Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justaview

    őstag

    Lehet, hogy eretnek vagyok egy vallásos világban, de én egyáltalán nem örülök, ha új rendszer kerül a meglévő eszközömre. Senkit nem akarok meggyőzni a világnézetemről, csak gondoltam megosztom a saját tapasztalatomat.

    Az első okostelefonom egy Galaxy S2 volt, az akkori prémium telefon. Atom stabil volt, és gyors. Minden szuperül működött. 2 év 8 hónapig álltam ellen az egyre erőszakosabb rendszerfrissítési felszólításnak, míg végül beadtam a derekam. A frissítés után a telefon hihetetlenül belassult, akadt, durva hibákat produkált a legváratlanabb helyzetekben (pl. telefonálás közben!). A 3. év végére végül bevágtam a fiókba, és vettem egy másik telefont. (Megjegyzem hardveresen a mai napig megy, ilyen értelemben kutya baja!)

    Az iPAD 3-somat (64GB, 3G), amit a kiadását követően vettem, és amire azt mondták, hogy olyan hardver van benne, ami 6-7 év múlva is rendben lesz, az Apple 2 év után vágta haza az éppen aktuális über-szuper (semmire sem való „újításokat” tartalmazó) rendszerfrissítéssel. Egy lassú, akadozó bug-halmaz lett belőle, ami már csak annak jó, aki (használat helyett) szereti a kihívásokat.

    Az S7-esem most tökéletesen működik, belaktam a telefont, a megfelelő funkciók és téma a helyükön, erőteljesebb használatnál 1,5 napig, csak telefon + SMS-nél 4 (!) napig is elmegy. Amikor megvettem, tudtam, mit veszek, milyen funkciókkal, kinézettel stb. Azért vettem meg, mert úgy tetszett, ahogy van. Nekem nem kell új funkció új helyen, régi funkciók eltűnése, stb. Javítsák ki az esetleges hibákat, és kész. Majd a következő telefonvásárlásnál megint megkapom, amit akkor szeretnék, de azt majd én döntöm el, hogy mit és mikor!!!

    Számomra egyszerűen vérlázító, ahogy ezek a cégek 200-300 ezer forintos készülékeket 2 év alatt hazavágnak a „mindenki által alig várt”, az előzőnél még jobb, még gyorsabb, még funkció-gazdagabb új rendszereik meglévő telefonokra való ráengedésével (rákényszerítésével). Ha nekem nem sikerül 2 éven belül tönkretennem a telefonomat, a rendszer gyártója besegít, és kinyírja helyettem.

    És ehhez tömegek tapsolnak! :U

    Természetesen nem akarom elvenni senki örömét, de gondoltam nem árt, ha olyan vélemény is megjelenik, amely nem a tapsolók táborából való, és rávilágít arra, mi az ára annak a funkciókat ide-oda tologatásnak (és a „hozunk még 2 óra akkuidőt” mesének), amivel tömegeket etetnek meg a nagyobb cégek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák