Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rígel

    őstag

    válasz LouiS22 #14311 üzenetére

    A 13 éves tagságod önmagában miért érne különösebben magas honoráriumot?
    A havi számláid (amik a szolgáltató bevételeinek legnagyobb részét képzi) kapcsolat pontokat kapsz, amit 1:1 arányban Forintra válthatsz vásárlás esetén. Ha jó ügyfél vagy (sokat fizetsz) akkor elég szépen lehet gyűjteni, akár évente jelentős kedvezményre szert lehet tenni ezáltal.

    Az más kérdés hogy nálunk irreálisan magasak a készülék árak, és a szolgáltatások árai is a nyugat-európai árakhoz mérve. Hogy ez miért van így, és mi magyarok miért vagyunk hajlandóak többet fizetni kisebb jövedelemből ugyanazért a szolgáltatásért az érdekes kérdés!

    [ Szerkesztve ]

  • nistv4n

    tag

    válasz LouiS22 #14311 üzenetére

    Nem szétszedve a kommentedet, de úgy gondolom (amit egyébként a srác is írt), ha a "régi motoros" ügyfél is hajlandó aláírni a 2 évre, de azt látja, hogy egy új belépő olcsóbban kapja meg a telefont hasonló kondíciók mellett, akkor jó eséllyel váltani fog. Árban, percdíjban úgysincs sok különbség köztük. Tehát a telkó eldobott egy régi ügyfelet. Aki jó eséllyel a következő készülékét 2 év múlva szintén itt venné.
    Én újként csapódtam a T-hez (pontosabban a céges telefon ott van, de az lényegtelen), és a két év leteltének napján már mondom is fel a szerződést, és a következő vásárlásig feléjük sem nézek. Ha újra tudnak majd jó készülék akciót, lehet oda megyek, lehet nem. Ráadásul én tipikus "rossz ügyfél" vagyok, soha nem forgalmazok túl a csomagban foglalt egységeken, internetet szinte teljesen kihasználom, számlákat rendszeresen elfelejtem befizetni :). Ezzel szemben a rengeteg pénzt elköltő, még régi időkből ottmaradt ismerősöm drágábban tudta megvenni a telefont, mint én.

    Valami logika tuti van benne, de a két éves hűségből származó biztos bevételeket leszámítva (ami kiszámíthatóságából adódóan fontos tényező) az újoncok lutrit jelentenek, míg a régiek fix pontot. És nem kérnek sokat, csak azonos árakat :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák