Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dani786

    tag

    Sziasztok!

    A véleményetek szeretném kikérni, bár tudom még relatíve kevés teszt van a telefonokról a neten.

    Jelenleg 2 telefont használok: Note 5 (munkában rengeteget jegyzetelek az S-pennel), illetve egy S9+ (ez a fő telefonom, ez van mindig nálam). Tekintve, hogy nem szeretek 2 telefonnal járkálni, már tavaly is elgondolkodtam a Note 9 megjelenésekor a vásárláson, de végül a nagy méret miatt visszaléptem.

    Amint kipróbáltam a kisebb Note 10-et, egyből éreztem, hogy méretben ez nekem van kitalálva. Pont annyival kisebb mint az S9+, hogy nekem baromi kényelmes egy kézzel használni. A sokak által említett hiányzó feature-ok (micro sd - ez a nagyobb esetében sem opció a Dual SIM miatt; jack csatlakozó - csak BT fülhallgatót használok) engem nem zavarnak. Egyetlen aggodalmam van: a kijelző. Gyakorlatilag a Note 4 óta 2k kijelzős telefont használok (Note 4, Note 5, S7 Edge, S8, S9+), mindig a legnagyobb felbontáson, így félek e tekintetben visszalépés lenne. Ha 2k lenne a kijelző, biztosan a kisebb telót venném. Viszont mivel rengeteget fotózok (szerkesztek is képeket a telefonon), így ettől tartok egy kicsit.

    Igazából vagy bevállalom a kisebbet, futva a kockázatot, hogy megőrülök a kijelzőtől (bár feltételezem, azért a felbontást leszámítva lehet akár előrelépés is az S9+hoz képest, mert ez már Dynamic amoled - bármit is jelentsen), vagy inkább a nagyobbat választom, és kötök egy biztosítást, mert, félek hogy elejtem a BKV-n :D.

    Aki esetleg kisebb telefonról váltott mondjuk Note 9-re (ha jól tudom kb. azonos méret a Note 10+ al), mi a tapasztalata? Illetve, ha valakinek olyan tapasztalata van, hogy 2k kijelzőről váltott 1080p-re (pl. Samsungról P30 Pro-ra), arra is kíváncsi lennék. Tudom, ez alapvetően egyéni preferencia kérdése is, de azért érdekelne a véleményetek.

    Köszi,
    Dani

Új hozzászólás Aktív témák