Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz gabor7th #47 üzenetére

    mi az extrapénz?
    mondom a saját példámat: ha szuperül dolgoztam, nincs konkrét munka. rendelkezésre állásért fizet a főnök. a fizetésem egy részét azért kapom, hogyha baj van, akkor megjelenjek és megoldjam a problémát. áttételesen azért, hogy ahhoz, hogy meg tudjak jelenni és megoldjam a bajt, minden feltételt biztosítsak.

    szoktam mondani, hogy olyan vagyok, mint a körzeti orvos. addig jó, amíg nem látsz. először röhögnek...

    visszatérve a jd-hez:
    a termények betakarítási ideje vagy bizonyos művelési feladatok ideje erősen korlátos. Például a legjobb minőségű étkezési csemegekukorica optimális betakarítására 1-2 napod van, a betakarítás után maximum 4 órával már a hűtőházban kell legyen. ebbe nem fér bele a leállás, 4 órát csak akkor tudod teljesíteni, ha a gép mindig megy, amikor nyomod a pedált.

    de járhatsz úgy is, hogy elromlik a gép, csúszol 1-2 napot és közben elromlik az idő. akkor vannak ilyenek.

    ha olyan szerződéssel veszed a traktort, hogy ebben a traktor gyártójának is van felelőssége, akkor előírhatja, hogy milyen feltételekkel adja a gépet. ugyanígy a finanszírozott eszközöknél is lehetnek olyan előírások, amik elsőre lerablásnak néznek ki.

    egyébként is gyakori, hogy nem traktort vesznek, hanem úgynevezett termelési rendszert, amiben minden benne van, az összes gép, a vetőmag, a vegyszerek, a tanácsadás, szakmai irányítás és a termék felvásárlása is. ott is lehetnek elsőre hülyének tűnő szabályok.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák