Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    válasz PuMbA #253 üzenetére

    "amíg nem volt a TV-kben interpoláció, senkitől sem hallottam, hogy a 24fps darabos és hasonlók."

    Hát mert nem beszéltél pl. velem! Én mikor megvettem az egyik első DVD lemezemet és betettem a karácsonyra megvett lejátszónkba vártam a csodát és bár a felbontás valóban emelkedett, de nem akartam hinni a szememnek, hogy még mindig olyan darabos a kép mint VHS-en. (persze akkor még nem tudtam semmit a képkockasebességről de már akkor feltűnt hogy ez igy továbbra is gagyesz. Aztán ahogy elkezdtek terjedni a HD, FHD anyagok, és a saját anyagok ilyen módon történő rögzitése (GoPro, Okostelefonok, egyéb kamerák) a felbontás tett hozzá annyi pluszt, és kezdett annyira moegszokott lenni, hogy moziban mindig csodálkoztam, hogy lehet ilyen szar a képminőség, mintha a méreten kivül más nem számitana.

    Az első interpolációs LG TrueMotion TV-mnél először az asszony is csodálkozott, de megszokta már ő is és már fáj a szeme ha máshol máshogy filmezünk. És az LG topicban rengetegen irták anno, hogy végre nem pirosodik és fárad a szemük tévénézés közben, vannak akik számára pont a ez az ami sokkal kevésbé fárasztó a szemnek, nem vagyunk egyformák. Persze az artifactolás nem jó, de egy 24p filmet jobb kadenciahelyesen akár interpolált 120Hz-en nézni szerintem mint 24p-ben, a nativ 120Hz valószinüleg nagyon szokatlan lenne egy darabig sokaknak, de rá lehetne kattanni! Az meg hogy sok helyet foglal, erős gép kell hozzá, stb. ne legyen már ellenérv, moziélménynél csakis a végeredmény számitson. Elfogadom, ha valakinek szokatlan és zavaró, de nekem nagyon bejön, ha valami közelebb van a valósághoz mint a diavetitéshez. A belinkelt katonás részlet is szuper, nekem bejön, hogy több információt látok gyors mozgásnál és nem csak elmosodott pacákat.

    A 24p-t szerintem lassan ideje lenne nyugdijazni akciófilmeknél, mert lássuk be, egy mai akciófilm már teljesen más kávéház mint akár egy 20-30 évvel ezelőtti. A 24p kitalálásakori felhozatalt meg nem is emlitem, mert akkoriban még mi volt? Charlie Chaplin bohóckodott a hózentrógerben.. (nem lenézve a munkásságát.)

Új hozzászólás Aktív témák