Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz Kobun1980 #156 üzenetére

    "Ha próbáljuk megcafolni, akkor fanatikusok vagyunk..."

    Épp ez az... itt nincs mit megcáfolni. Így van és kész. Attól, hogy azt mondod olvasható, fizikailag még nem fognak feljebb kúszni a nitek. Felfogom, hogy szerinted olvasható, de te is fogd fel, hogy most nem erről van szó. A jogos kritika véleményem-szerinti miértjét leírtam fentebb, nincs szükség rá többször.

    Philip: "Engem az zavar a hozzászólásokban, hogy mindenki csúcskészülék tulajdonságait várja el tőle, holott szerintem semmilyen szempontból nem tartozik abba a kategóriába."

    Már ne is haragudj, de egy 2017-ben megjelent, akkori csúcs SoC-vel szerelt, 200k-n jóval feljebb árazott készülék semmi más nem lehet, csak csúcskészülék. Ez volt a HTC tavalyi zászlóshajója. Ez megint olyan, mint a fényerő... Nincs olyan, hogy "szerintem", meg "valójában azt gondolom, hogy talán nem". Ez csúcskészülék. Pont. Vagy különben szólnod kell mindenkinek a világon, a HTC-től kezdve, hogy mégsem kellene úgy tekinteniük rá...

    "A csúcskészülékek jellemzője, hogy egy-egy gyártó belepakol mindent ami elérhető a piacon és az összes tulajdonságában a legjobb akar lenni. Ennél a készüléknél nyilván nem így van, hiszen jelen pillanatban közvetlenül a gyártótól meg lehet vásárolni 200k alatt. Számos tulajdonságában erősebb mint a többi gyártó "csúcstelefonja", mégis legalább 25%-al olcsóbb."

    Először is, valóban nincs benne épp minden, amit egy mobilba bele lehet rakni jelenleg, ezt tekinthed egy indoknak, hogy miért dönt a legtöbb ember a jobban felszerelt mobilok mellett. Másodszor, az ár annyira konkrétan nem határozza meg a kategóriát. Van egy séma, de vannak kilengések. Így lehet egy HTC A9 (és itt még szerepelhetne egy rakás HTC neve) vagy egy Asus Zenfone Zoom egy kategóriával lejjebb ahhoz képest, ahova az ár pozicionálta volna őket. Vagy ugyanilyen kilengés az iPhone X ára. De attól még mindig a 200k és 300k közötti rész a csúcsmobilok mozgástere. Másrészről pedig itt van még egy dolog, amit a kevés hűségesnek nehéz felfogni: Jelenleg nem teheti meg a HTC, hogy csillagászati áron, vagy legalábbis olyan áron kínálja mobiljait, amin épp kedve támad. A piac diktál. Ha esik a kereslet (márpedig ennél nem eshet lejjebb) akkor csökkenteni kell az árat. A HTC-nél ezt próbálták elkerülni az utóbbi 2-3 évben, de most már nyilván rájöttek, hogy irreális és lehetetlen (meg ha jól emlékszem takarítottak is a vezetőségben; a két dolog nyilván összefügg). Ugyanakkor azt se feledd, hogy elég sok hónap eltelt a megjelenés óta, volt ideje esni a kezdeti árnak, főleg az említett kereslethiánynak hála.

    Mindezek fényében ugyanott tartunk ahol eddig. A képernyő olyan amilyen, az ár olyan amilyen, és mindez még mindig egy csúcskészülékhez tartozik.

Új hozzászólás Aktív témák