Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tengri

    senior tag

    válasz Ti^Em #338 üzenetére

    (#337) Korbel78
    "...vannak olyan videók, illetve tesztek ahol feltüntetik a kép készítés módját (akár részletes beállításokkal)."
    Ha figyelmesen elolvastad volna azt amit írtam, illetve megnézted volna a képet, akkor nem írtad volna azt amit írtál.
    Először is ezek a kamera teszt videók azért (is) készülnek, hogy bemutassák az adott készülék előnyeit, illetve hátrányait konkurens termékekkel szemben. Elvégzik azt a munkát egy ilyen összefoglaló teszt készítésekor, amit a leendő vásárlónak nem a saját bőrén kell majd megtapasztalnia. Persze a videóból az eredeti képet nem tudom letölteni és emiatt részletesebben megvizsgálni, de el kell fogadni azt is, hogy a leendő vásárlók igen nagy százaléka nem profi fotós és megbízik a tesztelők véleményében (ami lehet irányított is mint korábban írtam).
    Az általam linkelt videó készítője feltünteti, hogy hogyan készítette a képet. Továbbá a (#337) Korbel78 hozzászólásomban feltüntetett képen (300%-os nagyításnál mutatja a különbséget) próbáltam azt is megmutatni, hogy nem csak érintőlegesen foglalkozik a témával.
    De, mint korábban is mondtam, hogy csupán egy forrásra hagyatkozva véleményt alkotni, főleg úgy, hogy az adott képek "készítéséről" semmit nem tudok nagy botorság lenne. Ezért is szoktam sok, különböző tesztet megnézni (nem csak videót) és az után véleményt alkotni.

    "Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

Új hozzászólás Aktív témák