Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    válasz collecting #119 üzenetére

    Ezt a részt én sem tudom, sajnos, mert az iOS ismereteim jelenleg csak addig terjednek, hogy sandbox környezet, tehát elvileg minden app zárt környezetben, biztonságos kis dobozban fut. Itt gondolom az a gond, hogy ha SMS-t küldött, akkor esetleg a wifi-t is használta ehhez. De ez csak feltételezés a részemről; eddig az a tapasztalatom, hogy ugye a telefonhívásokhoz meg minden máshoz is az iPhone folyamatosan sír, hogy mennyivel jobb (lenne) 4G vagy wifi kapcsolattal. Tehát ha használja ezeket, akkor elképzelhető, hogy mondjuk valamilyen programmal/scripttel, bármivel (pl. wireshark vagy szofisztikáltabb tool-ok) ugye magát a packet-et megfogják és abból visszafejtik, ha esetleg nem megfelelő a titkosítás vagy hasonló. Ezt sajnos még én sem "vágom" teljesen, de ezen vagyok :)

    Mint ahogyan egyes tool-okkal korábban el lehetett lopni felhasználóneveket, jelszavakat. A felhasználó beírta, és hopp, az a bizonyos program pedig - miután folyamatosan figyelte a forgalmat, aktivitást, stb. -, szépen kiírta, hogy pl.: facebook felhasználónév ez, jelszó az. De az már régen volt... :)

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák