni, hogy hogyan kell nyári üzemmódról télire váltani."

    Jahja, anyósomék is így élnek. Bekacsolják nekik. Máramikor. Ha meg májusban 8 fok van, akkor pár napig vacognak. Ha meg októberben 26 akkor meg mesülnek.

    "Panelban egy üres üveggel meglocsolod a balkonládában lévő virágokat. Kertes házban neked kell tavasszal a fagycsapot kinyitni (már ha ősszel elzártad és nem fagyott szét a kerti csap), rá kell szerelni a csapra a locsolócsövet, be kell üzemelni az öntözőberendezést."

    Fantasztikus.... azé ebbe senkise szakad bele. Én nem látom ezt vészesnek, a munka, meg a feladat nekem nem szenvedés.... :U

    "Panelban csak annyi dolgod van, hogy elzavarod az erkélyről a madarakat."
    Meg a szomszédot, aki megint velem őrjöng, holott nem is én zajolok. :U (trú sztori.)

    "Panelban nem foglalkozol azzal, hogy mi történik a lépcsőházban, ha nem működik a világítás, akkor hívod a közös képviselőt."

    Aztán várod, várod, várod.... végül megcisnálod magadnak ha nem akarsz vaklálni. :P (trú sztori.)

    "de az biztos, hogy egy kertes ház lakója jóval tovább maradna életben egy totális áram és vízhiány esetén"

    Ez 100%. Mikor feleségem nagyanyja még élt, ők kárpátalján laktak pici magyar faluban. Az ezredfroduló után annyira megbízhatatlan volt az áram, telefon stb szolgáltatás, meg anynira csórók voltak a falubeliek, hogy mindent maguknak csináltak. Nekik 2 hétig fel se tűnt volna az apokalipszis. :DDD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Kolondrum

    félisten

    válasz bambano #148 üzenetére

    [kép] [kép] én nem nyúlok fékhez, ahh kizárt.
    Igen túl. :R el kéne! Dolgozok az ügyön. :DD de valljuk be vannak gondok a másik oldallal is. Pár a péklapát kategória.

    Vladi! Nem picit nagyon...

    [ Szerkesztve ]

  • Vladi

    nagyúr

    válasz bambano #173 üzenetére

    Ne forogjatoik már ezen. Szerintem már rég eljutottunk oda agyilag, hogy a csináldmagadé és a kanapénvárodaszültgalambot végpontok között sok átmenet van.

    A kérdés az, hogy melyik végpont felé mozdultunk, hol érdemes lecövekelni stb.

    Vannak dolgok amiket egyszerűen szégyen másra bízni, van amit meg hülyeség nem másra bízni.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz bambano #175 üzenetére

    "Kolondrum ne érezze három napja egyedül magát"
    Kertesbe unnya magát? Ott is esik 3 napja? :D

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • totron

    addikt

    válasz bambano #173 üzenetére

    Örülök, hogy minden ellenállás nélkül egylapra hozhatónak érzed a liftet/motort, meg az ablakmosást. Nem baromság, csak nem mindenki szocializálódott olyan szinten bele a fogyasztóiságba, mint te vagy a többség. Van egyszerűen, amit ciki másra hagyni, de még felesleges is. A motor, motorolaj nyilván nem terem meg a kert végében, sem nem állítod elő a sufniműhelyben. Elfelejtettem hogy hívják ezt a logikai melléérvelést, talán ez a szalmabáb, de nem is ez a fontos itt, hanem hogy nem tudod feldolgozni az eltérő véleményt, látás- és életmódot.
    Kultúra, ország kérdése is ki mit ad ki a keze közül, Angliában nanny-k nevelik a jövő lángosképű nemzedékét, nálunk meg nem szokás az ilyen. A vendégmunkás éra és megannyi egzisztencia sem létezhetne, ha nem lenne kiszervezés, mint olyan vagy nem lenne senkinek büdös ez vagy az a munka. Nem is mindenki ezermester és nem is minden életszakaszban vagy napszakban van ingerenciája arra az embernek, hogy rendbe tegye környezetét, előkészítse életének elemeit. Még csak nem is arról szól ez, hogy ki mekkora úr, mert sokan erre fordítják le.

    Arról szól, hogy vannak, akik tipikusan flame jelleggel reagálnak, lásd: te, nem tudom szándékos-e vagy tényleg ennyire egybe folyik minden nálad. A másik meg népjelenség, szolgáltatást rendel, a mindenre is, ha eltérés, félreértés van, akkor meg megy a rinya, a tortúra, a herce-hurca, udvari fűnyírás szintjén is, azok a legröhejesebbek, megoldhatta volna 2 neuron odébbtuszakolásával a fejben, de nem, mert abban a struktúrában él, abban az össznépi segítő metódusban, hogy a szolgáltatásból élő embertársait segítenie kell, értelmetlenségbe menően is.
    Egyre többen vagyunk egyre több feleslegességet eladni akarva és mindig lesz hívő is, aki megkajálja, hogy neki erre szüksége van. Lássuk ennek a folyamatnak a nyomorát. Kérlek jelezd előre, fejtsd ki akár a közgazdaság síkján, akár a józan paraszt észén, hogy ez meddig fenntartható és mibe mutat.

  • totron

    addikt

    válasz bambano #179 üzenetére

    Azt mondjuk senki nem mondta, hogy magadra kell venni, hogy neked kell magadra venni, mégis sikerült. :D Ezek mellett, ha személyeskedés nélkül nem megy, az rólad szól. Nem tudom milyen más topikokról beszélsz, de semmi előzmény nincs a közlendőmben vagy ha úgy tetszik: semmi köze nem volt hozzád, nem rád reagáltam. Kicsit nagyon belehúzódtál te ebbe a témába itt. Véleményed lehet, legyen is, de elegánsabb lenne szubjektívként hangoztatni. ÍGY viszont, emiatt, tényleg hülye vagy a szememben. Főleg, hogy ugyanazt sérelmezed beleugatás címszó alatt. Ne projektálj, baby!

    A legtöbb hülyeség ott kezdődik, mikor birka mód szolgáltatást rendel az ember, az agya meg marad satnya. Igen, ezt így gondolom és igen, ez pörgeti a gazdaság felét. Ez pedig nem a szakemberrel való dolgoztatásról szól, a feleslegességről szól. Konkrét határvonalakat belőni nehéz és felesleges is, ha akarod, érted, ha nem nem.
    Úgy tekintem, ha nem haragszol, hogy magaddal vitázol, mert senki nem propagálta a fáradt olaj nem megfelelő lerakását. De írjad a magadét, legyen kiadva.

    Az eltüzeléshez nem szóltam hozzá, nem is vagyok kiakadva, legyen az, akinek a szomszédja teszi. Nem is helyeslem, de azt sem gondolom, hogy ismétlődő falusi tyúkperek torzításán keresztül kellene szemlélni a problémakört, jóllehet, emiatt hozták a rendeletet. Én ezt leszarom, komposztálok ahogy eddig is. Mindenkinek az a húsba vágó, ami körbe veszi és kedvezőtlen a számára. Annyit viszont kérnék, hogy keresztbe-kasul ne aggassuk egymás nyakába az oda nem illőket, mert értelmetlenné válik a párbeszéd. A veszélyes hulladékot egyénileg is el lehet helyezni jól és szolgáltatás keretében is teszik ezt nagyon nem jól. Értem a történeted, de ne nekem írd.

    Ismét projekció: végtelenül lecsupaszítva, kiegyenesített kaszás felállásban rajzolódik ki előtted a téma, vehemens vitakultúrával akarsz felülkerekedni össze-vissza vagdalkozva, merítve a topik egészéből. Tudomásul vettem, hogy ezt és így tolod, de nem tetszik. Téged mi akadályoz meg a vehemencia mentes megnyilvánulásban és az ítéletalkotás elhagyásában? Hol az elvárt mélyebb szint? Nem itt csapkodva fog feloldódni a benned tomboló túlszabályozottság érzése (extrém agresszíven reagálsz).

Új hozzászólás Aktív témák