Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P1eTr0

    aktív tag

    Nekem pont jól jött ez az írás, illetve a hozzászólások is :)
    Picit régebbről kezdeném a storyt... Annak idején, amikor még CRT TV-t használtam, akkor szereztem be egy Popcorn C-200-as médialejátszót, ami a Blu-ray lemezeimet is kezelte. Ez a gépezet a mai napig működik, eddig csak tápegységet kellett cserélnem benne (ha jól számolom, akkor már bőven 10 éves...)

    A TV-t azóta 2x is cseréltem, de a lejátszó megmaradt. Sajnos már kezd felette is eljárni az idő, de még teszi a dolgát. Jelenleg egy Panasonic TX-P50ST50E-t nézek (ez kb. 8 éves már) és ha jól tudom, akkor ez is a MyHomeScreen-t futtatja. Esetenként a beépített lejátszót is használom (a Popcorn-t lusta vagyok bekapcsolni az erősítővel együtt...) és az valóban elmondható a szoftverről, hogy egyszerű. Semmi csicsa, de az ismertebb formátumokkal megbírkózik (jó, biztos van már most olyan videó, amit nem kezel - x265, iso). Lehetne designosabb, de teszi a dolgát. Annak idején, amikor ezt a TV-t vettem, a minél "egyszerűbb" volt a cél. Akkor még TV műsort sem néztem rajta :D Egy sima kijelző is elég lett volna néhány HDMI bemenettel, de végül emellett döntöttem.

    Most épp a cserén gondolkozom, mert szeretnék egy nagyobb, immár 4K-s készüléket, és amit kinéztem, abban még nincs android szoftver. Gondolkoztam azon, nekem mi a prioritás, és azt kell mondjam, nekem az első a kép minősége. A szolgáltatás része sem elhanyagolható, de ha a mostani TV-kben lévő MyHomeScreen tudja azt, amit az enyém, akkor már nem lehet gond.

    Egy Sony androidos készülékkel esett meg velem, hogy nézni szerettük volna az adást, de az frissített. Se kikapcsolni, se leállítani nem lehetett. Biztos volt rá beállítás, amit nem találtam meg, mert elvileg minden ilyen lehetőséget kikapcsoltam benne, mégis frissült, amikor épp nem akartam. A másik része a dolognak, hogy én lassabbnak éreztem, mint a Panám (csatornaváltás, menü, stb.)

    Szóval picit sajnálom - saját tapasztalatok alapján -, hogy nem az "egyszerűbbet" fejlesztik tovább, mert nem volt rossz. Viszont meg tudom érteni azon felhasználókat is, akik nem akarnak további 2-3 eszközt a TV-jük mellé, hogy valamilyen digitális tartalmat (HBO GO, stb.) meg tudjanak nézni. Ezeket egyelőre nem használom, bár tudom, ez a jövő. :)

    Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

Új hozzászólás Aktív témák