Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    itt az álom: panellakás (pl amiben lakunk) és gyalog 10 percen belül 1 hobbi :K k*rvadrágán mérik sajnos ezeket, így a hobbi egy ideig még csak álom marad... ezzel megmaradna a panel nyújtotta előny, viszont lenne egy hely, ahová akármikor ki lehetne menni... megcsinálok sokféle barkácsmunkát itt az erkélyen, de ezek általában zajosak és nem tehetem meg bármikor, ha arra is figyelni akarok, hogy a szomszédok ne hőbörögjenek (22évig falun éltem, kertes házban... most meg már 15éve városban, panelban... hiányzik a kert)

    ami miatt hiányzik a kert: növényeket+gyümölcsöket termeszteni, bográcsozni, sütögetni, barkácsolni, kocsit szerelni, stb... ezt mind meg lehetne tenni egy hobbin is

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz plman #15 üzenetére

    "Tárolóhely rengeteg van, ellenben egy lakással ahol szinte semmi ilyen hely nincs."

    ezzel küzdök folyamatosan :D raktam össze pár plafonig érő polcot az elmúlt években, múlt héten pedig a folyosóra tettem 2méter fölé egy faltól-falig érő 90 centi széles platformot... (3/4-ét azonnal megraktuk a gyerek ritkábban használt cuccaival: pedálós kistraktor, kismotor, stb) ...csomó cuccot kivittünk már szüleimhez a pincébe, mert időszakosan úgy érezzük, hogy eláraszt minket minden (olyanná válik időszakosan a lakás, mint egy raktár)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz #33253120 #19 üzenetére

    na hát csótány itt is jelent meg pár éve... asszony ki is volt miattuk nagyon... raktam egyes helyekre ilyen ragadós csapdát (kb 1000ft/4db), hogy megnézzem merről jöhetnek és mekkora lehet a népesség, de elvétve jött csak 1-1 (valószínű betévedtek valahonnan és itt kötöttek ki) ...ami kertesben viszont már 20 éve probléma szüleimnél: régi szobámban ilyen május-június táján a fal tövében megindultak mindig a hangyák :W azokat a mai napig nem sikerült lerendezniük... ebben az időszakban mindig jönnek... (volt pár kellemetlen élményem, amikor jött a dögmeleg, beb@szás után felébredtem pl reggel 4kor, hogy kimegyek brunyálni, felnyomtam a villanyt és ezerszámra ellepték a falat a hangyák egyszerre... ilyenkor mehettem a porszívóért és gyűjthettem őket órákon át, mire elfogytak... panelban 1szer jöttek hangyák, de néhány csapda elintézte őket: az a fajta, amiből behordanak a kaptárba és az egész bolyt kiirtja... falun ez sem ért semmit)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz veze #53 üzenetére

    sokáig falun laktam, a közvetlen szomszéd vállalkozó volt: utánfutókat gyártott... hallottuk eleget a flex hangját, de soha nem zavart :K valahogy oda-vissza tolerálva volt minden az utcában, soha nem volt konfliktus abból sem, ha valaki pl vasárnap délután nyírt füvet... lehet, hogy csak akkor volt rá ideje, miért ne tehetné?

    ...panelban ami viszont gáz: otthonról melóztam 2.5hónapig, miközben vigyáztam a 3éves fiunkra... be volt állva a napirend, hogy 11:30-11:45 körül ebéd, utána meg alvás... 12:00kor nekiálltak a szomszéd lépcsőházban a klímások és szó szerint 1 órán át vésték a betont 1-2 perces szünetekkel :W mire elaludt volna, rákezdtek, persze felébredt és félt, mert remegett az egész épület... abbahagyták, lenyugtattam, visszaaludt volna és megint elkezdték... ezt így 1 órán át... az ilyen barmoknak szívesen átnyomnám a fején a fúrószárat :W és valószínűleg nem csak minket zavart, mert a közvetlen közelben 4-5 olyan családot tudnék mondani, ahol páréves gyerek van (csak a mi lépcsőházunkban: ahol fúrtak/véstek, valószínű ott is van pár)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz veze #56 üzenetére

    inkább az ország térképén való elhelyezkedés, az áraz legjobban: itt kecskemét 20-30km-es körzetében 20millió alatt falun egy lepukkant 100m2-es kádárkockát se kapsz... déli határ mellett meg 10millió alatt láttam szép állapotú 2szintes házat :U városban meg családi ház? születni kell bele kb... nagyon elszálltak mostanában az árak... amennyiért 12éve 35m2-es lakást vettem, annyiért most kb egy garázst kapsz... ami még járható út errefelé, az a tanya... csak hát erősen kompromisszumos: onnantól minimum 2 kocsi kellene, felejteni kellene a kábeles szélessávú netet meg lemondani a kényelem egy részéről... arról nem is beszélve, hogy ismerősünk most költözött nemrég tanyára családostól és pár héten belül kirámolták őket teljesen... (férjének az összes munkagépét vitték) :U ...egy falu ennyiből más, ahol jobb környéken kölcsönösen figyelnek egymásra a lakók és ilyen nem következhet be

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vladi #62 üzenetére

    asszem 27x40 méter körül vannak a telkek: szélesség 27, rendre bal oldalt a ház, jobb oldalt szomszéd házának hátsó fala a telekhatár... itt volt a pincében a műhelye... nem rémlik már, hogy hétvégén dolgozott-e, ha sok volt a melója, csak azt tudom hogy soha nem zavart :K az mondjuk vicces, hogy mire elvégeztem a sulit, beköltöztem a városba (tököm televolt már addigra a tömegközlekedéssel) ...most meg a végén mire a fiunk nagyobb lesz, kiköltözünk falura és idővel ő is bejárós lehet :D ...középsuli+fősuli alatt kicsit irigyeltem a városiakat olyan szempontból, hogy kényelmesebb az életük: nincsenek buszhoz kötve és nem megy el napi 1-1.5 órájuk utazgatással (legjobb az lenne, ha a közelben tudnánk szerezni egy hobbit: maradna a városi kényelem, de lenne egy hely, ahová "menekülni tudnánk")

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz updog #64 üzenetére

    én kifejezetten élveztem ezt az időszakot :D nem vagyok amúgy sem valami közösségi ember, nem hiányzott a boltba járkálás sem... tetszett, hogy végre az én ütememben lehet intézni a vásárlást, ami annyi volt, hogy pl reggel 6-ra odamentem a tesco-hoz, bedobtam lista szerint mindent a kocsiba és önkiszolgáló kasszán keresztül távoztam... asszony szeret sokáig nézelődni, de ezt én csak elpazarolt időnek tartom... mellesleg a nézelődésből lehet könnyen impulzív vásárlás -> felesleges pénzköltés :)

    ami itt nálunk még egy jó lehetőség: közösségi kert... gyalog 5 percre van a lakásunktól és van egy kb 20m2-es kis placcunk növényeket termeszteni... (kb 45 ugyanekkora parcella van összesen) ribizli, málna, szamóca, piszke van benne a gyereknek, egyébként meg paradicsom, paprika, cukkini, stb :) ...meg ez a 3. év hogy csináljuk és 1. évben 1 helyen feljött egy szőlőhajtás: mostanra egy kisebb lugast futtattam fel belőle betonvasakra, ami alatt majd nyáron árnyékban tud a gyerek homokozni... ennek a neve "közösségi kert", de ide is szeretek nyári napokon kb 6kor kimenni, amikor senki nincs rajtam kívül, kellemes a levegő és a gondolataimban elmerülve tevékenykedhetek :K ...közösségi programban kb akkor vettem részt, amikor jó 1.5 éve hoztak több pótkocsinyi marhatrágyát és azt kellett lapátolni-talicskázni (én inkább alkalmazkodó vagyok: el tudnék lenni huzamosabb ideig tanyán is, de panelban is megtalálom a lehetőséget mindenre... mondjuk a barkácsolás elég kompromisszumos)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz stickermajom #73 üzenetére

    ja, csak akkor meg ne alvásidőben végezzék már a munkát, hanem pl 8-11:30 és 13:30-18:00 közti időszakokban, amikor általában nincs gyerekeknek alvásidő...

    ja, friss sztori most péntekről: szabadságon voltam, megint klímások dolgoztak egy lakásban a szomszéd lépcsőházban, csak most pár emelettel fentebb, mert annyira nem jött át a hang... egyszer hallom, hogy egy nő kiabál az utcán az erkélyünk alatt, hogy "aki fúr, jöjjön már ki, mert beszélni akar vele: rászakadt egy ökölnyi betondarab a kocsijára" ...felettünk lakó szomszéd mondta neki, hogy nem a mi lépcsőházunkban fúrnak, hanem egy lépcsőházzal arrébb... 1-2 percen belül feltűnt egy nő kutyával (gondolom meghallotta ezt a másikat), hogy náluk fúrnak, egyeztettek, leküldte a munkásokat... :U azért az ilyen is f@sza, hogy nekiállnak a negyediken úgy fúrni, hogy kint simán potyog a beton és összecseszhetnek pár autót... arról nem is beszélve, hogy mi van ha épp valaki fejére esik? (nem egy forgalmas hely, mert csak egy kis beugró, ahol nem gyakran szoktak sétálni, csak ahogy a kocsira ráesett, ráeshetett volna annak is a fejére, aki épp be akar szállni) ...minimum lett volna, hogy 1 emberrel biztosítják a helyszínt

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz updog #77 üzenetére

    1 hete teszteltem: lidlis parkside fúrókalapáccsal, 6os szárral 8 tipli összesen volt kb 2-3 perc... baromi jó vétel volt az a gép :K vitte a betont, mint kés a vajat... szó szerint lehetne úgy reklámozni, hogy 40kilós nő képes lenne vele dolgozni megerőltetés nélkül

    van egy másik típus is: aki hónapokon keresztül fúr úgy, hogy szombaton 10:00-18:00 között random időközönként :) ilyennel is találkoztam már

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Dilikutya #98 üzenetére

    viccen kívül erről álmodozok, hogy milyen poén lenne, ha itt is úgy használatba lehetne venni a panellakások tetejét, mint amit külföldi filmeken látni: akár nyulat, baromfit is lehetne tenyészteni és ébredhetne a fél lakótelep kakaskukorékolásra :D ...komolyra fordítva: ha fel lehetne menni levegőzni, napozni, medencézni, esetleg néhány ládában paradicsomot, paprikát termeszteni, sokkal barátságosabb/élhetőbb lenne a betondzsungel :U

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bambano #102 üzenetére

    én panelban is kezdem azért egyre jobban felszerelni magam :D egy kézi körfűrész meg egy sarokcsiszoló hiányzik egyelőre a készletből :D ...meg kellene barkácsolni valamelyik eldugottabb sarokba egy szerszámos szekrényt, mert: egyik szekrény aljában ütvefúró, fúrókalapács, dugókulcs készlet, másikban kis akkus, villáskulcsok, fúrószárak, harmadik helyen rezgőcsiszoló, dekopír, dremel, újabb dugókulcs készlet, stb :) fel is írom nyári tervnek, hogy tervezzek egy túlméretes szerszámos szekrényt, ahova befér kényelmesen minden (meg majd a hiányzó gépek is :D )

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Donki Hóte #104 üzenetére

    bő 3.5éve barkácsoltam egy pelenkázót... úgy méreteztem, hogy az előszobában össze tudjam fúrni és onnan be tudjon menni a nagyszobába, ahol most is áll :) masszív egy szerkezet, kb 60kiló: teteje elbír minket is, csomó nagy polc, csukható rész, stb... ezzel vagyunk úgy, hogy a lakásból nem lehet majd kivinni, mert kifelé már a folyosóra se lehetne ráfordulni vele :D eredeti funkcióját kezdi elveszíteni, viszont tárolónak még mindig tökéletes (ennek szerintem az lesz a sorsa, hogy lemérem minden oldalról és kitalálom, mi mást lehetne belőle készíteni)

    #105: falun nálunk a szembeszomszédban volt füstölő... olyat se épített mindenki a kertjébe, viszont mivel általában nem egyszerre volt mindenhol disznóvágás, itt füstölte fel a közelből mindenki a cuccot, mert az év nagy részében kihasználatlanul állt volna :D

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bambano #110 üzenetére

    volt egy raktárvezető régen itt a cégnél, aki fusiban tz-kkel szórakozott: vette őket lepukkant állapotban, majd amikor épp nem volt munka, bíbelődött vele, rendbe rakta és adta el jobb pénzért :) ...én egyszer próbáltam rotációs kapával dolgozni: szenvedés volt... kézi erővel szebb munkát végeztem sokkal

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Donki Hóte #116 üzenetére

    pálinkát nem csak gyümölcsből lehet főzni :D ...mamám anno mindent belerakott a cefrébe, ami rohadt: krumpli, paradicsom, uborka, stb (azért ment bele a fáról lepotyogott eperből is rendesen: lett a végére cukortartalma... érzésre kb 70 fokosra volt kifőzve: valami brutális íze volt és zsibbasztott, mint a lidocain)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Donki Hóte #131 üzenetére

    építeni kell egy kamukemencét :D ...szomszédok meg majd 2 nap múlva sorban állnak, mert azt hiszik felcsaptál péknek és 0-24-ben sütöd a kenyeret :DDD

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Kalandor #134 üzenetére

    érdemes ránézni hűvösebb hónapokban a szmogtérképre, mit mutat pl a fővárosban és putnok/ózd környékén... durva, hogy 2milliós fővárosban kisebb a szmog, mint arrafelé (és ilyenkor azért megérthető, ha az ilyen szintű "mindenszartelégetést" meg akarják szűntetni... mondjuk szoktak azzal védekezni, hogy "akkor mi legyen? fagyjanak meg télen?" ...ne fagyjanak, de ne is szenvedjen utána a fél környék mindenféle légúti megbetegedés miatt, mert az sem normális)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Eastman #149 üzenetére

    amúgy itt a paneldzsungel közepén is akad madárcsicsergés :) korán kelő vagyok: szombaton felébredtem 4kor, amikor kezdett világosodni, nyitott erkélyajtónál aludtam a nagy meleg miatt és autók zaja = 0 volt, helyette pedig hallgathattam itt is a madarakat :B a feketerigó az egyik kedvencem: az az érdekes, hogy várostól 20km-re falun 20+ év alatt 1 példányt nem láttam, a város viszont tele van velük

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák