Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz Akybron #48 üzenetére

    Hát én elméletben akartam ezt megvalósítani digitálisan, de nem lett a legjobb, mer a páka teljesítménye limitálja. (viszont hatvanszor jobb mint az eredeti volt )
    Dolgoztam már hasonló komoly pákával, majdnem feleakkora volt az állomása mint egy erősítő :)

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • fkosa

    tag

    válasz Akybron #92 üzenetére

    Én mindent egy kb. 5mm széles, 5-ös Weller pákával (az a fajta, aminek a helyét kell cserélni) forrasztok mindent. A trükk a folyasztószer (fenyőgyanta feloldva denszeszben). Azzal még egy MAX3221 sem akadály.
    Most éppen egy propelleres órát építek (utánépítés, a Hobbielektronika.hu-n találtam), azon SOT23-as tranzisztorok, 1206-os, illetve 0805-ös ellenállások / kondik vannak.

    A cikkről:
    Nem akarom kritizálni, de tényleg nem igazán jó.
    "A" osztályú teljesítmény erősítőt nem csinálunk, mert (ahogy leírtad) Az 1-2A-es nyugalmi árammal önmagában eldiszcipálsz 40-50W-ot, pedig még az erősítő meg sem szólalt. Arról nem is beszélve, hogy a kicsatoló kondi (C4) 4ohm-os terhelésnél, 20Hz-es vágási frekvenciára [1/(2PI*20Hz*4ohm)] - ha jól számolom - kb. 2000uF. Az már masszívan elko, ami nem túl szerencsés ilyen célra.
    Ha valaki erősítőt épít, kezdetnek TDA1524 (előerősítő - hangszín szabályzó; pocsék hangja van, de könnyű megépíteni) és vmilyen hasonló TDA-s IC (pl. TDA1520) megteszi. Utána jöhetnek az STK-s végfokok (sok "gyári" erősítőben ilyen van).
    Ha komolyan akar valaki foglalkozni vele, nos tonnaszám lehet jobbnál jobb kapcsolásokat találni (ha már a jól beváltaknál tartunk, az Orinon SE1025 végfoka - a rajza neten megtalálható - egy számítógéphez megfelelő, könnyű megépíteni).

    Az árról csak annyit, hogy 2-300W felett éri meg (ott már ugranak az árak), alatta csak a hobbi miatt.

Új hozzászólás Aktív témák