Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vipnolf

    aktív tag

    válasz kolosanyi #10 üzenetére

    a mobilitás szó mond neked valamit?
    megnéznélek hogy szállsz fel mondjuk vonatra, buszra vagy egyéb tömegközlekedésre a tvddel vagy a 17"-os notebookoddal.. mondjuk álljál vele buszon és nézzél rajta filmet, vagy rakd fel a műszerfalra és használd vele a navigációt. ja hogy nincs benne gps?? sebaj, osztottad az észt, ezért már megérte...
    sosem értem az arcokat akik ilyenkor felhozzák, hogy "ennyi pixel van a 42colos tévémbe", "tvvel nem akarok rohangálni" stbstb. térjetek már észhez. ezek MOBIL eszközök. olyan népeknek, akiknek fontos a MOBILitás. olyan emberek, akiknek szarni sincs otthon idejük és mondjuk napi több órát töltenek el utazással, munkába járással és közben szeretik elütni az időt filmnézéssel, tartalomfogyasztással.

    a hozzászólásom azért kegyetlen nagy off, mert ezzel a készülékkel nekem is vannak bajaim, de most nem ez a lényeg. 4,3"-on remekül lehet tömbközön pl filmet nézni. egérmozi az volt mikor 2"-on 320x240-en néztünk filmet. ezvan. egyszómintszáz. jó lenne ha az ilyen értelmes hozzászólások előtt átgondolnánk egy eszköz valódi funkcióját, rendeltetését. nem hasonlítunk mobiltelefont bmwhez, tvhez, kutyához mert nem azonos célú termékek/dolgok.
    ha számodra nem fotnos a mobil tartalomfogyasztás, akkor minek vagy itt? otthon a tv-vel legyél el oszt jónapot.

    utólag is elnézést a kirohanásért, de már elegem van a sok okoskodásból
    lehet kövezni, azsem érdekel
    OFF

    [ Szerkesztve ]

    XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

  • vipnolf

    aktív tag

    válasz kolosanyi #32 üzenetére

    természetesen el, arra reagáltam! már az előző hszem végén is üresbe tettem magam, ezt külön jeleztem (OFF) ennél jobban nem tudom üresbe tenni magam.

    hogy egy kicsit On is legyen: ezen a kijelzőméreten már valóban látszik az 1080p és a 720p közötti különbség, de az árfekvés eldöntheti azt, hogy elégséges e bele a 720p. ha valami kegyetlen felárral jön, akkor nyilván elvárja az ember a hájteket, de ne feledjük, hogy a táblagépek között nem egy futkorászik 8"-on ezzel (vagy ehhez hasonló) a felbontással, és azok is bőven jók tartalomfogyasztásra. (sőt 9-10"-on is elég gyakori a 800p)
    egyébként az 5,7" telefonként már lehet hogy túl nagy (számomra biztosan), persze ez erősen szubjektív. nameg mancsfüggű :D

    XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

  • vipnolf

    aktív tag

    válasz kolosanyi #36 üzenetére

    egyet kell hogy értsek veled a nagyméretű okostelefonok terén (ezt jeleztem az előző HSZemben is). szerintem is hülyeség. és abban is egyetértek, hogy egy tabletnek ilyen irányvonalon nagyobb létjogosultsága van. mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy a ~4,5" még használható telefonnak is kényelmesen, és 30cmről nézve a lehetőségekhez képest élvezhető képet ad. ellenben ezek az 5"+ dolgok egyáltalán nem állják meg telefonként a helyüket. ezért hangoztatom, hogy igenis megvan a határ a telefon és a tablet között.

    nem mellesleg köszönöm hogy időt szánva a hsz-emre érthetően leírtad az érveid.
    az általad leírtak alapján kb ugyanarról beszélünk, csak nekem az első, rövidebb hszed-ből valahogy nem jött le, hogy hogy jön ide a tv és a laptop, amikor semmi köze nincs egyiknek sem sem a szóban forgó eszközhöz, sem annak használati körülményeihez/környezethez.

    úgyhogy ne romboljuk a közösséget :R
    peace

    XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

Új hozzászólás Aktív témák