Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ayanlith

    tag

    válasz sing1ep1ayer #44 üzenetére

    1. : Jelen helyzetben pont, hogy be volt ígérve a frissítés.
    2. : PC-n legalább a lehetőség adott a hivatalos, egyszerű frissítésre, telefon esetén nem.
    3. : Ha az magas elvárásnak számít, hogy egy készülék 1-2 évig teljesen naprakész legyen szoftveresen, amennyiben hardveresen képes erre, akkor sajnos nagyon lent van a léc (A felső kategóriában pedig aztán nem is lehet ez kérdéses szerintem.)

    Egyébként meg tudom érteni, ha valaki emiatt utálja a Droidot, nekem jelenleg két droidos készülékem van és mindkettőnél a gyártók hanyagságából nem frissített vagy rosszul frissített szoftver miatt szívok igen erősen. Nyilván nem a Droid a hibás elsősorban, hanem a gyártói hozzáállás, én sem az Androidot utálom, hanem magát a "Droid-piacot".

    HaZse (43): Szerintem magában a kérdésben ott is van a válasz: anno. Egy olyan felgyorsult világban, ahol szinte napi szintű a fejlődés és szaporodnak az internet előnyei mellett fellépő kockázatok is, bizony szükség van rendszeres frissítésre. A főverziókért én még akár fizetnék is simán.

  • Ayanlith

    tag

    válasz sing1ep1ayer #60 üzenetére

    1. : Ezt nem tudtam, de számos olyan készülékről tudok, ahol már kiadáskor is be lett ígérve a frissítés, mégsem adták ki. Az egyes régiók megkülönböztetéséről már nem is beszélve...

    2. : Az hogy mi volt régen, az jelenleg engem speciel nem érdekel. :) (A Smart TV-t lehet okosítani külső megoldásokkal egyébként, anélkül hogy kockáztatnád a jótállást.) Egyébként a Smart TV-k jelentősége tudtommal nem ér fel az okostelefonokéval (egyelőre).

    3. : Próbáld ki a Galaxy Tab 7.0 Plus Android 3.2-vel és megtudod. :U (Mielőtt belekötnél: külföldön hivatalosan már 4.1.2-nél járnak, szóval én a szinte garantált frissítés ígérete miatt vettem meg így abban a formában a készüléket.) Természetesen a legtöbb esetben egy ideig jó lehet az eredeti szoftver, de ha a hardver elbírja, legyen meg a lehetőség, hogy hivatalos úton kihozzuk belőle a maximumot, mint a PC-k esetében. Vagy a PC-s, kevésbé pazarló magatartás lenne a luxus? :) (Maximum alatt itt nem az esetleges tuningolásokat, órejel emeléseket stb. értem.)

    4. : Én inkább úgy látom, hogy az okostelefon árak többnyire 1-2 éve jobbak voltak (1-2 mostani kivétellel), a tablet piacon valóban tapasztalható drasztikus árcsökkenés, amit én nem is helyeslek annyira igazából, mert így viszonylag szűk keretek között mozognak a gyártók a mérsékeltebb árszegmensben és gyakran orbitális baklövéseket követnek el a költségrealizálás oltárán. Szerintem nem mindenki várja el, hogy annyira olcsón jusson hozzá telefonhoz egyébként, mint ahogy már mondtam, én például a hivatalos szoftverfrissítésért is fizetnék akár.

    Egyelőre sajnos még ott sem tartunk jelenleg, hogy legalább megjelenéskor a lehető legfrissebb szoftverrel adják ki a gyártók a készüléket a sok esetben nem éppen megfelelő optimalizáció pedig csak tovább ront a helyzeten.

    Egyébként nem vagyok frissítés-fetisiszta, de ha az aktuális szoftver gátol valami olyanban, amire egyébként teljesen alkalmas lenne hardveresen a gépem, afölött nehezen tudok szemet hunyni. (Kivétel az olyan eset, mikor direkt a vásárlás előtt tudni lehet, hogy hardveres korlát helyett, elsősorban szoftveres szolgáltatásokban húznak meg határvonalat (lásd WP8-as Nokiák).

    Vincze1: 4.2.2-n túl is lesz még élet Androidon és akkor már több lesz a valószínűleg különbség, nem is olyan sokára. Egyébként nem konkrétan csak a HTC One S-ról beszéltem most, vannak durvább esetek is jóval.

    [ Szerkesztve ]

  • Ayanlith

    tag

    válasz sing1ep1ayer #66 üzenetére

    1. :Hirtelen: Galaxy Mini 2, Galaxy Tab 7.0 Plus (Magyarországon), Galaxy Ace 2 (külföldön kapott, Magyarországon erősen csúszott, nem tudom, hogy végül azóta megjelent-e), az LG Optimus X2-nél is volt még régebben hasonló eset, de az egyes tavalyi Sony modelleknél is hallunk elhúzódó, meg nem jelenő frissítésekről.

    3. : Kipróbáltam, ahogy a lényegesen gyengébb, de akkor drágább utódmodellt is, nem minden hiba jelentkezik rögtön, valamint akkor vettem meg, mikor külföldön elindult már a frissítési hullám (tavaly eleje), mindenhol azt lehetett olvasni, hogy augusztus végéig a legtöbb régióba megérkezik a frissítés. Amikor megvásároltam ár/érték arányban az egyik legjobb vétel volt itthon (elméletileg).

    4. : Én majd' két éve a jelenlegi előfizetésemmel 30 ezerért vettem a jelenlegi telefonomat (ami akkor az erős középkategóriát jelentette hardveres szempontból), most ugyanennyiért gyengébb vagy hasonló adottságú telefont kapok ennyiért (persze ez már valamelyest a szolgáltatói árképzés hibája is). Most nagyjából 50-60 ezer Ft-tól látok olyan androidos telefont, a jelenlegi előfizetésem bővítésével együtt is (+ 1300 Ft/hó), amit igazán fejlődésnek élnék meg a jelenlegi készülékemnél.

    Az emberekről szóló ítéletedet elhamarkodottnak és egyoldalúnak tartom, hiszen egyféle szempontból vizsgálod.

    Továbbra is fenntartom, hogy fizetnék a frissítésért, legyél szíves ne tudd nálam jobban, hogy hogyan cselekednék!

    Befejeztem, nem szeretnék tovább offolni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • xenom0rph

    őstag

    válasz sing1ep1ayer #60 üzenetére

    És aki nem a megjelenés napján vette a telefont, hanem épp telefon vásárláson gondolkozott, láttaa hírt hogy a kedves drága htv beígérte a frissítést ,akkor lehet hogy ezt a telefont választotta...

    halahala

  • joey04

    titán

    válasz sing1ep1ayer #106 üzenetére

    Mi? Ilyen árkategóriánál ezt tényleg leírod? Tényleg bedarálta az embereket a marketing.

    110: valamilyen formában azért összefügg. pl a htc one pont most kapta meg a gyorskapcsolókat a 4.2-es frissítéssel, és kinézetre változatlan formában, olyan mint az n4-en. A pb előtti maszatolást ne vegyük ide. a holo meg valóban 3.0, de itt elsősorban telefonokról beszélünk. Szerintem meg de, biztosabb a gyári megoldás.

Új hozzászólás Aktív témák