Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #02683648

    törölt tag

    A kommenteket nem olvastam még végig, de ezúton is le a kalappal illetve max respect a cikkírónak, hogy ilyen korrekt módon helyreteszi a dolgokat.
    Mivel nem dolgoztam sose mobilcégnél, ennyi infóm nekem sosem lenne, ugyanakkor mint közgazdász mindig fogtam a fejemet anno, amikor a (most már ~2 éve nem olvasott) index kommentelhető cikkeinél egyes szubhumán létformák nagy mellénnyel osztották az észt a hozzájuk hasonlóknak, h a mobilszolgáltatás átlagos haszonkulcsa 10.000%, meg jobban megéri mint a fegyverkereskedelem, etc. :Y
    Sajnos pont ezekhez a könnyen befolyásolható, szerencsétlen emberekhez nem jut el ez a cikk sem, ahogy az NHH tantusz weboldala, ill. minden távközlési cég ügyfélszolgálatán mostanában halmokban kinnt lévő kis felvilágosító füzetkéje sem. Az összeesküvés-elméletnek, hülyeségnek sajnos jobb a marketingje... :(

  • #02683648

    törölt tag

    Elolvastam a kommenteket: :Y
    Még nagyobb respect Bognak hogy ezzel felveszi a harcot :R

  • #02683648

    törölt tag

    válasz Sztbeni #169 üzenetére

    Fölösleges magyarázni, olvastad te is, meg lett mondva, hogy _gonoszok_, gonosz világösszeesküvés van a sátán küldötteinek vezetésével és kész. Nyugodjunk bele :D :DDD

    (/irónia OFF)

    [ Szerkesztve ]

  • #02683648

    törölt tag

    válasz tildy #171 üzenetére

    Tény és való, bár mondjuk nem sportszerű az EU legpörgősebb mobil piacát összehasonlítani az egyik legsz*rabbal, mert evidens h sokkal jobb.
    Ez kb olyan, h Norvégiában sokszor annyi az egy főre jutó GDP mint Afganisztánban. Oké, de "bueno y qué?" ahogy a spanyol mondja.
    Ha Csehország, Szlovénia, Lengyelország szintjét már hoznánk mobil szempontjából én már azt is tudnám díjazni.

    Amúgy az UK-ban milyen papír kell egy normál előfizetéses szerződéshez hűséggel nem állampolgárnak? Néo-ban régebben még a prepaidért is szétszivattak bürokrácia terén, mondjuk ez kb 7-8 éve volt, meg még nem voltunk benne az ajropúnóba'.

  • #02683648

    törölt tag

    válasz tildy #177 üzenetére

    Akkor ha 6-8 év múlva teszem azt Albánia is EU tag lenne, akkor az albánok majd hivatkozhatnak rá, hogy "De Magyarországon...." :DDD (egyébként most nem tudom h mi van, de kb 1-2 éve bűndrága volt ott a mobil, még Mao-hoz képest is :D)

    (mielőtt vki szokás szerint bekommentelné, h nem is, mert a magyarok hivatkozhatnak majd rá, h de Albániában, ne tegye, vagy előtte menjen el oda és nézze meg mi van ott, én megtettem)

    Ami az előfizetés kötést illeti: akkor ezek szerint ott a szolgáltató lepasszolja a hitelképesség ellenőrzést az erre szolgáló pénzügyi adatbázisnak (azt hiszem, h vmi hasonló van az UK-ban is mint az usákoknál, h van egy vagy több szolgáltató ami tárolja a banki/hitelkártyás/etc. infók alapján a pógárnak a credit ratingjét, és ilyen esetekben onnan lehet lekérni, gondolom ennek a díja volt a két font)
    Mondjuk evidens, h kicsiny hazánkban ezt miért nem lehetne implementálni (azt leszámítva, h az emberijogvédők még az elindulása előtt szénné aláznák a rendszert, h gonosz nagytestvér, valószínűleg ezen topik több kommentelője anyázna a leghangosabban, h mi van ha vkinek nincs bankkártyája, diszkrimináció, köcsögök, etc.
    Plusz a hajléktalanok credit ratingje nem lenne vmi jó, ezért a csalás céljából kötött előfizetéseket nem lehetne két rakétáért meg egy üveg kannásért az ő nevükön futtatni :D)

    Amúgy az UK mobil piachoz annyira nem értek, de az egyik ami miatt eléggé felpörgött ott a verseny, az az h csomó MVNO alakult (amit linkéltél 1-3 p-s percdíjakkal az is az), amit erre irányuló szabályokkal ösztönöztek tudtommal a regulátor részirül. Amiről konkrétan én is tudok, h Hollandiában is ez van, h ha vkinek a legjobb percdíj számít akkor a MVNO-k körül érdemes körülnézni (készülék kínálatuk ott viszont annyira nem mindig jó)

    [ Szerkesztve ]

  • #02683648

    törölt tag

    válasz tildy #180 üzenetére

    Mondjuk én _átlag_ fizetéssel számolok, mindig, minden körülmények között, főleg ha külfölddel való összehasonlítás van.

    Ez a 135 Ft-os percdíj nem tudom mikor lehetett, talán még 2000-2001 körül, akkor sem ez volt már sztem az átlag, üzletiben tuti h nem, a Bee "csodálatos" ajánlatai közül emlékszem akkoriban olyanról, ahol 120 felett volt a percdíj csúcsidőben. Vmikor 2004 körül én emlékszem rá, h a vitamax uno ami akkor nekem volt az 39 volt mindenhová. Tehát a 135 az nem ma volt.

    Mondjuk ami jelenleg van (pl. 30 Ft/p egy átlag előfizetés esetében, mint a médiamánia S, van a pannon hasonló 3-4-5e Ft/hó díjcsomagja) az is bőven több mint lennie kellene.
    SMS-re is talán most kezdtek el (1-2 éve) még csak megjelenni az első csomagok mint a médiamánia, vagy a multimédia a vodánál ahol x db-t az y díj magába foglal, persze itt is bőven lenne mit javítani az ár/teljesítmény arányon. Ott használják amúgy komolyabban az smst ahol valamilyen átalánydíjas konstrukció van rá (x db-ot -x=baromi sok- vagy józan ésszel "majdnem" korlátlan- lehet kapni fix díjért), különben való igaz marhára nem érné meg.

  • #02683648

    törölt tag

    válasz tildy #183 üzenetére

    Az ilyen kifutó , vagy "lehet kapni de csak a nem épelméjű veszi meg/használja" marhaságokban most is vannak érdekes dolgok (T-Mo valamelyik feltöltős díjcsomagja csúcsidőben 90 Ft-os díjjal, meg ilyenek). Csak szerencsére már nem ez a mainstream, sztem 2003 körül sem a 135 volt.

    Nekem 3e-s havidíjjal is jó lenne a 20-as percdíj, de valóban, kb az lenne a normális, mindent összevetve.

    Jó de akkor viszont tegyünk le arról a -magyar fórumokon sok helyen előforduló- gyakorlatról h Szabolcs vagy BAZ megyét hasonlítjuk Londonhoz munkalehetőségek száma, elérhető fizetés nagysága, etc. szempontjából. Gondolom neked sem kell az UK területén lepukkant, hátrányos helyzetű egykori bányavidéket, etc. mutatni

  • #02683648

    törölt tag

    válasz kabocax #186 üzenetére

    Nem feltétlenül. VOIP-ról is kb 13-15-ért hívható a magyar mobil legolcsóbban. Végződtetési díj tudtommal majd minden európai országban van, azokban az európán kívüli országokban ahol pl. a mobilt is tudod voipon keresztül ingyen v 1 centért hívni ott legtöbbször a hívott fél is fizet

  • #02683648

    törölt tag

    Akkor foglaljuk össze:

    - Kis hazánkban a mobil telekommunikáció a hozzánk hasonló fejlettségű országokhoz képest:
    a) drága
    b) sz*r
    c) + a szolgáltatók hozzáállása kritikán aluli

    - A cikk felírt pár _tényszerű_ dolgot ami a mobilcégeknél költségtényező lehet (+ cikkírói kommentekben pár olyan dolog is elhangzott amit különböző okokból a cikkbe nem lehetett beírni). Nem dícsérte a mobilcégeket, nem próbálta elmagyarázni h jófejek a cégek, mert lehúzzák az embereket, etc, _tényszerűen_ leírt dolgokat

    - Három féle olvasói komment érkezett:
    ad a) értékelhetetlen zagyvaság/összeesküvés-elméletek/provokáció
    ad b) példák arra, h különböző környező és nem környező országokban kevesebbe kerül a mobiltelefon
    ad c) konkrétan a cikkre érkező reakció

    - Namost kérdezem én:
    a) miért hazudik a cikk?
    b) miben is van az én bűnöm? annyiban, h csak megjegyeztem, h a UK-ban ami az ajropúnó legpörgősebb és egyik legnagyobb távközlési piacával rendelkezik, tuti h a magyar töredéke a percdíj és mellé még a feltételek is kedvezők (i.e. felsőkategóriás készülék 0-ért hűségnyilatkozattal, 10e alatti havidíjú előfizetéssel), és ez nem meglepő?

    És ez volt az utolsó kommentem, ezennel megfogadom, h a továbbiakban semmiféle üzleti és hasonló témájú cikkhez nem szólok hozzá a mobilarénán.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák