Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Kobe #19 üzenetére

    1. Te hoztad szóba a fizetős app-kat... ;) Ha jobb progi kell, akkor ne azt írd, hogy nincs még fizetős app se... :DDD
    2. Sztem a jó következtetés az lenne, hogy többet nem dőlsz be a marketing dumának, de a te dolgod... :)

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • peterk

    senior tag

    válasz Kobe #19 üzenetére

    Erős túlzás amit írsz. Mi az, hogy "üresjáraton pörög" a Wave? Az okostelefonok zömét - csak úgy, mint az otthoni PC-ket - a játékok terhelik le igazán. Játék van már Badára is jópár, amik jók, és ki is használják a hardvert. A többi alkalmazás meg körülbelül annyira használja ki a Wave erejét, mint a Galaxy S-ét.

    A Wave (Bada) hiányosságai/gyengéi az IM alkalmazások hiánya, és az androidhoz, iphone-hoz képest kis alkalmazás kínálat. Plusz az, hogy a böngészője nem tud újratördelni. Ezen felül van pár bugja - exchange mail szinkronizáció, ill. a böngésző elfelejti a jelszavakat (bár ez lehet, hogy már kijavult, nem tudom). Kb. ennyi. Ezek a hiányosságok körülbelül lefedik azt a kört, amire egy új platformnál számítani is lehet.

    A platform jövőjét egyelőre nem nagyon merném megtippelni. Lehet, hogy igazad lesz, és marginalizálódik, de az is lehet, hogy nem. Abból, hogy az elmúlt fél évben neked úgy tűnt, hogy "nem történik semmi", még nem lehet következtetni. A Galaxy S is kint van fél éve, és arra sincs még hivatalos Froyo (ill. pár hete még nem volt, azóta nem néztem). Sőt, fel lehetne sorolni lényegében az összes okostelefont. (Mondj egy olyant, amire pár havonta jönnek a komoly frissítések...) Általánosságban androidra is kb. évente 1 major frissítés érkezik, ahogy IPhone-ra is. És WP7-re se lesz több várhatóan. Az iPhone market másfél évvel az első iPhone után indult, az Android marketnek is kellett kb. két év, mire elérte a mai szintet.

    Várhatóan a mai vásárló már nem annyira türelmes, mint a két-három évvel ezelőtti, ezért ennyi ideje a Samsungnak valószínűleg nem lesz, de még egy évig nem nagyon lehet megjósolni, hogy mi lesz a jövő. Valószínűleg a Samsung sem tudja még. Sok függ attól is, hogy a WP7 illetve az új Android mennyire lesz képes biztosítani hosszú távon a Samsung piaci részesedési terveit. Mindenesetre abból, hogy mennyi pénzt nyomtak a Bada platformba, nekem az tűnik valószínűbbnek, hogy nem egy kósza próbálkozásról van csak szó. Az eladási adatok pozitívak - 5 milliós eladás úgy, hogy az USA-ban nem is forgalmazzák -, azaz a fogadtatás is ösztönző lehet a folytatásra. Majd meglátjuk.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák