Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KPistike

    aktív tag

    Alapvetően magam is elítélem a gyártó húzását - bár a konkrét termékhez mutató support letöltési lehetőségei között elég régi alkalmazás az utolsó, ami elérhető (MS oprendszerre) -, nem tűnik etikusnak, hogy ennyi ideig nem fejlesztettek igazán a Link tudásán, és még le is állítják a működő példányokat. Nekem példaként routerek jutottak eszembe, többségük olcsóbb is, nálam némelyik példány öregebb is, mint a Harmony Link megjelenése, de a gyártójuk csak emiatt nem tiltja a működését.

    Másik részről a mobilgyártók húzásai is vezettek ez irányba egy ideje, legrégebbi termékként a HTC One (M7), amit ismerek. Teljességre nem törekedve azóta is kerülnek a piacra készülékek pl. LG-től (Optimus F6, G2, G3, G4, V10, V20), Xiaomi Redmi Note 5A / Mi A1, illetve legfrissebben tesztelt példa pedig Huawei Mate 10 Pro készüléke. Tudom, ezek többsége jóval drágább némely Harmony terméknél, s emellett korlátozottabb is egyik-másik esetében a távirányító funkció is, de mégis jelent némi konkurenciát - vagy nyújt annyiban többet, hogy általában előbb kézközelben lévő mobil. Support szinten még ramatyabbul is bántak velük, ha a régebbiek frissítését nézem, de le nem tiltotta őket a gyártójuk.

    Sarkítottan összefoglalva, Logitechnek is egy infrás mobillal kellene előrukkolnia, ha némi piacrészt meg akar tartani e fronton.

    Szerk.: Fentieket kiegészítem, hogy magam is használok Logitech terméket, egy öreg S 510 desktop set-et - az egér görgője néha okozza vérnyomásom emelkedését, de a klavi még mindig hibátlanul működik.

    [ Szerkesztve ]

    K. P.

Új hozzászólás Aktív témák