Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Samott #547 üzenetére

    Ooo koszonom.

    Soha nem szamoltam utana mennyibe kerulhet egy ilyen es mennyi energiat tud tarolni. Orszagos viszonylatban szerintem szinte semennyit, merhetetlenul keveset.
    Meg atmeneti kiegyenlitonek, puffernek is nulla.
    A nemetek lassan kepesek fedezni az orszagos fogyasztasukat egy verofenyes napon. Hany ilyen tarolo kellene nekik hogy a 10GW nagysagrendu ingadozast, amit egy atvonulo felho okoz azt kiegyenlitse?
    Es valami iszonyat rossz hatasfokkal is mukodhet.
    Hanyszoros konverzio?
    Elektromos energia/motor
    Motor/szivattyu
    Aztan viz/vizturbina
    Turbina generator
    Generator/elektromos energia
    Kb. mint amikor egy 12 voltos lampat akkurol inverter 230V,
    majd ezt egy tappal 12 voltra visszalakitom.
    Elhiszem hogy mindenkepp, mindenaron kiegyenlites es tarolas szukseges, de ha egy ilyen puffer telepet 10 tonna akkubol alakitanak ki, annak az osszesitett okolabnyoma nincs fele se mint egy ilyen gigaprojektnek.
    A hatasfokat meg ossze sem lehet hasonlitani, egy kb. 75-80% osszesitett hatasfoku akkus tarolonak ezzel a viz alapu energiataroloval.
    Egy ilyen tarolo, a tobbihez hasonloan szerintem sose rentabilis, a mukodesi ideje alatt nem kepes behozni a befektetett osszeget.
    Eloallitasi aron szamolok, nem a fogysztoi arral.
    Pl. betaplalok felesleget, az perpill 4,40Ft/kWh aron all rendelkezesemre, majd a csucsidoszakba kiveszem 9,60Ft/kWh aron.
    Hol lesz ez nullszaldos egy tobb 10, ha nem tobb 100 milliardos beruhazasnal? 2070-re se.
    Ugyanilyen meddo kiserletnek erzem a lendkerekes energiatarolast.
    Nudli a kapacitasa, cserebe iszonyat draga.
    Talan egy helyen, a gigagyartelepeken hasznalhato egy masodperc intervallumba eso ingadozasok kikuszobolesere.
    Masra nem latom ertelmet.

Új hozzászólás Aktív témák