Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz Cyberpunk #109 üzenetére

    Igaz, ma már ez nem jellemző annyira kishazánkban sem (talán falun még igen), de 6-8 évvel ezelőtt az iphone igenis státus-szimbólumnak minősült idehaza, pl volt főnököm csak azért vett egy szifont annak idején, hogy megmutassa a nagyvilágnak, hogy neki az van, pedig annyira utálta, hogy nem is használta, a fő készüléke egy BlackBerry volt. És nem tinédzser volt, és nem is egy tiszántúli faluból "gyütt", hanem egy top-manager egy multinál a budai hegyekből... Ez alapján el tudom képzelni, hogy Kínában még ma is az van sok ember fejében és a köztudatban bizonyos társadalmi rétegekben, hogy akkor vagy valaki, ha iPhone-od van, mert az valami nagyon menő és exkluzív dolog.

  • azopi74

    addikt

    válasz Touch-ko #106 üzenetére

    "Volt mar, hogy beneztem Samsung hirben, ott Remusz es talan Azopi (utobbiban nem vagyok biztos) de ok beszelgettek arrol, hogy az alma milyen sz.r, a felhasznalok b.zik, gazdagok, stb."

    Hát valakivel összekeversz szerintem, ilyet nem szoktam írni. Elvakult Apple fanboyokat (akik azt hirdetették pár éve különböző topicokban, hogy a cueportonói cég sz*rta a spanyolviaszt, és ők találtak fel minden földi jóságot az elmúlt 30 évben a személyi számítógéptől kezdve a GUI-n, a laptopokon, az MP3-lejátszókon és az okostelefonokon keresztül a tabletekig) szoktam néha ekézni annak idején, sőt az Apple-t és néphülyítő kommunikációját és gusztustalan üzletpolitikájukat is kritizáltam még a Jobs érában rendszeresen, de az elmúlt 3 évben nem nagyon láthattál tőlem ilyesmit. (halottakról jót vagy semmit, de a legjobb, ami történhetett az Apple-el az utóbbi időben, az Jobs távozása és Tim Cook színrelépése volt - illetve a szakítás a korábbi "mimondjukmegafogyaszóknakhogymikellnekik" mentalitással).

    Samsung fanboyoknak, Sony hívőknek, Nokia buziknak ugyanúgy nekimentem korábban is, ahogy ma is az egyre sokasodó Xiaomi-fanboyoknak, mert a hülyítést nem szeretem, brand-től függetlenül.

    [ Szerkesztve ]

  • azopi74

    addikt

    válasz hdanit610 #116 üzenetére

    Exkluzivitás alatt azt értettem, hogy az adott piacon a "felső tízezer", (bár kínai méretekben ez inkább egymillió) számára exkluzív elérhető telefon. Ami persze nem igaz, mert boldog-boldogtalan megveheti Kínában is a szifont, maximum le kell mondaniuk pár hónapig arról, hogy szecsuáni csirke is legyen a napi tál rizs mellé, de inkább lemondnak róla, csak hogy úgy tűnjön, mintha a felső 0,1%-ba tartoznának...

  • azopi74

    addikt

    válasz #56573440 #119 üzenetére

    "igen logikus lépés új telefon vásárlásakor is ezt a vonalat követni, hiszen az ökoszisztémával ami körbeveszi ez illeszkedik a legjobban. a legtöbb ember nem kockáztatni nem akar, pusztán ez egy telefon számára se több se kevesebb. okos, és sok lehetőség van benne, nem akarja újratanulni mi hol van merre és miért, használati tárgy ami érte van és nem fordítva"

    Vagy csak egyszerűen ez van a köztudatban, hogy ez "A" telefon. Mert ezt használja mindenki, ez folyik a csapból is, ez a néptelefon. És most már persze nem a kínai vagy kelet-magyarországi piacról beszélek, hanem a core piacokról, pl az USA-ról. Mert itt tök mindegy, hogy mit dob piacra az alma, úgyis azt veszik, mert mindenki azt veszi "amiautónk - suzuki" (bár a Jobs-féle 9,5" alatti tabletnek nincs értelme és 3,5" feletti telefon hülyeség - féle hozzáállás majdnem kisodorta a piacról még az almás céget is, ha nem távozik Jobs "Führer" és nem jön Tim Cook)

    Egy kis Jimmy Kimmel egyveleg: :)

    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

Új hozzászólás Aktív témák