Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisCsirek

    csendes tag

    válasz 0xmilan #817 üzenetére

    Meg jött a kód, de egyenlőre még nem rootoltam... pedig biztos nem nagy történet, a leírás is meg van, a kellő progi is, még várok a nálamnál bátrabbak tapasztalataira. :B

  • sssent

    senior tag

    válasz 0xmilan #817 üzenetére

    Azt a megoldást ismerem, de én inkább valami olyan kreatívabb alternatívára várok, ami kevésbé veszélyezteti a garanciát. Ahogy látom alább talán már rá is akadtál valami ilyenre. Várok még kicsit tapasztalatokra - olyan fene nagyon sürgősen azért nincs szükségem root jogra.

    meganers:
    "Előtérben futó programot ezek szerint nálad nem gyilkol le?"

    Még jó, hogy nem, de szerintem nálad sem. Az Android feladatkezelője szemszögéből előtérben futó program (igazából activity, amit látsz és nyomkodsz) az, amellyel a felhasználó épp interakcióban van, illetve azok a service-ek és content-provider-ek, amelyek épp ezt az activity-t kiszolgálják. Ezeket lövi le legeslegutoljára a rendszer, praktikusan csak akkor, ha önmagukban beleszaladnak valami memória-limitbe. A launcher-ed pl. nem előtérben futó program, amikor bármi más fut, hanem egyel vagy kettővel (- szerk.) kisebb prioritású kategóriába sorolódik. Még kisebb prioritásúak a háttérbe küldött egyéb alkalmazások. A launcher-t tehát alapértelmezés szerint csak akkor lövi le a rendszer, ha az összes többi háttérben futó alkalmazás kitakarítása után még mindig kevesebb a szabad memória, mint a konfigurált limit. Ez esetben nem nagyon van mit tenni, 512MB RAM ennyire elég. Ha viszont nem ilyen körülmények között látod "újratölteni" a launcher-t, akkor az az újrarajzolás valószínűleg nem azért történik, mert le lett lőve a processze, hanem egyszerűen csak vacakul implementálták, és az előtérbe-hozáskor valamiért nulláról rajzolja újra magát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák