Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solti

    senior tag

    válasz spiky03 #4564 üzenetére

    Syno NASon picit könnyebb, mert ha kvázi standard IP kamerád van, akkor a syno ezt tudja by default. A Zyxel szvsz ilyet nem tud gyárilag, úgyhogy kénytelen vagy FFP-n keresztül megoldani kézzel, commandline Linux felületen. Ha már ez ijesztő, akkor inkább el se kezdd, és maradj az a megoldásnál, hogy kamera töltögeti fel ftp-n ha riasztás van, és valahogy routeren keresztül eléred a kamerák képét, és telefonon mondjuk használsz egy ip cam viewert.
    Azon amúgy érdemes elgondolkodni, hogy mennyire jó ötlet biztonsági cuccot a helyben elhelyezett NASra tolni, simán lehet, hogy azt is viszik... Persze kombinálhatod azonnal Google Drive feltöltéssel.

    Én anno raspberryn megcsináltam, hogy a motion nevű applikáció figyeli a 2 IP kamerát, ha nagyobb mozgást érzékel a képernyőn mint X százalék akkor rögzítsen, és ha kész a rögzítés, akkor post-scriptként meghívta a drive-t, ami feltölti Google Drive-ba. Nem próbáltam, de járható útnak tűnik ez itt a NASon is.

    Otthon nekem kényelmesebb Kínán keresztül, nem érdekel, hogy tudják a wifi jelszavam és nem érdekel hogy látják a bejárati ajtómat (normál IP kamerák is szvsz gyorsan törhetők, láthatja azt is boldog-boldogtalan...)

    Ár: Kínából rendelve ~10 ezerért már forgathatós IP kamerát kapsz, talán már 720p-s felbontással is, pár méterre jó éjszakai képpel (beltériről beszélek). De ami Aldiban szokott lenni akciósan ~10 körül, az se rossz, csak még nem 720p (de hát nem mozizni akarsz). Amire figyelj, hogy "RTSP" -t tudjon, meg legyen esetleg ONVIF kompatibilis.

Új hozzászólás Aktív témák