Hirdetés

Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz ttamas #51 üzenetére

    De ezek online navigációk. Akinek nincs mobilnetje, vagy külföldön a roaming díjak miatt kikapcsolta, az nem tud velük semmit kezdeni. A google maps ráadásul mocsok. Terveztem egy kisebb utat, megmutatta rendesen, merre akar menni, de itthonról elindulva, már a második sarkon furcsa volt, amerre a nyilak mutattak. Mint kiderült, összevissza áttervezgette az útvonalat.
    Wazénál sem látom normálisan, merre akarna menni, csak azt, hogy menjek előre, jobbra, balra, de, hogy merre járok, azt nem. Sajnos ezt már egyébként a Primo óta az igonál sem látom, az Igo8-as volt az utolsó, ami hosszabb unalmas szakaszokon átváltott normál 2D térképmódba, amiről a környék nagy területét átláttam, és feltűnt, ha valami érdekeset akart tervezni.

    Én is kipróbáltam már a droidra elérhető navik jó részét, de olyan, ami a többit ki tudná váltani, olyan nincs nálam. A waze engem kimondottan idegesített. Valami miatt egyébként az összes navigációs progiban hülyeén van megoldva a cím beírás (vagy én vagyok hülye hozzá), csak az Igoban van úgy, hogy külön adatbeviteli mező az ország, város, utca, házszám. Így pl. utcára keresés is egyértelmű, mert beírok 3-4 betűt, feldobja a lehetségeseket, abból kiválasztom, ami jó, utána írom a házszámot. De pl. a Nokia Here-ben csak egybe lehet beírni, tehát amíg a várost, utcát végig nem írom, addíg a házszám beírásának sincs értelme.
    Igoban a többpontos tervezés az, ami jól működik, sokkal egyértelműbb, mint a többiben. Nokiaban nincs is, Google-ban csak a netes felületen lehet megtervezni így, Sygicban nyakatekerten kell ezt bepötyögni, és a végeredményt sem látom, satöbbi...

    Én is sajnálom egyébként, hogy ilyen sokat késett az Igo androidra. Pedig száz éve volt már rá próbálkozás, valamelyik Samu telefonra volt egy hivatalos, de aztán semmi. És persze a play storeban is ott volt a török, meg az izraeli igo, jó ideje, de Magyarországon sajnos nem.

    "nem ismeri a megyematricás határokat"
    Mondok mást. Motorkerékpárt se ismeri, asszem. Ez azért probléma, mert Románia, Szlovákia, Csehország, satöbbi, ahol autóra van útdíj, de motorra nincs. Emiatt, ha kikapcsolom a fizetős utakat, akkor be se tervez Romániába. Ha meg bekapcsolom, akkor Magyarországon is felhajt az autópályára.
    A megyematricára én azért nem tudok mit mondani, mert vidékiként, ha megyek valahova, akkor úgyis vagy veszek pályamatrinyát, és akkor az oda is jó, vagy amúgy sem akarok pályán menni.
    De akinek csak Pest megyére van, annak tényleg szívás.

    Trollkodást félretéve, valemelyik naviban van erre valami értelmes lehetsőég?

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák